Tunezja Kontynentalna

Tunezja kontynentalna to setki kilometrów złocistych plaż, gaje oliwne, palmy daktylowe, cyprysy, eukaliptusy, jaśminy, słone jeziora.Wszystko o Tunezji

8 dni już od 1 941 

Wakacje w Tunezji - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Wakacje w Tunezji oferują zarówno relaks na plaży, jak i przygodę w jeepach na wydmach pustyni, a także orientalną atmosferę targowisk i ciekawe zabytki.

PODANE CENY SĄ ORIENTACYJNE. DOSTĘPNOŚĆ WYCIECZEK UZALEŻNIONA JEST OD ICH TERMINU I ILOŚCI UCZESTNIKÓW, PROGRAM WYCIECZEK MOŻE ULEC ZMIANE, CENY NIE ZAWIERAJĄ BILETÓW WSTĘPU ORAZ LUNCHU (CHYBA, ŻE TAKA INFORMACJA ZNAJDUJE SIĘ W OPISIE KONKRETNEJ WYCIECZKI).

Aktualna lista wycieczek dostępna u rezydenta.

SAHARA (2 dni)

1 dzień: Wczesnym rankiem, po śniadaniu, wyjazd w kierunku miasta El Djem, gdzie znajduje się amfiteatr rzymski. Po zwiedzeniu go przemierzamy jeden z największych terenów gajów oliwnych na świecie, który sięga aż do Sfax - drugiego pod względem wielkości miasta w Tunezji. Dalsza trasa prowadzi w kierunku Matmaty, która słynie ze swych domów wykutych w skale. Obiad w berberyjskiej wiosce. Kolejnym punktem programu jest możliwość przejażdżki na dromadarech lub quadach (dodatkowo płatna ok. 30 DT) oraz przejażdzki bryczką (10 DT) po piaskach najsłynniejszej pustyni świata - Sahary. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

2 dzień: Rano podziwiać będziemy Chott El Jerid - największe słone jezioro w Tunezji oraz, przy dobrej pogodzie, wschód słońca. Następnie przesiądziemy się do samochodów terenowych, którymi udamy się do miasteczka z „Gwiezdnych Wojen”. Po drodze zobaczymy słynną skałę zwaną „szyją wielbłąda” oraz poczujemy adrenalinę jadąc po wydmach, trasą słynnego rajdu Paryż - Dakar. Kolejnym punktem programu jest wizyta w oazie górskiej. Chebika usadowiona jest u stóp wąwozu, z którego wypływa przepiękny strumień. Oazy leżące w pustynnych górach Atlasu Saharyjskiego swe istnienie zawdzięczają znajdującym się tam źródłom słodkiej wody. W drodze powrotnej zjedzą Państwo obiad, a następnie przejadą do Kairouan. Podczas krótkiego postoju będzie można zrobić zdjęcia przy Wielkim Meczecie, a następnie odwiedzić sklep z pamiątkami i dywanami, z których wyrobu słynie to miasto.

 • Dorosły: ok. 365 TND / 110€ / 120$
 • Dziecko: ok. 215 TND / 65€ / 70$

TUNIS - KARTAGINA - SIDI BOU SAID (1 dzień)

Podczas tej wycieczki zobaczymy stolicę Tunezji i jej najbliższe przedmieścia. W programie Muzeum Byrsa oraz Katedra Świętego Ludwika. Na Medinie Tunisu będzie czas na samodzielny spacer po uroczych zaułkach starego miasta i oczywiście na zakupy na największym souku (czyli bazarze) Tunezji. Podczas wizyty w Kartaginie zobaczymy ruiny Term Antoniusza Piusa z II wieku, które w swojej epoce były trzecimi pod względem wielkości termami w świecie rzymskim. Ostatnim punktem programu jest wizyta w malowniczym Sidi Bou Said - określanym mianem „perły tunezyjskiego wybrzeża”. Podczas spaceru po miasteczku oczom naszym ukażą się imponujące widoki na port i zatokę Tunisu oraz charakterystyczne białe domki z niebieskimi okiennicami i drzwiami. Powrót do hotelu późnym popołudniem.

 • Dorosły: ok. 150 TND / 45€ / 50$
 • Dziecko: ok. 75 TND / 22,5€ / 25$

POKAZ ŚWIATŁO I DŹWIĘK, WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY

Przedstawienie historii Tunezji na przestrzeni 3000 lat w postaci widowiska światło i dźwięk oraz tradycyjna kolacja tunezyjska z napojami bez ograniczeń (woda, wino).

 • Dorosły: ok. 150 TND/ 45€ / 50$
 • Dziecko: ok. 75 TND/ 22,5€ / 25$

EL JEM – MONASTIR (1/2 dzień)

Zwiedzanie amfiteatru rzymskiego w El Jem. Wizyta w Monastirze – mauzoleum rodziny Bourgibów oraz czas wolny na zakupy w domu towarowym Yasmina Center.

 • Dorosły: ok. 140 TND / 40€ / 45$
 • Dziecko: ok. 70 TND / 20€ / 22,5$

FRIGUIA

Zwiedzanie parku zoologicznego, gdzie można zobaczyć ok. 65 gatunków zwierząt.

 • Dorosły: ok. 75 TND / 30€ / 35$
 • Dziecko: ok. 40 TND / 15€ / 17,5$

REJS STATKIEM PIRACKIM

Wyprawa morska statkiem z możliwością kąpieli na pełnym morzu. W programie poczęstunek, napoje na pokładzie, a także występ artystyczny.

 • Dorosły: ok. 100 TND / 30€ / 35$
 • Dziecko: ok.50 TND / 15€ / 17,5$

KARAVANA

Przejażdżka wielbłądami, na osiołkach, bryczkami wśród gajów oliwnych.

 • Dorosły: ok. 100 TND/ 30€ / 35$
 • Dziecko: ok. 50 TND/ 15€ / 17,5$

CITY TOUR SOUSSE (1/2 DZIEŃ)

Sousse: Medina i jej zabytki, czas wolny na zakupy

Port El Kantaoui: Przystań jachtowa

 • Dorosły: ok.90 TND / 25€ / 30$
 • Dziecko: ok. 90 TND / 25€ / 30$

Informacje dodatkowe:

programy wycieczek mają charakter ramowy i w wyjątkowych przypadkach mogą ulec zmianie
środek transportu jest uzależniony od liczby uczestników danej wycieczki
dzieci do 2 roku życia jadą na kolanach rodziców/opiekunów
ceny wycieczek nie zawierają: kosztów napoi do posiłków, przejażdżki na dromaderach na Saharze (ok. 30 TND), przejażdżki bryczką (ok. 10 TND), zdjęć pamiątkowych wykonanych przez lokalnych fotografów (ok. 1 TND)
wycieczki realizowane są, gdy liczba chętnych wynosi min. 6 uczestników
rezygnacja z wycieczki z uzasadnionych przyczyn losowych może nastąpić najpóźniej 24 godziny przed jej rozpoczęciem (każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie)
dzieciom w wieku od 2 lat do dnia ukończenia 12 roku życia przysługuje 50% zniżki od ceny wycieczki. Wyjątek stanowi wyjazd na Saharę, gdzie cena dla dziecka jest stała i wynosi ok. 65€ lub 70$ oraz City Tour Sousse, gdzie cena za dziecko wynosi 25€ lub 30$.
Zapisy na wycieczki odbywają się wyłącznie u rezydenta Blue Style (właściciel marki "Sun & Fun Holidays").

Za imprezy zakupione u innego organizatora, biuro Blue Style (właściciel marki "Sun & Fun Holidays") nie bierze odpowiedzialności.

Tunezja w liczbach

 • -1h

Odległość od lotniska

Hammamet
112 km
Monastir
7 km
Mahdia
50 km
Sousse
15 km

Tunezja w liczbach

 • -1h

Odległość od lotniska

Hammamet
112 km
Monastir
7 km
Mahdia
50 km
Sousse
15 km