Djerba

Na Djerbie znajdziemy wspaniale przygotowaną bazę hotelową - od małych hoteli po luksusowe ośrodki turystyczne, centra thalassoterapii i odnowy biologicznej, a także wiele pól golfowych.Wszystko o Djerbę

8 dni już od 1 851 

8 dni już od2 681 
Blue Club
Cz 05. 10. 2023

Djerba

Al Jazira Beach & Spa

All inclusive

Wakacje na Djerbę - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Djerba to tunezyjska wyspa położona na Morzu Śródziemnym o wyjątkowym uroku. Znajdują się tam długie, szerokie plaże z delikatnym piaskiem, a także zapieracjące dech w piersiach morze, zmieniające kolor z turkusowego przez szmaragdowo-zielony aż do ciemnoniebieskiego. Djerba jest pełna aromatów, a w powietrzu unosi się przede wszystkim piękny zapach jaśminu, który stał się narodowym kwiatem Tunezji.

Djerba to tunezyjska wyspa na Morzu Śródziemnym o wyjątkowym uroku. Połączona jest groblą z kontynentem afrykańskim. Charakteryzuje się łagodnym klimatem, jest porośnięta gajami palmowymi i oliwnymi oraz sadami cytrusowymi i figowcami. W krajobrazie często spotyka się białe domy o ciekawej i oryginalnej architekturze, łączącej wpływy arabskie oraz żydowskie. Na Djerbie znajdziemy wspaniale przygotowaną bazę hotelową - od małych hoteli po luksusowe ośrodki turystyczne, centra thalassoterapii i odnowy biologicznej, a także wiele pól golfowych. Djerba to również doskonałe miejsce na wycieczki po wyspie, spacery po pięknych, złocistych plażach oraz kąpiele w błękitnym morzu. Wszystko to sprawia, że wakacje na tej wyspie zaliczą Państwo do szczególnie udanych i niezapomnianych.

Najwyższym szczytem Djerby jest wzgórze Dhahret Aadloun o wysokości 54 m (muzeum Guellal z ciekawą ekspozycją i stylową kawiarenką). Najpiękniejsze plaże znajdują się na północy wyspy (Sidi Mahrez), klify znajdują się głównie przy latarni morskiej Taguermess, w twierdzy Jillij na północnym zachodzie lub w Adjim, na południowym zachodzie.
Djerba ma łagodniejszy klimat niż kontynent i panuje tutaj stosunkowo wysoka wilgotność powietrza.

HOUMT SOUK – STOLICA WYSPY

Stolica wyspy i centrum turystyczne słynące z tkactwa. Koniecznie trzeba zobaczyć przepiękny port, Muzeum Sztuki Ludowej i Tradycji oraz słynny arabski targ. Warto zwiedzić także XV - wieczną twierdzę Borj Ghazi Mustapha, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na port. Spacerując ulicami miasta nie sposób ominąć Place Hedi Chaker, głównego punktu spotkań mieszkańców i turystów, którzy gromadzą się w kawiarniach i restauracjach.
Wśród malowniczych, wąskich uliczek, odbywa się też targ rybny, zatłoczony zwłaszcza w poniedziałki i czwartki. Miasto jest dobrym miejscem wypadowym na wycieczki we wszystkie niemal zakątki wyspy, a także na stały ląd.

LA GHRIBA

Synagoga La Ghriba, zwana również La Merveilleuse lub Gorgeous, znajduje się w miejscowości Er Riad. Miejsce to jest jednym z dwóch na Djerbie, które od dawna jest domem dla miejscowej społeczności żydowskiej. Wewnątrz budynku znajdują się ściany ozdobione oszkloną kamionką i barokowym rysunkiem drewnianym, okna zdobią kolorowe witraże. W synagodze znajdują się jedne z najstarszych zwojów żydowskiej Tory napisane na zwierzęcych skórach.

GUELLALA

Guellala to popularna miejscowość leżąca na południowej stronie wyspy, która jest tradycyjnym ośrodkiem garncarstwa na Djerbie. Na ulicznych straganach można nabyć dzbanki, garnki i inne lokalne wyroby ceramiczne, a miejscowi garncarze chętnie demonstrują proces ich tworzenia. Atrakcją jest również meczet, stojący samotnie tuż przy morzu.

Prognoza tygodniowa

 • CLEAR37°C
  Czwartek, 21. 09. 2023
 • CLEAR33°C
  Piątek, 22. 09. 2023
 • OVERCAST27°C
  Sobota, 23. 09. 2023
 • CLEAR25°C
  Niedziela, 24. 09. 2023
 • CLEAR25°C
  Poniedziałek, 25. 09. 2023

Źródło: www.worldweatheronline.com

Prognoza tygodniowa

 • CLEAR37°C
  Czwartek, 21. 09. 2023
 • CLEAR33°C
  Piątek, 22. 09. 2023
 • OVERCAST27°C
  Sobota, 23. 09. 2023
 • CLEAR25°C
  Niedziela, 24. 09. 2023
 • CLEAR25°C
  Poniedziałek, 25. 09. 2023

Źródło: www.worldweatheronline.com