Egipt

Wakacje w Egipcie oznaczają nurkowanie w Morzu Czerwonym, starożytne zabytki oraz ciepłą zimę.Wszystko o Egipcie

8 dni już od 1 381 

8 dni już od1 771 
Sb 09. 12. 2023

Marsa Alam

Utopia Beach Resort

All inclusive
8 dni już od3 260 
fm
Sb 08. 06. 2024

Marsa Alam

Malikia Resort Abu Dabbab

All inclusive

Wypoczynek w Egipcie - wszystko co musisz wiedzieć

Wakacje w Egipcie, kuszą starożytnymi zabytkami, ciepłą pogodą i możliwością nurkowania w Morzu Czerwonym również w zimie. To kierunek, gdzie idealnie połączysz odpoczynek i rozrywkę dla wszystkich. W wielu hotelach dostępne są baseny ze zjeżdżalniami lub aquparkami, które zapewnią wymarzone wakacje dla dzieci!

EGIPT

Egipt jest krajem, który cieszy się ogroną popularnością wśród turystów. Łączy w sobie starożytną historię od czasów faraonów do nowoczesnej cywilizacji. Ogromną zaletą tej destynacji jest całoroczny sezon. Egipt to raj dla każdego, kto chce cieszyć się urozmaiconymi wakacjami i mieć wiele możliwości spędzania wolnego czasu! Pływanie i nurkowanie w Morzu Czerwonym, rejsy po Nilu do starożytnych świątyń i grobowców, prawdziwe przygody na pustyni, przejażdżki na wielbłądach i quadach i wiele więcej czeka na Was w tym niezwykłym kraju!

JĘZYK

Językiem urzędowym jest język arabski. W większości miejsc porozumiemy się również w języku angielskim, rosyjskim, a czasem francuskim i niemieckim.

WALUTA

Walutą w Egipcie jest funt egipski (LE), który dzieli się na 100 piastrów (PT). 1 EUR = ok 20,75 LE, 1 USD = około 17,75 LE, 1 LE = około 0,2 PLN. Zalecamy przywieźć wystarczająco dużo gotówki w EUR lub USD, ponieważ na targowiskach, w lokalnych sklepikach i statkach na Nilu możliwa jest płatność wyłącznie gotówką. Karty kredytowe są akceptowane przez większość hoteli i większych sklepów. Nie zalecamy wymiany gotówki na czarnym rynku ze względu na ewentualne sankcje ze strony władz lokalnych, a także ze względów bezpieczeństwa. Najlepiej wymienić walutę w bankach, kantorach i hotelach. Przekraczając granicę Unii trzeba zgłosić gotówkę przekraczająca sumę 10.000 EUR. Złoty polski nie jest walutą wymienialną w Egipcie.

RÓŻNICA CZASU

W okresie zimowym + 1 godzina. W okresie letnim obowiązuje ten sam czas, co w Polsce. Oficjalnym dniem wolnym w tygodniu jest piątek. Banki są zamknięte w piątki i soboty. Ministerstwa i instytucje rządowe są zamknięte w czwartek i piątek lub piątek i sobotę.

Sklepy otwarte są zazwyczaj od godziny 10.00 do 24.00, sklepy państwowe czasem zamykane są już ok 21, ale międzynarodowe supermarkety często otwarte są nawet całą dobę.

PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele Polscy muszą podróżować do Egiptu z paszportem ważnym co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Egiptu. Obywatele Polscy musza kupić wizę na lotnisku (cena 25 USD). Jest ona wklejana do paszportu, ważna dla jednego wjazdu i pobytu wynoszącego maksymalnie jeden miesiąc. Wizę można otrzymać również składając wniosek w Ambasadzie Egiptu w Warszawie. Jeśli lecą Państwo do Sharm el Sheikh i nie będą korzystać z dalszych wycieczek fakultatywnych, nie ma obowiązku wykupienia wizy. Wystarczy wtedy podbić pieczątkę w paszporcie, która uprawnia do 14-dniowego pobytu na półwyspie Synaj. Z powodu możliwych zmian dotyczących pobytu w Egipcie proponujemy sprawdzić wcześniej czy warunki wjazdu i pobytu nie uległy zmianie. Aktualne informacje na temat wizy można uzyskać w Ministerstwie Spraw Zagranicznych www.msz.gov.pl. Osoby nie będące obywatelami Polski, prosimy o sprawdzenie w ambasadzie egipskiej w Warszawie warunków wjazdu i pobytu. Międzynarodowy Certyfikat Szczepień nie jest wymagany. Jednak zaleca się, aby odwiedzający Egipt zaszczepili się przeciwko WZW typu A i B, a ponadto przeciwko durowi brzusznemu i zapaleniu opon mózgowych A, C.

Wiza egipska za pośrednictwem Blue Style Sp. z o.o.

Oferujemy Państwu możliwość nabycia wizy bez konieczności oczekiwania w długiej kolejce na lotnisku. Nasz egipski partner będzie posiadać dla Państwa wizy w cenie 27 USD (czyli o 2 USD więcej niż standardowo). Niemniej jednak, w dalszym ciągu można również zakupić wizę w standardowej cenie 25 USD w miejscach do tego wyznaczonych wraz z pozostałymi turystami.

PRZEPISY CELNE

Zabrania się wwożenia do Egiptu żywności, alkoholu, pornografii, broni i wszelkiego rodzaju narkotyków. Zabronione jest eksportowanie zabytków i złota w surowej postaci. Kary za sprzedaż i posiadanie narkotyków są surowe i obejmują nawet kilkadziesiąt lat pozbawienia wolności. Za nielegalne rozpowszechnianie narkotyków można być skazanym nawet na karę śmierci. Wiele leków podlega ścisłej kontroli, zwłaszcza w odniesieniu do ich wywozu z Egiptu. Do Egiptu wwieźć można 250 papierosów lub 250 g tytoniu, dozwolony jest również 1 litr alkoholu wysokoprocentowego (powyżej 22%) lub 2 litry wina lub 5 litrów piwa. Władze egipskie próbują chronić naturalne bogactwo Morza Czerwonego. Surowo zabronione jest wywożenie muszli, korali i innych elementów rafy koralowej pod karą nawet do kilkuset dolarów.

Informacje o Egipcie

Powierzchnia kraju
1 010 000 km2
Liczba mieszkańców
70,5 mln
Stolica
Kair
Język
arabski
  • +1h
  • 220 V

Informacje o Egipcie

Powierzchnia kraju
1 010 000 km2
Liczba mieszkańców
70,5 mln
Stolica
Kair
Język
arabski
  • +1h
  • 220 V

Ambasada RP w Egipcie

Kair, 5 Aziz Osman,
Zamalek

+20 2 2736 7456

Ambasada Egiptu w Polsce

ul. Alzacka 18 03-972
Warszawa

+48 22 590 66 00