Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jeden z najbogatszych i najnowocześniejszych krajów świata - pełen kontrastów, gdzie luksusowe budynki, wieżowce i najnowocześniejsze hotele mieszają się z tradycją.Wszystko o Zjednoczonych Emiratach Arabskich

8 dni już od 3 311 

8 dni już od7 261 
Nd 17. 03. 2024

Dubaj

Riu Dubai

All inclusive
8 dni już od5 541 
Nd 03. 03. 2024

Dubaj

Centara Mirage Beach Resort Dubai

BED & BREAKFAST
8 dni już od3 671 
Nd 03. 03. 2024

Dubaj

Arabian Park Edge By Rotana

BED & BREAKFAST
8 dni już od4 781 
Nd 17. 03. 2024

Dubaj

tripAdvisor

Rose Rayhaan By Rotana

BED & BREAKFAST

Wypoczynek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - wszystko co musisz wiedzieć

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jeden z najbogatszych i najnowocześniejszych krajów świata - pełen kontrastów, gdzie luksusowe budynki, wieżowce i najnowocześniejsze hotele mieszają się z tradycją. Emiraty znane są również jako raj dla zakupowiczów. W ZEA czwartki i piątki są uznawane za weekendy, więc warto spodziewać się, że w te dni wszędzie będzie zauważalnie więcej ludzi - zwłaszcza w centrach handlowych. Zjednoczone Emiraty Arabskie powstały w 1971 roku i położone są w południowo-wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Jest to federacja 7 emiratów: Abu Dhabi, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm Al Quwain, Ras Al Khaimah i Fujairah.

Dubaj to fantastyczne, ciągnące się kilometrami plaże, krystaliczne morze, złote piaski pustyni i atmosfera jak z „Baśni z 1001 nocy”! A do tego futurystyczne budowle, ogromne centra handlowe z niezliczoną ilością sklepów, setki wybornych restauracji z kuchnią z całego świata i oczywiście ekskluzywne hotele. To idealne miejsce na komfortowe wakacje w centrum tętniącego życiem kurortu. Hotele o najwyższym standardzie, świetnie zagospodarowane plaże i doskonały serwis przyciągają turystów z całego świata. W tym wyjątkowym miejscu tradycja splata się z nowoczesnością tworząc niepowtarzalną atmosferę, której warto się poddać.

JĘZYK

Językiem urzędowym w ZEA jest język arabski. Angielski jest tu jednak językiem powszechnie używanym nie tylko w biznesie, ale także w codziennej komunikacji.

WALUTA

Oficjalną walutą jest dirham Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
1 dirham (AED) = 100 filsów
1 USD = 3,67 AED.

PRZEPISY WJAZDOWE

Obywatele Polscy muszą podróżować do ZEA z paszportem ważnym co najmniej 6 miesięcyod daty wjazdu na teren Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Osoby małoletnie podróżujące bez opieki rodziców powinny posiadać przy sobie zgodę na podróżowanie ze wskazaniem danych osób, opiekunów, które towarzyszą podczas podróży. Zgoda powinna być spisana przed notariuszem w języku angielskim lub arabskim.

RÓŻNICA CZASU

W okresie zimowym + 3 godz. w porównaniu do czasu w Polsce

NAPIĘCIE ELEKTRYCZNE

220 V, adapter można wypożyczyć w recepcji lub kupić w sklepie. Należy zwrócić uwagę na wszelkie wskazówki, dotyczące korzystania z sieci w pokojach hotelowych.

PLAŻE, PARASOLE, LEŻAKI

We wszystkich regionach ZEA morze jest bardzo czyste a plaże pokryte są drobnym, białym piaskiem. Na publicznych plażach miejscowe kobiety tradycyjnie kąpią się zakryte, turyści mogą jednak bez problemu nosić kostiumy kąpielowe (z wyjątkiem Sharjah). Opalanie się i pływanie bez stroju kąpielowego jest zabronione. Na hotelowych plażach leżaki i parasole są zazwyczaj bezpłatne. Na publicznych można wynająć je zazwyczaj za niewielką opłatą. Wejście na plaże publiczne jest zazwyczaj płatne (ok. 10 AED). Plaże publiczne zawsze mają jeden lub dwa dni w tygodniu zarezerwowane wyłącznie dla kobiet i dzieci. Te dni nazywane są „Ladies days”. Warto wcześniej sprawdzić, czy w danym dniu tygodnia z plaży publicznej mogą korzystać mężczyźni

ZEA w liczbach

Powierzchnia kraju
83 600 km2
Liczba mieszkańców
10 mln
Stolica
Abu Dhabi
Język
arabski
  • 6h
    czas przybliżony
  • +2h
  • 220 V / 50 Hz

ZEA w liczbach

Powierzchnia kraju
83 600 km2
Liczba mieszkańców
10 mln
Stolica
Abu Dhabi
Język
arabski
  • 6h
    czas przybliżony
  • +2h
  • 220 V / 50 Hz

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej

budynek nr 3, róg ulic Delma i Karamah (13-tej i 14-tej)
PO BOX 2334
Abu Zabi

+971 2 446 52 00