Kreta

Mityczna wyspa, którą pokochasz za długie, piaszczyste plaże, romantyczne zatoczki i malownicze górskie doliny.Wszystko o Krecie

Szanowni klienci,

Aktualnie nie mamy dostępnych żadnych wycieczek w tym regionie. Już niedługo zaoferujemy Państwu imprezy na kolejny sezon. Dziękujemy za zrozumienie i w razie pytań prosimy o kontakt.

Wakacje na Krecie - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Morze, plaże z certyfikatem błękitnej flagi, antyczne zabytki, ślady kultury minojskiej, pyszne jedzenie, dzikie górskie wąwozy, siedziba bogów, zatoka hipisów ... to naprawdę przepis na niezapomniany urlop. Kreta jest właśnie tym wszystkim. Ponadto mieszkają tu serdeczni i gościnni ludzie. Możesz wypożyczyć skuter lub samochód i spędzić urlop na przemian – odpoczywając nad morzem i zwiedzając.

KRETA

Mityczna wyspa, którą pokochasz za długie, piaszczyste plaże, romantyczne zatoczki i malownicze górskie doliny. Wspaniałe wioski rybackie z białymi domami i kościołami roztaczają relaksacyjną atmosferę. Według starożytnych mitów greckich Kreta jest uważana za miejsce narodzin Zeusa, władcy bogów olimpijskich. Daj się porwać mitom i legendom i rozkoszuj się smakiem tej niesamowitej wyspy.

KRETA PÓŁNOCNA

Północne wybrzeże Krety jest jednym z najpopularniejszych regionów turystycznych na wyspie. Wschodnia część słynie z różnorodności przyrody, pięknych plaż i wielu popularnych kurortów. Sąsiedztwo Heraklionu sprzyja aktywnemu wypoczynkowi - tutaj znajdziesz parki wodne, bary i kluby nocne. Obszar od miejscowości Malia zmienia się na krajobraz spokojniejszy z urokliwymi wioskami. Na uwagę zasługuje romantyczna zatoka Mirabello z piękną laguną Elounda. W zachodniej części wyspy zaobserwować możemy natomiast typowe nadmorskie miejscowości i piękne obszary górskie.

KRETA POŁUDNIOWA

Na obszar ten składają się głównie malownicze i spokojne zatoczki położone u podnóży pasm górskich, większe i mniejsze plaże z krystalicznie czystą wodą oraz wiele atrakcji przyrodniczych i unikalnych zabytków. Możecie tu odwiedzić drugi pod względem wielkości pałac minojski w Fajstos, stanowisko archeologiczne Agia Triada i pozostałości miasta Gortyna, które było dla rzymian stolicą Krety w czasach ich panowania.

Kreta w liczbach

 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Hersonissos
25 km
Anissaras
21 km
Malia
30 km
Analipsis
18 km
Gouves
16 km

Prognoza tygodniowa

 • OVERCAST2°C
  Niedziela, 29.11.2020
 • PARTLY_CLOUDY5°C
  Poniedziałek, 30.11.2020

Źródło: www.worldweatheronline.com

Kreta w liczbach

 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Hersonissos
25 km
Anissaras
21 km
Malia
30 km
Analipsis
18 km
Gouves
16 km

Prognoza tygodniowa

 • OVERCAST2°C
  Niedziela, 29.11.2020
 • PARTLY_CLOUDY5°C
  Poniedziałek, 30.11.2020

Źródło: www.worldweatheronline.com