Tunezja Kontynentalna

Tunezja kontynentalna to setki kilometrów złocistych plaż, gaje oliwne, palmy daktylowe, cyprysy, eukaliptusy, jaśminy, słone jeziora.Wszystko o Tunezji

8 dni już od 2 010 

12 dni już od2 841 
lm
Nd 24. 09. 2023

Tunezja Kontynentalna

Monarque Club Rivage - tylko w Sun & Fun

Ultra all inclusive

Wakacje w Tunezji - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Wakacje w Tunezji oferują zarówno relaks na plaży, jak i przygodę w jeepach na wydmach pustyni, a także orientalną atmosferę targowisk i ciekawe zabytki.

Tunezja kontynentalna to setki kilometrów złocistych plaż, ciągle zmieniająca się pustynia ozdobiona kamiennymi różami i zielonymi oazami, kolorowe wioski berberyjskie, starożytne miasta i targowiska, zapach przypraw, bardzo smaczna kuchnia z doskonałymi czerwonymi i różowymi winami.

W rankingu ulubionych krajów do spędzenia wakacji Tunezja znalazłaby się w czołówce ze względu na położenie geograficzne i swoisty pomost między kulturą europejską i afrykańską. Wybrzeże tunezyjskie jest okazałe, jego długość wynosi około 1300 km. Żyzny półwysep Cap Bon nazywany jest „zielonym ogrodem Tunezji”. Rosną tu zwłaszcza cytryny, pomarańcze i winogrona, a także uprawia się oliwki. Warto również wspomnieć o największym słonym jeziorze Chott El Jerid. Na południu leży Sahara, która jest największą pustynią świata (ok. 9.000.000 km²). Ludzie zamieszkują tu oazy, znajdujące się w suchych dolinach, w pobliżu źródeł podziemnych. Tunezja jest w dużej mierze zależna finansowo od turystyki, dlatego starają się zapewnić maksimum bezpieczeństwa dla turystów. Na terytorium Tunezji od ponad trzech tysięcy lat utrzymuje się wiele grup etnicznych. Niezależnie gdzie pojedziecie na terenie całego kraju, wszędzie będziecie zaskoczeni życzliwością i gościnnością lokalnej ludności, gotowej w każdej chwili pomóc. Religią państwową jest islam.

TUNIS – STOLICA

Tunis jest często nazywany Paryżem Afryki Północnej. Tak jak stolica Francji panuje tu nie tylko tradycja, ale również unikalny i charakterystyczny urok. Orientalne dźwięki, które są słyszane niemal na każdym kroku, nadają miastu niepowtarzalny i niezapomniany smak egzotyki. Okolica oferuje turystom bogaty dorobek kulturowy i piękne plaże. Na starym mieście (medina) znajduje się charakterystyczny bazar (souk). Jest on oddzielony bramą od nowoczesnej części otaczającej Avenue Habib Bourguiba. W miejscu, gdzie kiedyś była Kartagina, jest dziś przedmieście domów mieszkalnych, a miejscem robiącym ogromne wrażenie na turystach są Termy Antoniusza. Niezapomniane wrażenia pozostawia również stare biało-niebieskie miasteczko Sidi Bou Said. Będąc w Tunisie warto podróżować metrem TGM, które łączy praktycznie wszystkie ważne punkty miasta.

Tunezja w liczbach

  • -1h

Odległość od lotniska

Hammamet
112 km
Monastir
7 km
Mahdia
50 km
Sousse
15 km
Yasmine Hammamet
90 km
Port El Kantaoui
30 km
Skanes Monastir
1 km

Tunezja w liczbach

  • -1h

Odległość od lotniska

Hammamet
112 km
Monastir
7 km
Mahdia
50 km
Sousse
15 km
Yasmine Hammamet
90 km
Port El Kantaoui
30 km
Skanes Monastir
1 km