Riwiera Turecka

Czyste morze, niekończące się plaże, imponujące góry Taurus, rozległe pola golfowe, doskonale zachowane zabytki i nowoczesne miasta - idealne połączenie dla spędzenia wspaniałych wakacji.Wszystko o Riwierze Tureckiej

8 dni już od 1 811 

12 dni już od3 500 
fm
Sb 27. 04. 2024

Riwiera Turecka

Club Boran Mare Beach - Bestseller

All inclusive
8 dni już od2 281 
fm
Śr 24. 04. 2024

Riwiera Turecka

tripAdvisor

Insula Resort - Tylko w Sun&Fun

All inclusive
12 dni już od3 531 
fm
Sb 27. 04. 2024

Riwiera Turecka

Grand Ring - Bestseller

All inclusive
8 dni już od2 290 
fm
Śr 24. 04. 2024

Riwiera Turecka

Sirma - tylko w Sun&Fun

All inclusive
8 dni już od2 381 
fm
Śr 24. 04. 2024

Riwiera Turecka

Sunmelia Beach - Tylko w Sun&Fun

Ultra all inclusive
8 dni już od2 071 
fm
Sb 04. 05. 2024

Riwiera Turecka

Monte Carlo - Tylko w Sun&Fun

All inclusive
12 dni już od3 221 
fm
Sb 27. 04. 2024

Riwiera Turecka

tripAdvisor

Club Turtas - Bestseller

All inclusive
12 dni już od3 211 
fm
Sb 27. 04. 2024

Riwiera Turecka

Sentido Lycus Beach

All inclusive

Wakacje na Riwierze Tureckiej - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Riwiera Turecka z takimi miejscowościami, jak Alanya, Side i Antalya jest najczęściej odwiedzaną przez Europejczyków częścią Turcji. Piaszczyste mniejsze i większe plaże przyciągają rodziny z dziećmi. Dopełnieniem urlopu w Turcji są dobrze zachowane zabytki, wielobarwna kultura Wschodu i atrakcje przyrodnicze. Ośrodek Belek oferuje wysokiej jakości pola golfowe.

 • Alanya

  Atrakcyjna Alanya jest najbardziej wysuniętym na wschód kurortem Riwiery Tureckiej. Na skalistym cyplu góruje średniowieczna twierdza z dobrze zachowanymi murami. Poniżej rozciąga się malowniczy port zdominowany przez czerwoną wieżę i oryginalne centrum, gdzie skupia się życie nocne. Miasto pełne jest nowoczesnych hoteli i moteli, z licznymi restauracjami rybnymi, kawiarniami i barami, które zapraszają turystów z całego świata. Plaże są przeważnie piaszczyste, niektóre z gruboziarnistego piasku. We wschodniej części istnieją pewne odcinki kamiennych wejść do morza, ale w większości w tych miejscach usypuje się piaszczysto-żwirowe plaże. Najbardziej znana jest tzw. Plaża Kleopatry, gdzie rzekomo spędzili piękne chwile Kleopatra i Marek Antoniusz. Warto tam pojechać, żeby podziwiać m. in. niezwykłą panoramę twierdzy Kale czy grotę damlatas, popływać statkiem, czy obejrzeć seldżuckie stocznie, albo przejść się ulicami miasta w poszukiwaniu śladów dawnych legend. Alanya oddalona jest od lotniska w Antalyi o 130 km, a transfer trwa ok. 2,5 godziny.

 • Antalya

  Antalya to największe miasto Riwiery Tureckiej, które zachwyca malowniczym położeniem w przepięknej górskiej scenerii. Niedaleko znajduje się słynący ze złotego piasku okręg plaż Lara zaliczany do najpiękniejszych terenów Turcji. Udając się w stronę gór, ujrzymy zupełnie inne oblicze tureckiego krajobrazu. Znajdują się tam zachwycające swym urokiem wodospady Duden i Kursunlu. Antalya słynie także z wielu zabytków. Symbolem miasta jest minaret Yibli Minare. Najwięcej śladów dawnych cywilizacji znajdziemy w starej części miasta Kaleici. Mieszkańcy Antalyi starają się, aby rozwój miasta nie zniszczył śladów minionych dziejów. Dokonują wielu architektonicznych modyfikacji, łącząc w ten sposób historię z nowoczesnością. Stąd też w Antalyi ujrzymy wiele odrestaurowanych, drewnianych otomańskich rezydencji, które przekształcono w kameralne, luksusowe hotele. Zwiedzając okolice miasta, powinniśmy zobaczyć starożytny teatr w Aspendos, jeden z najlepiej zachowanych tego typu obiektów na świecie, w którym do dziś z powodzeniem wystawiane są przedstawienia. W Antalyi co roku odbywa się także festiwal filmowy pt. ,,Złota Pomarańcza”. Wycieczka do Antalyi będzie również okazją do zrobienia zakupów, zarówno na miejskim bazarze, jak i w sklepach z biżuterią oraz skórzaną odzieżą.

 • Belek

  Belek jest spokojnym i nowoczesnym ośrodkiem z luksusowymi hotelami położonymi przy około 12 kilometrowej, piaszczystej plaży. Zachwyca pięknym krajobrazem turkusowego morza, złocistych plaż, zielonych lasów i pól golfowych. Spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Nowoczesne hotele wkomponowane w naturalny krajobraz lasów piniowych i ozdobione rozległymi, zadbanymi ogrodami, usytuowane są nad piaszczystą, szeroką plażą. Sprzyjający mikroklimat, lazurowe morze i wspaniała infrastruktura przyciągają co roku wielu turystów uprawiających sporty wodne m. in. surfing, parasailing, żeglarstwo oraz amatorów jazdy na nartach wodnych. Belek jest niezwykle atrakcyjnym miejscem także dla turystów szukających wypoczyku na zielonych polach golfowych, z których słynie ten region.

 • Side

  Side to pełne uroku miasteczko, które otaczają gaje pomarańczowe i pola bawełny. W sezonie jest miejscem wypoczynku tysięcy turystów z całego świata. Znajduje się w odległości 68 km od lotniska w Antalyi. Nazwa tego miasta pochodzi od anatolijskiego słowa oznaczającego owoc granatu. Starożytna część miasta położona jest na malowniczym cyplu. Wędrując uliczkami dzisiejszego Side, dotrzemy do wielu niezwykle cennych zabytków świadczących o dziejach tego miasta i życiu jego mieszkańców. Widok ulicy kolumnowej, agory, łaźni rzymskich, amfiteatru czy świątyni Apolla dostarczą niezapomnianych wrażeń i pokażą dawną atmosferę tego starożytnego miasta. Współczesne Side to małe, przytulne miasteczko z kamienno – drewnianą zabudową, pełne sklepików, w których można kupić wyroby miejscowych rzemieślników. Zachwyca malowniczym wybrzeżem z licznymi barami, restauracjami i kawiarniami usytuowanymi nad brzegiem morza oraz nowoczesnymi hotelami. Region Side słynie z pięknych plaż. Panują tu dobre warunki do uprawiania sportów wodnych, takich jak: nurkowanie, windsurfing, parasailling, narty wodne. Dużą atrakcją dla dzieci jest aquapark. Dla bardziej odważnych polecamy rafting. W regionie znajduje się wiele stadnin, co umożliwia jazdę na koniach. Niedaleko znajduje się malownicza miejscowość Manavgat znana z niezwykle pięknych wodospadów oraz słynnego bazaru.Ten niezwykły kurort na ruinach starożytnego miasta zauroczy Państwa swym klimatem i sprawi, że urlop tu spędzony na długo pozostanie w pamięci.

 • 3h
 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Alanya
130 km
Antalya
15 km
Belek
35 km
Side
65 km
 • 3h
 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Alanya
130 km
Antalya
15 km
Belek
35 km
Side
65 km