Riwiera Turecka

Czyste morze, niekończące się plaże, imponujące góry Taurus, rozległe pola golfowe, doskonale zachowane zabytki i nowoczesne miasta - idealne połączenie dla spędzenia wspaniałych wakacji.Wszystko o Riwierze Tureckiej

8 dni już od 1 811 

12 dni już od3 500 
fm
Sb 27. 04. 2024

Riwiera Turecka

Club Boran Mare Beach - Bestseller

All inclusive
8 dni już od2 281 
fm
Śr 24. 04. 2024

Riwiera Turecka

tripAdvisor

Insula Resort - Tylko w Sun&Fun

All inclusive
12 dni już od3 531 
fm
Sb 27. 04. 2024

Riwiera Turecka

Grand Ring - Bestseller

All inclusive
8 dni już od2 290 
fm
Śr 24. 04. 2024

Riwiera Turecka

Sirma - tylko w Sun&Fun

All inclusive
8 dni już od2 381 
fm
Śr 24. 04. 2024

Riwiera Turecka

Sunmelia Beach - Tylko w Sun&Fun

Ultra all inclusive
8 dni już od2 071 
fm
Śr 08. 05. 2024

Riwiera Turecka

Monte Carlo - Tylko w Sun&Fun

All inclusive
12 dni już od3 221 
fm
Sb 27. 04. 2024

Riwiera Turecka

tripAdvisor

Club Turtas - Bestseller

All inclusive
12 dni już od3 211 
fm
Sb 27. 04. 2024

Riwiera Turecka

Sentido Lycus Beach

All inclusive

Wakacje na Riwierze Tureckiej - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Riwiera Turecka z takimi miejscowościami, jak Alanya, Side i Antalya jest najczęściej odwiedzaną przez Europejczyków częścią Turcji. Piaszczyste mniejsze i większe plaże przyciągają rodziny z dziećmi. Dopełnieniem urlopu w Turcji są dobrze zachowane zabytki, wielobarwna kultura Wschodu i atrakcje przyrodnicze. Ośrodek Belek oferuje wysokiej jakości pola golfowe.

Podane ceny są orientacyjne. Dostępność wycieczek uzależniona jest od ich terminu i ilości uczestników, program wycieczek może ulec zmiane, ceny nie zawierają biletów wstępu oraz lunchu (chyba, że taka informacja znajduje się w opisie konkretnej wycieczki).

Aktualna lista wycieczek dostępna u rezydenta.

PAMUKKALE - 1 DZIEŃ

Podczas tej wycieczki odwiedzicie unikalne atrakcje przyrodnicze, których zdjęcia zdobią wiele przewodników turystycznych. Ten Bawełniany Zamek, jak trafnie nazywają go Turcy, składa się z trawerty towych kaskad wodospadów i jezior, po których płynie ciepła (35°C) woda, nasycona wapniem. Podróż autokarem do Pamukkale prowadzi przez dziewicze krajobrazy gór Taurus, gdzie ludzie wciąż żyją w tradycyjny sposób. Po drodze zatrzymamy się w zakładzie tkackim w Cankurtaran, gdzie poznamy sztukę robienia dywanów. W południe dotrzemy do Pamukkale, gdzie obejrzymy wapienne tarasy, ruiny nekropolii Necropolis i starożytnego miasta Hierapolis. Pamukkale i Hierapolis należą do najstarszych miejscowości uzdrowiskowych na świecie, a występujące tu wody termalne doceniła sama egipska królowa Kleopatra. Po południu wyruszymy do Antalyi mijając malownicze jezioro Salda. Tu czeka nas kolacja z pięknym widokiem.*W cenie: śniadanie i kolacja, napoje i lunch są dodatkowo płatne.

 • Dorosły: ok. 99 Euro
 • Dziecko (4-12 lat) : ok. 50 Euro

KAPADOCJA - 2 DNI

Kapadocja to jedno z najbardziej fascynujących miejsc na świecie. Jej księżycowy krajobraz powstały w wyniku wybuchów wulkanów i erozji z kamiennymi wieżami i wydrążonymi w skałach skalnymi miastami, zachwyci każdego. W sercu Anatolii wiatr i woda stworzyły wspaniałe kształty stożków, piramid i igieł. Wyrzeźbione formacje tufowe wraz z wykutymi w nich wczesnochrześcijańskimi kościołami i domami, przyciągają turystów z całego świata. Droga do Kapadocji biegnie przez góry Taurus, wysokie partie Anatolii. Na miejscu odwiedzimy podziemne miasta Kaymaklı, Üçhisar i Taubental, które niegdyś były kryjówkami chrześcijan. Będziemy także na słynnym wzgórzu Uchisar, skąd rozpościera się panoramiczny widok na Kapadocję. Drugiego dnia odwiedzimy skansen Göreme, największy i najciekawszy kompleks skalnych kościołów wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym, kryjących wspaniałe freski w większości z XI w. Podczas wycieczki poznany także sztukę tworzenia tradycyjnego rękodzieła: dywanów, wyrobów skórzanych i biżuterii z onyksu. W drodze powrotnej do Antalyi przeniesiemy się do czasów Seldżuków zatrzymując w leżącym na jedwabnym szlaku słynnym karawanseraj Sultanhanı. *W cenie: przejazdy, przewodnicy, wejścia, lunche (napoje są dodatkowo płatne), nocleg w hotelu (wyżywienie HP).

 • Dorosły: ok. 125 Euro
 • Dziecko (4-11 lat) : ok. 70 Euro

POKAZ DELFINÓW

Wizyta w delfinarium będzie niezapomnianym przeżyciem dla każdego. Szczególnie warto się tu wybrać, jeżeli wypoczywamy z dziećmi, ponieważ uwielbiają spotkania ze zwierzętami. Odwiedźcie wyjątkowe delfinarium ze zróżnicowanym i zabawnym pokazem delfinów, który wprowadzi Was do świata ćwiczeń z delfinami i ich trenerów! Nasza wycieczka jest niesamowitą okazją, aby zbliżyć się do delfinów, pływać z nimi i zrobić zdjęcie (to dodatkowo płatne atrakcje).

 • Dorosły: ok. 44 Euro
 • Dziecko (4-9 lat) : ok. 29 Euro

ZIELONY KANION

Wycieczka po Zielonym Kanionie to spokojny i relaksujący rejs statkiem po jeziorze zaporowym w górach Taurus. To tu znajduje się jedna z ponad 300 tureckich zapór wodnych, piąta pod względem wysokości w Turcji - zapora Oymapınar a za nią rozciąga się malowniczo jezioro nazwane Zielonym Kanionem. Przepiękna przyroda, relaksujący rejs, kąpiel w krystalicznie czystym jeziorze i obiad w lokalnej restauracji - ten dzień na pewno na długo zostanie w pamięci!

 • Dorosły: ok. 69 Euro
 • Dziecko (4-12 lat) : ok. 35 Euro

ALANYA - WYCIECZKA ŁODZIĄ

Fantastyczny rejs drewnianym jachtem z mariny Alanyi po malowniczym wybrzeżu. Podczas wycieczki opłyniemy półwysep Alanya i odwiedzimy zachwycające kształtem formacje skalne - Jaskinię Piratów i Jaskinię Zakochanych. Nie zabraknie dobrej muzyki, kąpieli słonecznych i przerw na pływanie w turkusowym morzu. Na pokładzie zjemy też lunch. Będziemy mieć także okazję do wypróbowania specjalnego leczniczego błota, które było używane przez Kleopatrę jako krem ​​upiększający. Prze odrobinie szczęścia w drodze powrotnej możemy zobaczyć delfiny. Późnym popołudniem dotrzemy do portu Alanya. Napoje bezalkoholowe i lunch w cenie.

 • Dorosły: ok. 49 Euro
 • Dziecko (4-11 lat) : ok. 25 Euro

ALANYA CITY TOUR

Wycieczka do jednego z najpiękniejszych tureckich miast Alanyi. W programie punkt widokowy na zameku Alanya z Czerwoną Wieżą (tr. Kizil Kule) - symbolem miasta z przepięknym widokiem na wybrzeże i jaskinia Damlataş. Po lunchu czas wolny na Starym Mieście. Po południu godzinny rejs statkiem wzdłuż wybrzeża i możliwość zobaczenia miasta z morza. Lunch, wejściówki w cenie, napoje dodatkowo płatne.

 • Dorosły: ok. 55 Euro
 • Dziecko (3-12 lat) : ok. 33 Euro

ANTALYA CITY TOUR

City Tour Antalya Półdniowa wycieczka do stolicy i największego miasta Riwiery Tureckiej, metropolii Antalya, czasem nazywanej również Perłą Adriatyku, która łączy teraźniejszość z historią. Malowniczo położona nad morzem w otoczeniu gór, kusi olbrzymią ilością zabytków. W programie wycieczki m.in.: podziwianie wodospadu Kursunlu, zakupy na starym mieście, wizyta w marinie znanej z ładnych kawiarenek, restauracji i barów, a także czas wolny na swobodne zwiedzanie miasta. Wycieczka organizowana jest z miejscowości Belek, Antalya, Kemer.

 • Dorosły: ok. 69 Euro
 • Dziecko (4-12 lat) : ok. 35 Euro

RAFTING

Doskonała propozycja dla poszukiwaczy przygód i miłośników natury. Rafting to świetna okazja do dobrej zabawy z dawką adrenaliny wśród pięknej, dzikiej przyrody parków narodowych. Nad bezpiecznym przebiegiem wycieczki czuwają profesjonalni i doświadczeni przewodnicy raftingowi.
Woda, słońce, przygoda i lunch nad brzegiem rzeki - dzień pełen dobrej zabawy i niezapomniane wspomnienia! *W cenie lunch (napoje są dodatkowo płatne).

 • Dorosły: ok. 46 Euro
 • Dziecko (4-12 lat) : ok. 23 Euro

ŁAŹNIA TURECKA (HAMAM)

Turecka łaźnia, czyli hammam swymi korzeniami sięga Imperium Osmańskiego. Pierwszą, publiczną zbudował sułtan Mehmet I w 1741 r. w Stambule. Hammam to rytuał, który nie zmienił się od setek lat. Choć dziś nie towarzyszy Turkom tak często jak kiedyś, warto spróbować go podczas wakacji w tym kraju. Łaźnia turecka to miejsce, w którym odbywa się fizyczne i duchowe oczyszczenie. Wchodząc tu zostawiamy pośpiech dnia codziennego i poddajemy się pełnemu relaksowi. Już same światła i kolory tworzą odprężającą atmosferę. Podczas kąpieli jest gorąco i wilgotno, a temperatura dochodzi do 50 C. Typowy rytuał składa się z seansu w saunie, zimnego prysznica, masażu rękawicami w łaźni kąpielowej, mycia skóry specjalnym mydłem i masażu całego ciała. Po nim czeka nas herbata i relaks w specjalnym pokoju wypoczynkowym. Hamam odpręża, wycisza i pozostawia w znakomitej formie a tego odbytego z Turcji inny nie zastąpi!

 • Dorosły: ok. 28 Euro
 • Dziecko (4-12 lat) : ok. 15 Euro
 • 3h
 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Alanya
130 km
Antalya
15 km
Belek
35 km
Side
65 km
 • 3h
 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Alanya
130 km
Antalya
15 km
Belek
35 km
Side
65 km