Samos

Odkryj Samos, najbardziej zieloną z wysp greckich. To doskonałe miejsce na wakacje dla tych, którzy marzą o relaksie wśród natury w typowo greckim klimacie! Sprawdź nasze wyselekcjonowane hotele.Wszystko o

8 dni już od 1 521 

8 dni już od2 161 
Blue Club
-32 %
fm
Pt 27.08.2021

Samos

Blue Style Resort

Half board
8 dni już od2 531 
-36 %
fm
Pt 04.06.2021

Samos

tripAdvisor

Samian Mare

All inclusive
8 dni już od2 181 
-35 %
fm
Pt 04.06.2021

Samos

tripAdvisor

Arion

Half board
8 dni już od2 101 
-34 %
fm
Pt 11.06.2021

Samos

Saint Nicholas

All inclusive

Wakacje - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Samos leży na Morzu Egejskim u wybrzeży Azji Mniejszej, zaledwie 70 km od tureckiego wybrzeża. Krótki rejs przez cieśninę Mykali dzieli ją od słynnego Kusadasi. Wyspa jest niewielka, ale ma w sobie wszystko co niezbędne do relaksujących wakacji...

Podane ceny są orientacyjne. Dostępność wycieczek uzależniona jest od ich terminu i ilości uczestników, program wycieczek może ulec zmiane. Aktualna lista wycieczek dostępna u rezydenta.

WYCIECZKA PO WYSPIE z rejonu Samos, Pithagorion i Kokkari

Fascynująca wycieczka, podczas której odkryjemy najważniejsze atrakcje wyspy. Rozpoczyna się w wpisanym na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO mieście Pythagorion, w którym urodził się słynny matematyk Pitagoras. Jego pomnik jest jedną z najbardziej charakterystycznych budowli na Samos. Następnie zwiedzimy klasztor Timios Stavros lub Megali Panagia. W wiosce Koumaradei czeka nas wizyta w tradycyjnym, najbardziej znanym na wyspie zakładzie garncarskim oraz w warsztacie z ziołami i olejkami eterycznymi. Około południa przewidziany jest czas wolny na obiad i kawę w wiosce Potami. Kolejnym przystankiem będzie fabryka produkująca oliwę z oliwek, gdzie będzie można dokonać degustacji i zakupić dobrą oliwę z pierwszego tłoczenia. Ostatnim punktem wycieczki jest wizyta w winnicy w pobliżu Karlovasi, gdzie spróbujemy doskonałych win z gałki muszkatołowej, a także poznamy tajniki kultury winiarskiej, z której słynie Samos.

WYCIECZKA PO WYSPIE z rejonu Votsalakia i Karlovasi

Ciekawa wycieczka, podczas której poznany najważniejsze atrakcje wyspy. Rozpoczyna się w wiosce Koumaradei, gdzie czeka nas wizyta w tradycyjnym, najbardziej znanym na Samos zakładzie garncarskim oraz w warsztacie z ziołami i olejkami eterycznymi. Następnie zwiedzimy klasztor Timios Stavros i udamy się do Pythagorion. W tej znanej, wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO miejscowości urodził się słynny matematyk Pitagoras. Przewidziana jest tutaj ok. 2-godzinna przewa, podczas której można zjeść obiad lub indywidualnie zwiedzać miasteczko. Kolejny przystanek wycieczki to fabryka produkująca oliwę z oliwek, gdzie będzie można dokonać degustacji i zakupić dobrą oliwę z pierwszego tłoczenia. Ostatnim punktem wycieczki będzie wizyta w winnicy w pobliżu Karlovasi, gdzie zatrzymamy się na degustację win z gałki muszkatołowej, z której słynie Samos.

TURCJA - EFEZ

Wypoczywając na Samos warto zakosztować odrobiny orientu i udać się na wycieczkę do wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Efezu, jednego z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych antycznych miast w Turcji. Wyprawa rozpocznie się w porcie Pythagorion, gdzie rano po kontroli celnej popłyniemy statkiem do Kusadasi. Po ok. 2-godzinnym rejsie będziemy na miejscu, skąd udamy się autokarem do Efezu. Doświadczony przewodnik oprowadzi nas po jednym z najbardziej imponujących stanowisk archeologicznych starożytności. Odwiedzimy spektakularne wykopaliska m.in.: Odeon, Fontannę Trojańską, świątynię Hadriana, imponującą Biblioteka Celsusa czy największy teatr starożytności o pojemności 24 000 miejsc. Po 2-godzinnym zwiedzaniu będzie czas na lunch w miejscowej restauracji a także na zakupy w Kusadasi. Ok. godz.16:30 udamy się w drogę powrotną do Pythagorion. Cena nie zawiera: opłaty portowej ok. 10 EUR/os., transferu do portu ok. 10 EUR/ os. Dzieci w wieku 0-12 lat mają zapewniony bezpłatny transfer.

PIKINIK - WYCIECZA ŁODZIĄ z okolic Samos, Kokkari i Pythagorion

Fantastyczna okazja do relaksu w słońcu w malowniczych zakątkach Samos. W miejscowości Pythagorion wsiądziemy rano do łodzi, którą popłyniemy na urokliwą plażę Sideras wokół Posedonii. Będzie można opalać się, ale też popływać bezpośrednio z pokładu łodzi. Miejscem docelowym wyprawy jest jedna z najpiękniejszych plaż, znajdująca się na wschodnim wybrzeżu Samos - Megali Lakka. Dzień upłynie nam tu na słonecznych i morskich kąpielach (do dyspozycji bezpłatnie leżaki i parasole). Po południu przewidziany jest grill (wieprzowina, ryba lub warzywa z sałatką grecką i tzatziki) a podczas rejsu degustacja wina i owoców. Dodatkowe przekąski i napoje nie są wliczone w cenę wycieczki.

PIKINIK - WYCIECZA ŁODZIĄ z Votsalakia - Kampos

Wyjazd nastąpi rankiem z rejonu Votsalakia do wioski Ormos. Stąd udamy się tradycyjną łodzią rybacką na piękną wyspę Samiopula. Po czasie relaksu popłyniemy na kolejną plażę, na którą można dostać się jedynie od strony morza. Czas upłynie nam tu na słonecznych i morskich kąpielach a załoga przygotuje pyszny obiad. Podczas rejsu można skosztować lokalnego wina, ouzo, a także owoców. Inne napoje są dostępne u załogi za opłatą. Cena wycieczki nie zawiera transferu do portu około 10 EUR/os. Dzieci w wieku 0-12 lat mają bezpłatny transfer.

PATMOS

Zwana egejską Jerozolimą lub wyspą Apokalipsy Patmos, uważana jest za jedną z najpiękniejszych greckich wysp. Od wieków była ważnym miejscem kultu dla Chrześcijan. To właśnie tu św. Jan apostoł doznał objawień spisanych w Księdze Apokalipsy. Na wyspę udamy się rankiem wypływając statkiem z portu w Pythagorion. Po ok. 2,5-godzinnym rejsie dotrzemy do portu Skala na Patmos. Autobus zabierze nas do zabytkowej wioski Chora, w której zwiedzimy słynny, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO klasztor św. Jana Teologa (Ewangelisty) oraz apokaliptyczne jaskinie. Powrót do Pythagorion nastąpi ok. godziny 18.00. Cena nie zawiera transferu do portu ok. 10 EUR/os. Dzieci w wieku 0-12 lat mają bezpłatny transfer. Wstęp do klasztoru ok 6 EUR/os.

 • 3h
 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Samos - stolica
17 km
Kokkari
16 km
Kampos/Vatsalakia
22 km

Prognoza tygodniowa

 • PARTLY_CLOUDY13°C
  Środa, 24.02.2021
 • RAIN6°C
  Czwartek, 25.02.2021
 • PARTLY_CLOUDY14°C
  Piątek, 26.02.2021
 • PARTLY_CLOUDY14°C
  Sobota, 27.02.2021
 • PARTLY_CLOUDY12°C
  Niedziela, 28.02.2021

Źródło: www.worldweatheronline.com

 • 3h
 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Samos - stolica
17 km
Kokkari
16 km
Kampos/Vatsalakia
22 km

Prognoza tygodniowa

 • PARTLY_CLOUDY13°C
  Środa, 24.02.2021
 • RAIN6°C
  Czwartek, 25.02.2021
 • PARTLY_CLOUDY14°C
  Piątek, 26.02.2021
 • PARTLY_CLOUDY14°C
  Sobota, 27.02.2021
 • PARTLY_CLOUDY12°C
  Niedziela, 28.02.2021

Źródło: www.worldweatheronline.com