Samos

Odkryj Samos, najbardziej zieloną z wysp greckich. To doskonałe miejsce na wakacje dla tych, którzy marzą o relaksie wśród natury w typowo greckim klimacie! Sprawdź nasze wyselekcjonowane hotele.Wszystko o

8 dni już od 2 281 

8 dni już od2 591 
fm
Sb 25. 05. 2024

Samos

Blue Style Resort - Bestseller

Half board
8 dni już od3 520 
fm
Sb 25. 05. 2024

Samos

Sirenes Beach - Bestseller

All inclusive
8 dni już od3 261 
fm
Sb 25. 05. 2024

Samos

tripAdvisor

Kampos Village - Tylko w Sun&Fun

All inclusive
8 dni już od2 401 
fm
Sb 28. 09. 2024

Samos

Pelagos Studios & Apartments

Bed only
8 dni już od3 640 
fm
Sb 25. 05. 2024

Samos

Samian Mare - Bestseller

All inclusive

Wakacje - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Samos leży na Morzu Egejskim u wybrzeży Azji Mniejszej, zaledwie 70 km od tureckiego wybrzeża. Krótki rejs przez cieśninę Mykali dzieli ją od słynnego Kusadasi. Wyspa jest niewielka, ale ma w sobie wszystko co niezbędne do relaksujących wakacji...

Podane ceny są orientacyjne. Dostępność wycieczek uzależniona jest od ich terminu i ilości uczestników, program wycieczek może ulec zmiane, ceny nie zawierają biletów wstępu oraz lunchu (chyba, że taka informacja znajduje się w opisie konkretnej wycieczki).

Aktualna lista wycieczek dostępna u rezydenta.

WYCIECZKA PO WYSPIE z rejonu Samos, Pithagorion i Kokkari

Fascynująca wycieczka, podczas której odkryjemy najważniejsze atrakcje wyspy. Rozpoczyna się w wpisanym na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO mieście Pythagorion, w którym urodził się słynny matematyk Pitagoras. Jego pomnik jest jedną z najbardziej charakterystycznych budowli na Samos. Następnie zwiedzimy klasztor Timios Stavros lub Megali Panagia. W wiosce Koumaradei czeka nas wizyta w tradycyjnym, najbardziej znanym na wyspie zakładzie garncarskim oraz w warsztacie z ziołami i olejkami eterycznymi. W pobliżu Karlovasi zatrzymamy się w Muzeum Wina i lokalnej winnicy “Vakakis Winery”, gdzie spróbujemy doskonałych trunków, a także poznamy tajniki kultury winiarskiej, z której słynie Samos. Kolejnym przystankiem będzie wioska Potami, gdzie przewidziany jest czas na lunch (nie jest wliczony w cenę). Możemy także zatrzymać się na plaży na kąpiel (należy mieć na zmianę suche ubrania) lub udać na spacer do pobliskich wodospadów. Ostatnim punktem wycieczki będzie malownicze Kokkari.

 • Dorosły - ok. 49 €
 • Dziecko: 7-12 lat - ok. 25 €
 • Dziecko: do 6 lat - bezpłatnie

WAŻNE - Przy wejściu do klasztorów obowiązuje odpowiedni strój, kolana i ramiona powinny być zakryte. Wycieczka NIE jest odpowiednia dla osób mających problemy z chodzeniem.

WYCIECZKA PO WYSPIE z rejonu Votsalakia i Karlovasi

Ciekawa wycieczka, podczas której poznany najważniejsze atrakcje wyspy. Na początku udamy się do warsztatu pszczelarskiego, który mieści się w widokowym miejscu. Następnie zatrzymamy się we wiosce Koumaradei, gdzie czeka nas wizyta w tradycyjnym, najbardziej znanym na Samos zakładzie garncarskim oraz w warsztacie z ziołami i olejkami eterycznymi. Następnie zwiedzimy klasztor Timios Stavros i udamy się do Pythagorion. W tej znanej, wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO miejscowości urodził się słynny matematyk Pitagoras. Przewidziana jest tutaj przerwa na lunch (nie jest wliczony w cenę), lub jak kto woli na indywidualnie zwiedzanie miasteczka. Z Pythagorion udamy się na północne wybrzeże wyspy a dokładnie do malowniczej miejscowości Kokkari. W pobliżu Karlovasi zatrzymamy się w Muzeum Wina i lokalnej winnicy “Vakakis Winery”, gdzie spróbujemy doskonałych trunków, a także poznamy tajniki kultury winiarskiej, z której słynie Samos.

 • Dorosły - ok. 49 €
 • Dziecko: 7-12 lat - ok. 25 €
 • Dziecko: do 6 lat - bezpłatnie

WAŻNE - Przy wejściu do klasztorów obowiązuje odpowiedni strój, kolana i ramiona powinny być zakryte. Wycieczka NIE jest odpowiednia dla osób mających problemy z chodzeniem.

TURCJA - EFEZ

Wypoczywając na Samos warto zakosztować odrobiny orientu i udać się na wycieczkę do wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Efezu, jednego z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych antycznych miast w Turcji. Wyprawa rozpocznie się w porcie Pythagorion, gdzie rano po kontroli celnej popłyniemy statkiem do Kusadasi. Po ok. 2-godzinnym rejsie będziemy na miejscu, skąd udamy się autokarem do Efezu. Doświadczony przewodnik oprowadzi nas po jednym z najbardziej imponujących stanowisk archeologicznych starożytności. Odwiedzimy spektakularne wykopaliska m.in.: Odeon, Fontannę Trojańską, świątynię Hadriana, imponującą Biblioteka Celsusa czy największy teatr starożytności o pojemności 24 000 miejsc. Po 2-godzinnym zwiedzaniu będzie czas na lunch w miejscowej restauracji lub na zakupy w Kusadasi. Ok. godz. 17.00 udamy się w drogę powrotną do Pythagorion. Cena uzależniona od długości transferu, nie zawiera lunchu oraz podatku portowego w Kusadasi, płatny gotówką po przybyciu do portu - 12 E za osobę. Szacunkowe koszty:

 • Dorosły: 132-152 €
 • Dziecko: 7-12 lat - ok. 66 - 76 €
 • Dziecko: do 6 lat - bezpłatnie

WAŻNE - Należy pamiętać, że WSZYSTKIE paszporty/dowody osobiste są zatrzymywane w porcie przez tureckie służby celne i zwracane przed godziną wypłynięcia. Przy oddawaniu paszportu/dowodu osobistego rano służby celne wydadzą kartę pokładową, która zostanie wymieniona po południu z każdym paszportem/dowodem osobistym.

PIKINIK - WYCIECZA ŁODZIĄ z okolic Samos, Kokkari i Pythagorion

Fantastyczna okazja do relaksu w słońcu w malowniczych zakątkach Samos. W miejscowości Pythagorion wsiądziemy rano do łodzi, którą popłyniemy na urokliwą plażę Sideras wokół Posedonii. Będzie można opalać się, ale też popływać bezpośrednio z pokładu łodzi. Miejscem docelowym wyprawy jest jedna z najpiękniejszych plaż, znajdująca się na wschodnim wybrzeżu Samos - Megali Lakka, do której można dotrzeć wyłącznie łodzią. Dzień upłynie nam tu na słonecznych i morskich kąpielach (do dyspozycji bezpłatnie leżaki i parasole). Po południu przewidziany jest grill (wieprzowina, ryba lub warzywa z sałatką grecką i tzatziki) a podczas rejsu degustacja wina i owoców. Dodatkowe przekąski i napoje nie są wliczone w cenę wycieczki. Cena uzależniona od długości transferu, szacunkowe koszty:

 • Dorosły - ok. 121-140 €
 • Dziecko: 7-12 lat - ok. 65 €
 • Dziecko: do 6 lat - bezpłatnie

PIKINIK - WYCIECZA ŁODZIĄ z Votsalakia - Kampos

Łódź wypływa z molo Votsalakia około 09:15 rano, płynąc po zachodniej stronie Samiopouli, natkniemy się na wiele odizolowanych zatok i plaż, gdzie będziemy mieli okazję popływać w drodze powrotnej (zejście do wody bezpośrednio z wody - jest ono uzależnione od warunków pogodowych). Czas na wyspie upłynie nam na a słonecznych i morskich kąpielach a załoga przygotuje pyszny obiad. Podczas rejsu można skosztować lokalnego wina, ouzo, a także owoców. Inne napoje są dostępne u załogi za opłatą. Około godziny 14:30 wypływamy z powrotem do Votsalakia.Cena uzależniona od długości transferu, szacunkowe koszty:

 • Dorosły - 50 - 65 € (lunch w cenie)
 • Dziecko: 2-12 lat - 25 - 30 €
 • Dziecko: do 2 lat - bezpłatnie

PATMOS

Zwana egejską Jerozolimą lub wyspą Apokalipsy Patmos, uważana jest za jedną z najpiękniejszych greckich wysp. Od wieków była ważnym miejscem kultu dla Chrześcijan. To właśnie tu św. Jan apostoł doznał objawień spisanych w Księdze Apokalipsy. Na wyspę udamy się rankiem wypływając statkiem z portu w Pythagorion. Po ok. 2,5-godzinnym rejsie dotrzemy do portu Skala na Patmos. Autobus zabierze nas do zabytkowej wioski Chora, w której zwiedzimy słynny, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO klasztor św. Jana Teologa (Ewangelisty) oraz apokaliptyczne jaskinie. Powrót do Pythagorion nastąpi ok. godziny 18.00. Cena nie zawiera opłaty za wstęp do jaskini 3 € i muzeum klasztornego 5 € - płatne na miejscu oraz lunchu. Jest uzależniona od długości transferu, szacunkowe koszty:

 • Dorosły - 101- 131 €
 • Dziecko: 7-12 lat - 50 - 66 €
 • Dziecko: do 6 lat - bezpłatnie

WAŻNE - Przy wejściu do jaskini i klasztoru obowiązuje odpowiedni strój, kolana i ramiona powinny być zakryte. Wycieczka NIE jest odpowiednia dla osób mających problemy z chodzeniem.

WIECZORNY TRANSFER

Wyspa Samos oferuje Gościom piękne miejsca do odwiedzenia w dzień i w nocy. Chcesz spędzić wieczór poza hotelem, jednak nie chcesz wynajmować samochodu? Skorzystaj z autokarowego transferu i odkryj wieczorne atrakcje greckich miasteczek - Pythagorio lub Kokkari: restauracje, bary, sklepy z pamiątkami. Odbiór z hotelu ok. godziny 19:30, powrót ok. 23:00
Transfer dostępny z
- Karlovasi, Kokkari, miasta Samos, Votsalakia do Pythagorio
- Pythagorio, miasto Samos, Karlovasi do Kokkari

 • Dorosły i dziecko powyż. 7 lat - 15 - 20 €
 • Dziecko: do 6 lat - bezpłatnie
 • 3h
 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Samos - stolica
17 km
Kokkari
16 km
Kampos/Vatsalakia
22 km

Prognoza tygodniowa

 • RAIN6°C
  Sobota, 24. 02. 2024
 • RAIN10°C
  Niedziela, 25. 02. 2024
 • SNOW4°C
  Poniedziałek, 26. 02. 2024
 • OVERCAST5°C
  Wtorek, 27. 02. 2024
 • CLEAR10°C
  Środa, 28. 02. 2024

Źródło: www.worldweatheronline.com

 • 3h
 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Samos - stolica
17 km
Kokkari
16 km
Kampos/Vatsalakia
22 km

Prognoza tygodniowa

 • RAIN6°C
  Sobota, 24. 02. 2024
 • RAIN10°C
  Niedziela, 25. 02. 2024
 • SNOW4°C
  Poniedziałek, 26. 02. 2024
 • OVERCAST5°C
  Wtorek, 27. 02. 2024
 • CLEAR10°C
  Środa, 28. 02. 2024

Źródło: www.worldweatheronline.com