Grecja

Grecja to kolebka cywilizacji europejskiej i kraj o niezrównanym naturalnym pięknie.Wszystko o Grecji

8 dni już od 2 090 

Wypoczynek w Grecji - wszystko co musisz wiedzieć

Wakacje w Grecji oznaczają morze, antyczne zabytki, wspaniałe jedzenie i wino. Nigdy tego nie zapomnisz i będziesz chciał tu wrócić. Zgodnie ze swoją naturą, wybierz resort pełen życia lub spokojniejsze miejsce w bliskim kontakcie z tradycją. Magia, dziewicza przyroda i przyjazna atmosfera w kraju tysiąca wysp uwiedzie każdego.

 • Kreta

  Pokazać 218 wycieczek

  Kreta jest prawdziwą grecką perełką! Będąc popularnym centrum turystycznym zdołała zachować swój niepowtarzalny urok. Jej północno-zachodnia i zachodnia część z głównym miastem Chanią i plażami Balos, Elafonisi czy Falasarna uznawana jest za najpiękniejszą. Sama Chania nazywana „kreteńską Wenecją” zachwyci nas od pierwszego wejrzenia!

 • Rodos

  Nie bez przyczyny Bóg słońca - Helios, wybrał Rodos na swój dom. Słońce świeci tu ponad 300 dni w roku! Z drugiej strony, nie ma wielu miejsc na świecie, gdzie możemy zażywać błogiego relaksu i słonecznych kąpieli w cieniu tak wielkiej historii. Ze względu na fale i sprzyjający wiatr, wyspa jest też mekką surferów!

 • Zakynthos

  Pokazać 294 wycieczek

  Zakynthos jest niezwykle zieloną grecką wyspą, która zyskała dużą popularność wśród turystów dzięki pięknym i piaszczystym plażom. Bogata oferta tawern i rozrywek zachwyci każdego lubiącego aktywnie spędzać czas turystę. Zakynthos oferuje także wiele zabytków i atrakcji przyrodniczych, które urozmaicą czas poświęcony na pływanie i opalanie.

 • Samos

  Pokazać 629 wycieczek

Grecja w liczbach

Powierzchnia kraju
1 319 902 km2
Liczba mieszkańców
ok 11 mln
Stolica
Ateny
Język
grecki
 • +1h
 • 220V

Grecja w liczbach

Powierzchnia kraju
1 319 902 km2
Liczba mieszkańców
ok 11 mln
Stolica
Ateny
Język
grecki
 • +1h
 • 220V

AMBASADA RP W GRECJI

ul. Chryssanthemon 22
154 52 Paleo Psychiko, Ateny

+30 210 6797 700

AMBASADA GRECJI W POLSCE

ul. Górnośląska 35
00-432, Warszawa


+48 22 6229460