Sharm El Sheikh

Miasteczko położone na samym cyplu półwyspu Synaj. Piękne rafy koralowe a szczególnie te w parku Narodowym Ras Mohamed przyciągają tu miłośników nurkowania z całego świataWszystko o Sharm el Sheikh

8 dni już od 1 661 

8 dni już od2 801 
-37 %
Sb 25.09.2021

Sharm El Sheikh

Sunrise Grand Select Diamond Beach Resort

All inclusive
8 dni już od2 531 
-39 %
lm
Sb 25.09.2021

Sharm El Sheikh

Grand Rotana Resort & Spa Sharm El Sheikh

All inclusive
8 dni już od3 171 
-34 %
Sb 25.09.2021

Sharm El Sheikh

Sunrise Arabian Beach Resort

All inclusive
8 dni już od2 261 
-35 %
Sb 02.10.2021

Sharm El Sheikh

Sea Beach Resort And Aqua Park

All inclusive
8 dni już od1 661 
-42 %
lm
Sb 25.09.2021

Sharm El Sheikh

Happy Life Village Dahab

Half board
8 dni już od2 291 
-33 %
lm
Sb 09.10.2021

Sharm El Sheikh

Aurora Oriental Resort

All inclusive

Wakacje w Sharm el Sheikh - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Region zwany Perłą Egiptu, położony na samym cyplu półwyspu Synaj. Ze względu na wyjątkowo piękne rafy koralowe, wraz z Podwodnym Parkiem Narodowym oraz tętniącym życiem nocnym centrum rozrywki Naama Bay, jest coraz chętniej wybieranym miejscem całorocznego wypoczynku. Gwarantowana pogoda i szeroka oferta hotelowa sprzyjają błogiemu relaksowi w pięknym otoczeniu.

PODANE CENY SĄ ORIENTACYJNE. DOSTĘPNOŚĆ WYCIECZEK UZALEŻNIONA JEST OD ICH TERMINU I ILOŚCI UCZESTNIKÓW, PROGRAM WYCIECZEK MOŻE ULEC ZMIANE, CENY NIE ZAWIERAJĄ BILETÓW WSTĘPU ORAZ LUNCHU (CHYBA, ŻE TAKA INFORMACJA ZNAJDUJE SIĘ W OPISIE KONKRETNEJ WYCIECZKI).

Aktualna lista wycieczek dostępna u rezydenta.

KAIR

Największe miasto Afryki, stolica Egiptu. Na wycieczkę wyruszamy nocą (po drodze jeden krótki przystanek). Śniadanie otrzymamy w formie prowiantu. Na miejscu zwiedzimy jeden z siedmiu cudów świata –piramidy, zobaczymy także Sfinksa. Zwiedzimy Muzeum Egipskiego gdzie można podziwiać największe archeologiczne odkrycie naszych czasów – eksponaty z luksorskiego grobowca faraona Tutenchamona. Dodatkową atrakcją jest przepłynięcie się łódką po świętej rzece Nilu (dodatkowo płatnie ok. 8$) i wizyta w wytwórni papirusów. Powrót do hotelu w godzinach nocnych. Prosimy zabrać paszport, pieniądze, napoje, wygodne buty, ciepłe odzienie i okulary przeciwsłoneczne. W tym przypadku wiza jest niezbędna. Informujemy, że wycieczki autokarowe do Kairu organizowane są w zależności od aktualnej sytuacji panującej na półwyspie Synaj.

Autokarem - wycieczka na zapytanie:

 • Dorosły ok. 125$
 • Dziecko ok. 70$

Samolotem - wycieczka na zapytanie:

 • Dorosły ok. 315$
 • Dziecko ok. 305$

PETRA

Wycieczka rozpoczyna się nocą (śniadanie w formie prowiantu) – udajemy się do przystani w Tabie, skąd promem dostaniemy się do Akaby w Jordanii. Następnie jedziemy do Petry, gdzie czeka nas ok. 2km spacer przez 1200 metrowy i wysoki na 80 metrów kanion El-Sikh oraz Aleje Fasadową do unikatowego miasta, wykutego w skałach przez Nabatejczyków 2200 lat temu. Zobaczymy skarbiec, królewskie grobowce, teatr rzymski, pałac oraz inne wspaniałe budowle i zabytki. Po zwiedzaniu czeka nas obiad (napoje dodatkowo płatne), a potem czas wolny w Akabie, gdzie można dokonać zakupów. Powrót w godzinach nocnych. Prosimy zabrać paszporty (wiza Synai Only wystarczy), pieniądze, ciepłe ubrania i wygodne buty, a także napoje.

Petra

 • Dorosły: ok. 325$
 • Dziecko: ok. 290$

JEROZOLIMA i MORZE MARTWE

Jeruzalém

Zapraszamy Państwa do miasta 3 religii, o niepowtarzalnej atmosferze. Wspaniała panorama Starego Miasta z Góry Oliwnej, przejście pod Ścianę Płaczu, spacer po dzielnicy arabskiej i Via Dolorosa, Bazylika Grobu Pańskiego z górą Golgota, a następnie kąpiel w Morzu Martwym i zakupy wyjątkowych kosmetyków wyrabianych z cennych zasobów Morza Martwego. Prosimy zabrać: ubrania zasłaniające ramiona i kolana (ścisła kontrola w miejscach kultu), a zimą także ciepłe odzienie – (w Jerozolimie zdarzają się opady śniegu), stroje kąpielowe, ęczniki, wygodne buty, pieniądze i paszport.
Ważne: Turyści z pieczątkami z Syrii czy Libanu mogą zostać nie wpuszczeni na teren Izraela.

 • Dorosły: ok. 180$
 • Dziecko: ok. 180$

KLASZTOR ŚW. KATARZYNY

Zwiedzanie najstarszego, nieprzerwanie działającego od 1600 lat klasztoru, w którym do obejrzenia są Bazylika Justyniana z VI w, studnia Mojżesza i Krzew Gorejący, bogaty zbiór ikon oraz słynna mozaika bizantyjska. Po południu odpoczynek w miejscowości Dahab (obiad w cenie, napoje dodatkowo płatne).

 • Dorosły ok. 48$
 • Dziecko ok. 25$

LUKSOR SAMOLOTEM

Wizyta w starożytnych Tebach - najsłynniejszym miejscu w Egipcie. Na zachodnim brzegu zwiedzanie: Doliny Królów, Swiątyni królowej Hatszepsut, Kolosów Memnona, a na brzegu wschodnim zespołu świątyń w Karnaku. Obiad w cenie wycieczki (napoje dodatkowo płatne).

 • Dorosły: ok. 314$
 • Dziecko: ok. 304$

WYSPA TIRAN

Całodzienna wycieczka statkiem na najpiękniejsze rafy koralowe w rejonach słynnej wyspy Tiran, podziwianie podwodnego świata z maską, rurką i płetwami. Odpoczynek i posiłek na łodzi. Obiad, napoje ciepłe i zimne w cenie, maska oraz płetwy w cenie- opłata mórska 7$ dodatkowo płatnie.

 • Dorosły: ok. 45$
 • Dziecko: ok. 23$

PARK NARODOWY RAS MOHAMED

Całodzienna wycieczka statkiem na najpiękniejsze rafy koralowe w podwodnym parku narodowym, podziwianie podwodnego świata z maską, rurką i płetwami, odpoczynek i posiłek na łodzi. Obiad, napoje ciepłe i zimne w cenie, maska oraz płetwy – w cenie wycieczki-opłata mórska 7$ dodatkowo płatnie.

 • Dorosły: ok. 45$
 • Dziecko: ok. 23$

CITY TOUR

Wyceczka popołudniowa, podczas której poznacie Państwo najważniejsze miejsca w Sharm el Sheikh: meczet, kościół Koptyjski. Pobyt i zakupy w najstarszej części miasta Old Market, a następnie zobaczycie Państwo Genena City Mall Muzeum Starożytności z replikami najbardziej znanych starożytnych zabytków oraz eksponaty, które dotychczas schowane były w magazynach i skarbcach muzealnych.

 • Dorosły: ok. 23$
 • Dziecko: ok. 12$

GÓRA MOJŻESZA

Wejście nocne na drugą co do wielkości górę Synaju ( 2268 m n.p.m) z przewodnikiem beduińskim. Ze szczytu zobaczycie Państwo zapierający dech w piersiach, wschód słońca. Po zejściu z góry zwiedzanie Klasztoru św. Katarzyny.

 • Dorosły ok. 48$
 • Dziecko ok. 25$

QUAD SAFARI

Około 1,5 godzinna popołudniowa (lub poranna) przejażdżka quadami (motorami czterokołowymi) po pustyni z przerwą na herbatkę u Beduinów (napoje zimne i woda dodatkowo płatne). Wariant Prosimy zabrać okulary przeciwsłoneczne, chustę na twarz, wygodne obuwie.

Wycieczka dla osób powyżej 12 lat.

 • Koszt przy 1 os.: ok. 27$
 • Koszt przy 2 os.: ok. 40$

NAUTILIUS

Rejs klimatyzowaną łodzią Nautilius rozpoczynamy o godzinie 13.00. Podczas rejsu snorkeling w wodach Parku Narodowego Ras Mohamed. Możliwość oglądania flory i fauny morskiej z dolnego pokładu w miejscu łodzi, gdzie znajdziemy wspaniałe okazy rafy koralowej i żyjących w niej barwnych rybek. Następnie zapraszamy na smaczny posiłek. Podczas rejsu możemy skorzystać z jacuzzi lub obejrzeć telewizję. Obiad, napoje bezalkoholowe i sprzęt do snurkowania jest w cenie-opłata mórska 7$ dodatkowo płatnie.

 • Dorosły ok. 80$
 • Dziecko ok. 40$

SUN&FUN DAY

Calodzienna, relaksująca wycieczka dla wszystkich. Przejażdżka quadami po pustyni, połączona z przerwą na herbatkę u Beduinów oraz przejażdżka na wielbłądach.Po obiedzie serwowanym na pustyni przejazd na plaże, skąd popłyniemy łodzią z szklanym dnem, postój na snurkowanie z maską z fajką, dalej popływać możemy na bananie czy rowerem wodnym. W cenie wycieczki są także paralotnie. Po prostu słoneczny, zabawny dzień dla każdego - prosze zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne, chusty do ochrony twarzy, wygodne obuwie, stroje kąpielowe i ręczniki plażowe! Sprzęt ABC (maska i płetwy) dodatkowo płatny.

 • Dorosły: ok. 80$, przy 2 osobach ok. 150$

HIDDEN PARADISE - UKRYTY RAJ

Wyjazd rano na pustynię, około 1,5 godzinna przejażdżka quadami po pustyni z przerwą na herbatkę u Beduinów (woda oraz zimne napoje są dodatkowo płatne), następnie przyjazd do parku narodowego RAS MOHAMED. Najpierw będziemy płynąć po Magicznym jeziorze przez około 15 minut, następnie snorklowanie z brzegu przy jednej z najpiękniejszych plaż Sharmu. Obiad przy plaży w cenie. Prosimy zabrać paszporty, okulary przeciwsłoneczne, wygodne obuwie, stroje kąpielowe, ręczniki. Sprzęt ABC dodatkowo płatny-opłata mórska 7$ dodatkowo płatnie.

 • Koszt przy 1 os. ok. 55$
 • Koszt przy 2 os.ok. 90$

PŁYWANIE Z DELFINAMI

Niecodzienne i niesamowite przeżycie dla każdego. Zabawa oraz pływanie z delfinami pod okiem treserów. Ważne: osoby biorące udział w wycieczce muszą umieć pływać.

 • 2 osoby ( po 15 minut): ok. 210$

POKAZ DELFINÓW

Zapraszamy dorosłych i dzieci do zabawy! 45-cio minutowe show w wykonaniu delfinów. podczas pokazu zobaczycie Państwo jak delfiny skaczą, tańczą, śpiewają i malują obrazy.

 • Dorosły: ok. 25$
 • Dziecko: ok. 13$

NURKOWANIE - INTRO

Nurkowanie z instruktorem dla początkujących. Podczas rejsu napoje i obiad są wliczone w cenę wycieczki. Codzienne nurkowanie w rejonach wyspy Tiran, w sobotę w rejonach Ras Mohamed - tutaj jest dodatkowo płatny wstęp do Parku Narodowego 7$ dodatkowo płatnie.

 • 1 INTRO: ok. 58$
 • 2 INTRO: ok. 80$ wycieczka na zapytanie NURKOWANIE - DAILY DIVING

Nurkowanie dla osób posiadających licencję na nurkowanie. Sprzęt dodatkowo płatny - 25 Euro. Pakiety nurkowe dodatkowo płatne: 3 dni -180$, 5 dni -280$

 • Dorosły: ok.70$

ALL IN ONE - ROYAL JACHT

Ekskluzywna wycieczka! Wyjazd w godzinach porannych transfer busem do Portu Wataneya skąd popłyniemy w rejs luksusowym jachtem. Rejs łodzią z obniżonym kadłubem gdzie będą Państwo mogli podziwiać przepiękną rafę koralową, potem przejażdżka na bananie. Podczas pierwszego postoju będzie czas na snurkowanie (maska, rurka i płetwyw cenie), następny postój - nurkowanie INTRO z instruktorem. Na jachcie są krzesła do masażu gdzie można się zrelaksowac. Soki owocowe, obiad z owocami morza oraz BBQ i napoje są dla Państwa w cenie wycieczk-opłata mórska 7$ dodatkowo płatnie.. Według opinii naszych klientów jest to najlepszy rejs statkiem organizowany w Sharm El Sheikh! Serdecznie polecamy!

 • Dorosły: ok. 90$
 • Dziecko ok. 50$

SEA SCOPE

Rejs lodzią z obniżonym kadłubem. 45-cio minutowa wycieczka podczas której będą Państwo mogli podziwiac przepiękny podwodny świat Morza Czerwonego-opłata mórska 1$ dodatkowo płatnie na statku.

 • Dorosły: ok. 55$
 • Dziecko: ok. 28$

Sharm El Sheikh w liczbach

 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Naama Bay
8 km
Sharks Bay
4 km
Nabq Bay
5 km
Old Market i Hadaba
10 km

Prognoza tygodniowa

 • CLEAR26°C
  Sobota, 25.09.2021
 • CLEAR31°C
  Niedziela, 26.09.2021
 • PARTLY_CLOUDY31°C
  Poniedziałek, 27.09.2021
 • CLEAR30°C
  Wtorek, 28.09.2021
 • CLEAR31°C
  Środa, 29.09.2021

Źródło: www.worldweatheronline.com

Sharm El Sheikh w liczbach

 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Naama Bay
8 km
Sharks Bay
4 km
Nabq Bay
5 km
Old Market i Hadaba
10 km

Prognoza tygodniowa

 • CLEAR26°C
  Sobota, 25.09.2021
 • CLEAR31°C
  Niedziela, 26.09.2021
 • PARTLY_CLOUDY31°C
  Poniedziałek, 27.09.2021
 • CLEAR30°C
  Wtorek, 28.09.2021
 • CLEAR31°C
  Środa, 29.09.2021

Źródło: www.worldweatheronline.com