Cypr Północny

To miejsce jeszcze nie do końca odkryte, o nieskażonej przyrodzie i przyjemnym, śródziemnomorskim klimacie pozwalającym na wypoczynek przez cały rok.Wszystko o

5 dni już od 3 480 

8 dni już od4 350 
Sb 20. 07. 2024

CYPR PÓŁNOCNY

Noah's Ark - Bestseller

Ultra all inclusive
8 dni już od6 951 
Sb 20. 07. 2024

CYPR PÓŁNOCNY

Concorde Luxury Resort - Bestseller

Ultra all inclusive
8 dni już od5 280 
Wt 30. 07. 2024

Cypr Północny

Kaya Artemis

Ultra all inclusive

Wakacje - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Cypr, trzecia co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym, leży na styku trzech kontynentów: Europy, Afryki i Azji. Jej północną część stanowi Turecka Republika Cypru Północnego tzw. Cypr Północny będący niezwykle atrakcyjnym kierunkiem turystyczny. Góry z najwyższym szczytem o wysokości 1024 m n.p.m ciągną się wąskim pasem wzdłuż północnego wybrzeża wyspy i tworzą równoległe pasy wzgórz poprzecinanych dolinami. Południowe stoki pozbawione są roślinności, natomiast północne porastają gaje oliwkowe, drzewa świętojańskie a także roślinność typu makkia. Wizytówką Cypru Północnego i jego największym walorem są fantastyczne plaże. Te najpiekniejsze odkryjemy w rejonie Bafry i Famagusty na wschodnim wybrzeżu.

 • Famagusta

  Famagusta (tur. Gazimağusa) to najbardziej znany kurort na Cyprze Północnym z jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Miasto określane jest często jako cypryjskie Las Vegas ze względu na bogatą infrastrukturę hotelową, gastronomiczną i wypoczynkową. Famagusta została założona już w III w p.n.e. przez Egipcjan a jej ciekawa historia ma swoje odzwierciedlenie w wielu unikalnych zabytkach. Jej wizytówką jest urokliwa starówka z Pałacem Weneckim i meczetem Lala Mustafa Paszy wzorowanym na francuskiej katedrze z Reims. Warto poznać też historię opuszczonej dzielnicy Warosia (Varosha) i odwiedzić pobliskie Salamis, gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta.

 • Bafra

  Bafra jest spokojną miejscowością leżącą na półwyspie Karpas uważanym za najpiękniejszy zakątek wyspy. Sam kurort jest nowoczesny i luksusowy a jego wizytówką są przepiękne plaże i imponujące hotele z aquaparkami, kasynami i doskonałą infrastrukturą sportową. Można tu uprawiać sporty wodne i pograć w golfa. Lokalne obiekty zapewniają wypoczynek na bardzo wysokim poziomie. Warto jednak przerwać plażowanie i wybrać się na dziewiczy półwysep Karpas, gdzie zobaczymy osiołki w naturalnych siedliskach, żółwie morskie i słynną 2-kilometrowa plażę Golden Beach.

 • Kyrenia

  Kyrenia (tur. Girne) to niezwykle malownicze miasteczko leżące na północy wyspy, ok. 20 km od jej stolicy. Jej wizytówką są niezatłoczone plaże i urokliwy port z cumującymi przepięknymi jachtami i łodziami rybackimi. Przyjemnie jest usiąść na kawę w jednej z wielu kawiarenek lub udać się na miejscowy rynek, gdzie kupimy świeże owoce i lokalne wyroby. Kyrenia to też miasto wielu ciekawych zabytków z XII w. zamkiem na czele. Niedaleko Kyrenii znajduje się Zamek św. Hilariona z XI w., z którego roztacza się fenomenalny widok na okolicę. W górach nieopodal Kyrenii, we wsi Bellapais znajdują się ruiny dawnego, XII-wiecznego klasztoru augustiańskiego. Średniowieczne opactwo Bellapais (Opactwo Pokoju) jest miejscem bardzo klimatycznym. Z malowniczo położonego na zboczu góry klasztoru, można podziwiać szeroką panoramę na okoliczne miasteczka i widoczne w oddali morze. Opactwo uważane jest za jeden z najpiękniejszych gotyckich budynków na Bliskim Wschodzie. Warto wziąć udział w odbywających się tu degustacjach lokalnych produktów.

 • 3,5h
 • +1h
 • 220 V/50 Hz
 • 3,5h
 • +1h
 • 220 V/50 Hz