North Cyprus

To miejsce jeszcze nie do końca odkryte, o nieskażonej przyrodzie i przyjemnym, śródziemnomorskim klimacie pozwalającym na wypoczynek przez cały rok.Wszystko o

8 dni już od 3 901 

8 dni już od4 031 
Blue Club
fm
Pn 29. 05. 2023

Lato 2023 - CYPR PÓŁNOCNY

Noah's Ark - polskie animacje

Ultra all inclusive
8 dni już od4 701 
fm
Pn 29. 05. 2023

Lato 2023 - CYPR PÓŁNOCNY

Concorde Luxury Resort - animacje dla dzieci

Ultra all inclusive
8 dni już od4 541 
Blue Club
fm
Pt 09. 06. 2023

Lato 2023 - CYPR PÓŁNOCNY

Kaya Artemis - polskie animacje

Ultra all inclusive

Wakacje - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Cypr, trzecia co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym, leży na styku trzech kontynentów: Europy, Afryki i Azji. Jej północną część stanowi Turecka Republika Cypru Północnego tzw. Cypr Północny będący niezwykle atrakcyjnym kierunkiem turystyczny. Góry z najwyższym szczytem o wysokości 1024 m n.p.m ciągną się wąskim pasem wzdłuż północnego wybrzeża wyspy i tworzą równoległe pasy wzgórz poprzecinanych dolinami. Południowe stoki pozbawione są roślinności, natomiast północne porastają gaje oliwkowe, drzewa świętojańskie a także roślinność typu makkia. Wizytówką Cypru Północnego i jego największym walorem są fantastyczne plaże. Te najpiekniejsze odkryjemy w rejonie Bafry i Famagusty na wschodnim wybrzeżu.

Podane ceny są orientacyjne. Dostępność wycieczek uzależniona jest od ich terminu i ilości uczestników, program wycieczek może ulec zmiane, ceny nie zawierają biletów wstępu oraz lunchu (chyba, że taka informacja znajduje się w opisie konkretnej wycieczki).

Aktualna lista wycieczek dostępna u rezydenta.

REJS STATKIEM - FAMAGUSTA

Podczas relaksującego rejsu będziemy mieli niepowtarzalną okazję podziwiania malowniczego miasta Famagusta od strony morza. To najbardziej znany kurort na Cyprze Północnym z jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Zobaczymy m.in. opuszczoną dzielnicę Warosia (Varosha). Rejs jest idealną formą wypoczynku dla osób spragnionych słońca i pięknych, panoramicznych widoków. Podczas wycieczki całodniowej zaplanowany jest lunch.

 • Wycieczka całodniowa: ok 40 € / osoba
 • Wycieczka półdniowa: ok 35 € / osoba

REJS STATKIEM - KYRENIA

Relaksujący rejs statkiem po Morzu Śródziemnym, podczas którego odkryjemy jedne z najpiękniejszych miejsc cypryjskiego wybrzeża. W jednej z malowniczych zatok planowany jest postój na lunch i kąpiel w krystalicznym morzu.

 • Wycieczka całodniowa: ok 45 € / osoba

KYRENIA

Kyrenia (tur. Girne) to malownicze miasteczko leżące na północy wyspy, którego wizytówką jest przepiękna plaża i unikalne zabytki. Podczas wycieczki poznamy najważniejsze z nich:

 • Zamek św. Hilariona z XI w., z którego roztacza się wspaniały widok na okolicę
 • Zamek Kyrenia, którego początki sięgają X w. p.n.e., miasto nie zmieniło się aż do Cesarstwa Rzymskiego. Najstarsze znaleziska archeologiczne stąd pochodzą z VII w. p.n.e., nic więc dziwnego, że to miejsce odwiedzane jest chętnie przez turystów z całego świata.
 • Klasztor Bellapais - klimatyczne miejsce z dobrze zachowanymi ruinami XII-wiecznego opactwa augustiańskiego. Klasztor uważany jest za jeden z najpiękniejszych gotyckich budynków na Bliskim Wschodzie.
 • Port Kyrenia - urokliwy port z cumującymi przepięknymi jachtami i łodziami rybackimi. W czasie wolny bedzie można usiąść na kawę w jednej z kawiarenek lub udać się na zakupy.

NIKOZJA

Fascynująca wycieczka po Nikozji, jedynym podzielonym linią demarkacyjną mieście w Europie, będącym stolicą dwóch różnych państw. Przejście graniczne dzielące część grecką i turecką znajduje się na głównej ulicy Ledra. Stolica Cypru zamieszkana była już 2500 lat p.n.e. Przez wieki w wyniku najazdów uległa zniszczeniom i została odbudowana w 300 r. p.n.e przez Lefkosa - syna egipskiego króla Ptolemego stąd też pochodzi jej lokalna nazwa Lefkozja, używana przez Cypryjczyków. Spacer krętymi, klimatycznymi uliczkami miasta, będzie prawdziwą przyjemnością. Podczas naszej wycieczki po Nikozji zwiedzimy m.in.:

 • Karawanseraj Büyük Han - bez dwóch zdań jedno z najpiękniejszych miejsc w Nikozji. Karawanseraje, czyli zajazdy dla podróżnych budowane były wzdłuż szlaków komunikacyjnych, głównie w krajach arabskich, Persji i Azji Środkowej. Wybudowany w 1572 r. przez imperium osmańskie Büyük Han, zachwyci nas architekturą i klimatem. Będący więzieniem w czasach brytyjskich, dziś jest chętnie odwiedzanym centrum kultury z pracowniami artystycznymi, kawiarenkami i sklepikami.
 • Katedra św. Sofia (Meczet Selimiye).W tym gotyckim budynku niegdyś znajdowała się katedra św. Zofii, w której odbywały się koronacje królów cypryjskich. Kiedy w 1570 r. wyspa przeszła we władanie Osmanów, przebudowano ją na meczet.
 • Bedesten - znajdujący się obok meczetu Selimiye budynek ma ponad tysiącletnią historię. Pierwotnie zbudowany jako kościół ok. VI w., rozbudowany między XII a XVI w., w okresie panowania tureckiego został przekształcony w bedesten czyli rodzaj zadaszonego targu. Kilka lat temu został odrestaurowany, a obecnie służy jako centrum kulturalne, gdzie odbywają się m.in. pokazy wirujących derwiszów.

Podczas wycieczki całodniowej zaplanowany jest lunch.

 • Wycieczka całodniowa: ok 40 € / osoba
 • Wycieczka półdniowa: ok 35 € / osoba

PÓŁWYSEP KARPAS

Jednym z najbardziej unikalnych przyrodniczo i krajobrazowo miejsc na Cyprze jest półwysep Karpas. Ten dziewiczy region w znacznej części jest objęty rezerwatem przyrody. Zachwyca wspaniałą naturą, kilometrami pięknych, złotych plaż, w tym najsłynniejszą 2-kilometrowej Golden Beach, na której będziemy mogli popływać. Na półwyspie Karpas można zobaczyć osiołki w naturalnych siedliskach i żółwie morskie, które na plaży składają swoje jaja. Podczas wycieczki zaplanowany jest lunch.

 • Wycieczka całodniowa: ok 43 € / osoba

Podczas wycieczki zwiedzimy:

 • Wioska Dipkarpas: ciekawa, wielokulturowa miejscowość, w której żyją obok siebie prawosławni chrześcijanie i muzułmanie.
 • Monaster Św. Andrzeja, którego łódź miała rozbi się o tutejsze skały. Święty miał dotrzeć do brzegu i uderzyć laską o ziemię, z której wytrysnęła uzdrawiająca woda. Obecnie jest to znane miejsce pielgrzymkowe.
 • 3,5h
 • +1h
 • 220 V/50 Hz
 • 3,5h
 • +1h
 • 220 V/50 Hz