Grecja

Grecja to kolebka cywilizacji europejskiej i kraj o niezrównanym naturalnym pięknie.Wszystko o Grecji

8 dni już od 1 651 

Wypoczynek w Grecji - wszystko co musisz wiedzieć

Wakacje w Grecji oznaczają morze, antyczne zabytki, wspaniałe jedzenie i wino. Nigdy tego nie zapomnisz i będziesz chciał tu wrócić. Zgodnie ze swoją naturą, wybierz resort pełen życia lub spokojniejsze miejsce w bliskim kontakcie z tradycją. Magia, dziewicza przyroda i przyjazna atmosfera w kraju tysiąca wysp uwiedzie każdego.

Aktualna sytuacja
 • Od 20.06.2021 r. dla Podróżnych z krajów Unii Europejskiej, wjazd do Grecji będzie możliwy po okazaniu:
  - negatywnego testu PCR wykonanego maksymalnie do 72h przed przylotem lub
  - negatywnego testu antygenowego, wykonanego maksymalnie do 48h przed przylotem (czas liczony jest od pobrania próbek do badania).
  Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim oraz zawierać imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości osoby podróżującej.
 • Z obowiązku wykonywania testu zwolnione są:
  - dzieci poniżej 12 roku życia - osoby posiadające medyczne zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19 (od podania ostatniej dawki musi minąć więcej niż 14 dni). Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zawierać przynajmniej następujące informacje: imię i nazwisko, rodzaj/nazwę podanej szczepionki, daty podania dawek, oznaczenie wystawcy szczepienia; zaświadczenie powinno być wystawione w j. angielskim i/lub greckim). Szczepionki, uznane przez greckie władze graniczne to: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca – Oxford, Novavax, Johnson & Johnson – Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.
  - osoby posiadające zaświadczenie o pozytywnym wyniku testu RT-PCR w języku angielskim, potwierdzające zachorowanie w czasie od 2 do 9 miesięcy poprzedzających przylot do Grecji
 • Po przylocie obsługa lotniska może losowo poddać pasażerów szybkim testom na obecność COVID-19.
 • Wszyscy podróżni przybywający do Grecji mają obowiązek zarejestrowania pobytu na stronie https://travel.gov.gr (Passenger Locator Form), na co najmniej 24 godziny przed wjazdem do Grecji i nie później niż do godziny 22:00 polskiego czasu w dniu poprzedzającym wyjazd. Po wypełnieniu formularza, pasażer otrzymuje maila z dokumentem aplikacyjnym, a następnie, na jeden dzień przed wylotem, otrzymuje QR kod, który należy wydrukować lub mieć na ekranie telefonu i okazać podczas odprawy „check-in” na lotnisku w Polsce oraz po przylocie personelowi kontroli bezpieczeństwa w Grecji. Bez QR kodu Podróżujący nie przejdzie odprawy „check in” w Polsce. Formularz można wypełniać wielokrotnie (np. w przypadku błędnego wypełnienia formularza). Formularz trzeba wypełnić oddzielnie dla każdego pasażera (bez względu na wiek).

Wytyczne sanitarne:

 1. Na terenie całej Grecji w godzinach 01:30 do 05:00 obowiązuje zakaz przemieszczania się. W tym czasie oczekuje się od wszystkich osób pozostania w miejscu przebywania.
 2. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach publicznych, zarówno zamkniętych, jak i otwartych. Za nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maski grozi kara grzywny w wysokości od 300 euro. Niedozwolone jest zasłanianie twarzy chustami, szalikami i przyłbicami (w tym półprzyłbicami).
 3. Transfer - Ze względu na zwiększone środki higieny, pojemność autobusu i kontakt z kierowcą są ograniczone. Wszystkie obszary, siedzenia i uchwyty są dokładnie dezynfekowane, a klimatyzacja samochodu podlega regularnej kontroli.
 4. Recepcja i jej usługi - Recepcje są zaaranżowane tak, aby zapewnić wystarczającą przestrzeń między gośćmi. Wszystkie obszary, powierzchnie i karty dostępu są dokładnie dezynfekowane kilka razy dziennie. W niektórych hotelach działanie recepcji jest ograniczone a chech-in odbywa się bezobsługowo na urządzeniach mobilnych.
 5. Pokój hotelowy i sprzątanie - Zmniejszenie częstotliwości regularnego sprzątania (w tym zmiana ręczników i pościeli), które częściej odbywa się na życzenie gościa. Ogólny kontakt z personelem jest ograniczony do minimum. Wszystkie pomieszczenia są dokładnie dezynfekowane i wentylowane.
 6. Wyżywienie - Pomieszczenia restauracyjne podlegają zaostrzonym środkom higieny, w tym dokładnej dezynfekcji. Personel używa sprzętu ochronnego. Między stołami jest bezpieczna odległość i używane są jednorazowe obrusy.
 7. Basen i plaża - Kryte baseny są zamknięte, a liczba gości w odkrytym basenie jest ograniczona. Woda w basenie podlega ścisłej kontroli higieny. Leżaki są oddalone od siebie o co najmniej 2 metry i są dokładnie dezynfekowane po każdym gościu. Oprócz leżaków dezynfekowane są również stoły, krzesła, menu itp.
 8. Inne usługi - Do 31.08.2021 r. wszystkie przestrzenie wewnętrzne (centra rozrywki, bary, restauracje, kina i teatry) będą działać wyłącznie dla osób zaszczepionych przy 85% obłożeniu powierzchni. Powyższe nie dotyczy hoteli.

Zalecamy, aby przed wylotem Podróżni zapoznali się z aktualnymi informacjami dotyczącymi wymogów sanitarnych i innych środków ostrożności, które są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych - TUTAJ

Grecja w liczbach

Powierzchnia kraju
1 319 902 km2
Liczba mieszkańców
ok 11 mln
Stolica
Ateny
Język
grecki
 • +1h
 • 220V

Grecja w liczbach

Powierzchnia kraju
1 319 902 km2
Liczba mieszkańców
ok 11 mln
Stolica
Ateny
Język
grecki
 • +1h
 • 220V

AMBASADA RP W GRECJI

ul. Chryssanthemon 22
154 52 Paleo Psychiko, Ateny

+30 210 6797 700

AMBASADA GRECJI W POLSCE

ul. Górnośląska 35
00-432, Warszawa


+48 22 6229460