Tunezja

Tunezja to niezwykły afrykański kraj oferujący leniwy wypoczynek na piaszczystych plażach, lazurowe morze, malowniczo położone hotele a także starożytne zabytki i fascynujące oazy Sahary.Wszystko o Tunezji

8 dni już od 1 681 

Wypoczynek w Tunezji - wszystko co musisz wiedzieć

Wakacje w Tunezji to zarówno relaks na plaży, orientalna atmosfera targowisk, ciekawe zabytki jak i przygoda w jeepach na wydmach pustyni. Niecałe trzy godziny samolotem i będziesz cieszyć się niezapomnianymi wakacjami.

AKTUALNA SYTUACJA

 • Wjazd do Tunezji jest możliwy po okazaniu: negatywnego testu RT-PCR zawierającego QR kod wykonanego maksymalnie do 72h przed wylotem. Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim.
 • Od 16.10.2021 z obowiązku okazywania negatywnego wyniku testu zwonione są:
  • dzieci, do 12 roku życia
  • osoby, które przedstawią certyfikat potwierdzający ukończony cykl szczepień przeciwko Covid-19 zawierajcy kod QR, przy czym ostatnia dawka szczepionki powinna być przyjęta co najmniej 14 dni przed przyjazdem do Tunezji
 • Przy wjeździe do Tunezji, każdy podróżny obowiązkowo musi posiadać wydrukowany kod QR, który zostanie wygenerowany po wypełnieniu deklaracji onlinie - TUTAJSprawdź jak wypełnić formularz - POBIERZ INSTRUKCJĘ oraz okazać potwierdzenie rezerwacji i płatności za pobyt (dokumenty podróży) otrzymane od biura podróży
 • Po przybyciu do Tunezji należy pozostawać w zorganizowanych grupach: podczas transferu, zakwaterowania oraz przemieszczania się w turystycznych obiektach noclegowych jak i poza nimi oraz ściśle przestrzegać Protokołu Sanitarnego dla Sektora Turystycznego Tunezji do walki z COVID-19
 • Wszyscy Klienci, którzy wykupili pakiet turystyczny (tj. bilet lotniczy, transfery i hotel), muszą mieć ze sobą wydrukowany Voucher podróżny ważny przez cały okres pobytu w Tunezji (daty pobytu w hotelu muszą być zgodne z datami zakupionych biletów lotniczych). Z informacji otrzymanych od linii lotniczych, obsługujących przelot do Tunezji wynika, że pasażerowie, którzy stawią się przy stanowisku odprawy na lotnisku bez Vouchera podróżnego ważnego przez cały okres pobytu w Tunezji (pakiet turystyczny) NIE ZOSTANĄ zaakceptowani na lot czarterowy.
 • Linia lotnicza Nouvelair, z której korzysta Sun&Fun Holidays, wdrożyła wzmocnione środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, mające na celu zminimalizowanie potencjalnego rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa (COVID-19). Pasażerowie podróżujący do Tunezji proszeni są o zapoznanie się ze specjalnym dokumentem oraz o przestrzeganie zawartych w nim regulacji - "Nouvelair Covid-19 Health Measures"TUTAJ

WYTYCZNE SANITARNE

 1. Zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe w zamkniętych przestrzeniach publicznych w tym w środkach transportu (wyjątek stanowią restauracje i lokale gastronomiczne).
 2. Transfer – Pojemność autobusów jest ograniczona ze względu na zwiększone środki ostrożności. W pojazdach służących do transferu tylko 50% miejsc może być zajętych. Wszystkie pojazdy transportowe są dokładnie dezynfekowane. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek i odpowiednich rękawiczek przez obsługę odpowiedzialną za przywitanie Klientów oraz ich transfer do hoteli.
 3. Recepcja i zameldowanie – Moźliwość zakwaterowania 50% Klientów (w stosunku do pojemności kwaterowej). Zakaz przebywania w hotelu osób nie zakwaterowanych w danym obiekcie. Stworzenie strefy dezynfekcyjnej dla bagaży przed rejestracją. Sprawdzanie temperatury ciała całego personelu hotelowego oraz wszystkich kwaterujących się gości hotelowych. Ograniczenie do minimum czasu przebywania Klienta przy recepcji.
 4. Pokój hotelowy i sprzątanie - Sprzątanie pokoju oraz dezynfekcja po każdym Kliencie: wszystkich powierzchni dotykowych, łazienki, filtrów klimatyzacyjnych oraz otworów wentylacyjnych. Gruntowne wietrzenie pomieszczenia (minimum 3 godziny).
 5. Wyżywienie - Nakaz noszenia maseczek przez personel restauracyjny. Zmniejszenie pojemność restauracji o 50% z zachowaniem odstępu min. 2 m między każdym stolikiem. Umieszczenie dodatkowych dozowników z płynem do dezynfekcji rąk. Systematyczne sprzątanie, dezynfekcja oraz wietrzenie pomieszczeń restauracyjnych przed i po dokonanej obsłudze. Wprowadzenie usługi restauracyjnej „a la carte”. Zapewnienie usługi restauracyjnej w formie room service na życzenie Klienta.
 6. Basen – Zakaz organizowania aktywności sportowych.
 7. Wycieczki fakultatywne - Zachowanie dystansu między Klientami podczas zwiedzania zabytków i muzeów, jak również podczas postojów i przebywania w miejscach publicznych (m.in.: kafejki, restauracje, sklepy). Nakaz noszenia maseczki przez przewodnika turystycznego, jak również wszystkich uczestników wycieczki.
 8. Inne – Zapewnienie dodatkowego personelu sprzątającego.Nakaz noszenia maseczek lub przyłbic przez personel hotelowy. Udostępnienie materiałów informacyjnych odnoszących się do nowo obowiązujących procedur sanitarnych. Umieszczenie dodatkowych dozowników z płynem do dezynfekcji rąk dostępnych dla gości hotelowych, Systematyczne czyszczenie i dezynfekcja części wspólnych (co 30 min) jak również kluczy/kart po każdorazowym ich użyciu. Systematyczne wietrzenie wszystkich pomieszczeń. Wyznaczenie i przygotowanie odpowiedniej liczby pokoi, w których będzie można czasowo odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych. W przypadku potwierdzenia zakażenia wirusem covid-19 u Klienta, wyłączenie z użytkowania pokoju, w którym przebywała dana osoba oraz dezynfekcja pomieszczenia. Zawieszenie wszelkich wydarzeń tworzących skupiska ludzi. Obowiązkowa obecność w hotelu pielęgniarki/pielęgniarza oraz osoby odpowiedzialnej za kwestie sanitarne.
 9. Aktualne informacje o sytuacji epidemiologicznej w Tunezji: TUTAJ.
 10. Protokół sanitarny dla turystyki TUTAJ

Zalecamy, aby przed wylotem Podróżni zapoznali się z aktualnymi informacjami dotyczącymi wymogów sanitarnych i innych środków ostrożności, które są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja

Podstawowe informacje

Powierzchnia kraju
1 621 552 km2
Liczba mieszkańców
10,6 mln
Stolica
Tunis
Język
arabski, francuski
 • 3h
 • -1h
 • 220 V

Podstawowe informacje

Powierzchnia kraju
1 621 552 km2
Liczba mieszkańców
10,6 mln
Stolica
Tunis
Język
arabski, francuski
 • 3h
 • -1h
 • 220 V

Ambasada RP w Tunezji

Tunezja, Tunis,
Le Grand Boulevard de la Corniche, 2045
Les Berges du Lac II

+216 71 196 193

Ambasada Tunezji w Polsce

ul. Myśliwiecka 14
00-459 Warszawa Poland

+48 22 628 63 30; +48 22 628 25 86

+48 22 621 62 95
at.varsovie@ambtun.pl