Agadir

Agadir - perła marokańskiego wybrzeża i najpopularniejszy kurort w Maroku, oczaruje nas przede wszystkim szeroką, długą plażą z drobnym, złotym piaskiem.Wszystko o Agadirze

Szanowni klienci,

Aktualnie nie mamy dostępnych żadnych wycieczek w tym regionie. Już niedługo zaoferujemy Państwu imprezy na kolejny sezon. Dziękujemy za zrozumienie i w razie pytań prosimy o kontakt.

Wakacje w Agadirze - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Każdy kto marzy o wypoczynku na fantastycznej plaży nad oceanem zakocha się w Agadirze od pierwszego wejrzenia. Dzień upłynie nam tu na słonecznych kąpielach, a wieczór zakończymy w jednej z klimatycznych knajpek w starej części miasta. Fale Atlantyku przyciągają entuzjastów sportów wodnych i zapalonych pływaków. Okolice Agadiru to także raj dla golfistów!

Marrakesz - królewskie miasto

Orientalny urok Maroka w pełni odkryjemy w Marrakeszu, którego Stare Miasto o ponad tysiącletniej tradycji, zostało wpisane na listę UNESCO. Droga do słynnego “czerwonego miasta” prowadzi przez zapierające dech w piersiach rozległe Góry Atlas. W Marrakeszu obejrzymy XII-wieczny meczet Koutubia, grobowce saadytów a także piękny ogród majorelle i imponujący pałac el Bahia. Marrakesz to również niespotykana nigdzie indziej mozaika kulturowa, w wyjątkowy sposób łącząca wyrafi nowany luksus z wielowiekową tradycją północnej Afryki. Dotrzemy także do najpopularniejszego placu w mieście, Dżami al-Fana, który po zmroku zamienia się w magiczne miejsce pełne zaklinaczy węży, wróżbitów, muzyków, akrobatów i połykaczy ognia. Smaki, aromaty, barwny tłum - poznamy fascynujące oblicze tętniącego życiem arabskiego miasta. Obiad i kolacja zawate w cenie.

 • Dorosły ok. 815 MAD (ok. 350 zł)
 • Dziecko ok. 410 MAD (ok. 165 zł)

Odkrywamy Agadir

Podczas wycieczki poznany lepiej Agadir, perłę marokańskiego wybrzeża i najpopularniejszy kurort w Maroku. Udamy się do górującej na miastem Kasbah. Twierdza została zbudowana w XVI wieku, aby można było z niej obserwować portugalskie pozycje wojskowe. Podczas trzęsienia ziemi w 1960 r. uległa zniszczeniu, ale ją odbudowano i jest obecnie jest jedną z największych atrakcji turystycznych Agadiru, przede wszystkim ze względu na panoramiczny widok na Zatokę Agadirską i góry. Podczas wycieczki zobczymy też m.in.: muzeum poświęcone kulturze Berberów, a także udamy się do jednego z najpiękniejszych parków Jardin de Olhao, w którym odpoczniemy słuchając śpiewu ptaków.

 • Dorosły ok. 165 MAD (ok. 66 zł)
 • Dziecko ok. 85 MAD (ok. 34 zł)

Taroudant & Tiout

Podczas wycieczki odwiedzimy Taroudant zwany małym Marrakeszem. Dawna stolica Saadytów kryje w sobie wiele skarbów. Wyjątkowy klimat miasta nadają mu przede wszystkim mury obronne, które ciagną się przez 6 km i obejmują 130 wież ze zdobionymi drzwiami. Wizyta na miejscowym souku będzie doskonałą „lekcją” o tradycji Maroka, podczas której poznamy lokalne zapachy i dźwięki. Okolice Taroudant to dzika przyroda i majestatyczne góry. Przejedziemy przez malownicze tereny, na których uprawia się oliwki i pomarańcze. Celem naszej podróży będzie Tiout, ogromna naturalna oaza z ponad 20 tys. palm leżąca malowniczo u podnóża Antyatlasu. Lunch z typowymi marokańskimi specjałami.

 • Dorosły ok. 510 MAD (ok. 204 zł)

Essaouira

Podczas wycieczki poznamy najbardziej malownicze miasteczko nad Atlantykiem. Essaouira, dawny fenicki port, zwany przez Portugalczyków „Mogador”, dziś zachwyca malowniczymi uliczkami mediny, murami obronnymi nad brzegiem oceanu a także portem rybackim i pięknym widokiem na wyspy purpurowe. Na ogromnym souku zetkniemy się z lokalnym rzemiosłem.To idealne miejsce na zakup marokańskiego rękodzieła.

 • Dorosły ok. 510 MAD (ok. 200 zł)

Imouzzer

Fascynujaca wycieczka busem skierowana do osób kochających przyrodę i górskie krajobrazy. Jej trasa wiedzie przez malownicze góry Atlasu Wysokiego do wioski Imouzzer. Przejedziemy przez plantacje bananów i drzew oliwnych, odkryjemy „rajską dolinę” z gajami palmowymi i uśpione wioski berberyjskie. W Imouzzer zachwycą nas nie tylko widoki, ale także mocny zapach lawendy i rozmarynu.

 • Dorosły ok. 285 MAD (ok. 114 zł)
 • Dziecko ok. 145 MAD (ok. 58 zł)

Imouzzer jeepami

Wspaniała wycieczka krajobrazowa jeepami przez góry Atlasu Wysokiego prowadząca przez gaje palmowe, plantacje bananów i drzew oliwnych w Asif Tamraght Valley, pięknej dolinie zwanej „doliną raju“. Dotrzemy do wioski, gdzie zawitamy do tradycyjnego domu berberyjskiego a jego gospodarz poczęstuje nas typowym śniadaniem m.in.: lokalnym miodem, olejem arganowym, amlou czy popularną „marokańską whisky” czyli herbatką miętową. W Imouzzer czekają na nas spektakularne widoki i typowy klimat majorkańskiej wioski. Stąd udamy się w stronę słynnych kaskad.

 • Dorosły ok. 715 MAD (ok. 286 zł)

Souss - Massa

Podczas wycieczki będziemy mieli okazję podziwiania malowniczych okolic Sousse-Massa z górami i oazami palmowymi. Atrakcją będzie pobyt na małej pustyni z wydmami Sahary z Rsmouk. Kolejnym punktem będzie zwiedzanie zbiornika retencyjnego i zapory wodnej w Youssef Ben Tachfine. W urokliwym, majorkańskim miasteczku Tiznit zjemy posiłek w tradycyjnym marokańskim domu z małym ogrodem. Klimatyczne miasteczko zwane „srebrną stolicą Maroka, słynie z przepięknej biżuterii, luster i innych srebrnych wyrobów, które będziemy mogli tu zakupić.

 • Dorosły ok. 600 MAD (ok. 240 zł)

Tafraout -Tiznit

Wycieczka z dawką adrenaliny po górach Antyatlasu - pokonamy ponad 1000 zakrętów i przejedziemy przez dwie przełęcze położone na wysokości 1700 i 1100 m n.p.m. Dotrzemy do wioski Tafraout w dolinie Ammeln, leżącej w samym sercu Antyatlasu. Miejsce to uznawane jest za jedno z najpiękniejszych w Maroku. Tafraout otoczony jest niezliczonymi skałami o różnych kształtach i niecodziennych barwach, wznoszącymi się nad palmowym gajem, w którym rosną drzewa arganowe, opuncje oraz plantacje drzew migdałowych i oliwnych. Duże wrażenie robią ogromne bloki skalne różowych granitów, do których tarasowo przytwierdzone są domy. W drodze powrotnej czeka nas wizyta w Tiznit, mieście słynącym z unikalnych wyrobów ze srebra.

 • Dorosły ok. 510 MAD (ok. 200 zł)

Marokański Show Fantasia

Fascynujący wieczór przy muzyce i wyśmienitych potrawach kuchni marokańskiej, podczas którego odkryjemy ich bogatą tradycję. Poznamy pieśni i tańce, skosztujemy wyśmienitego tajin, przepysznych daktyli i napijemy się mocnej herbaty miętowej. Ubrani w stroje ludowe artyści zaproszą nas do wspólnej zabawy.

 • Dorosły ok. 410 MAD (ok. 160 zł)

Opisy wycieczek oraz podane ceny mają charakter informacyjny i nie są wiążące. Więcej informacji na temat szczegółowych programów otrzymają Państwo na miejscu u rezydenta.

Prognoza tygodniowa

 • CLEAR15°C
  Niedziela, 25. 02. 2024
 • PARTLY_CLOUDY22°C
  Poniedziałek, 26. 02. 2024
 • CLEAR21°C
  Wtorek, 27. 02. 2024
 • CLEAR21°C
  Środa, 28. 02. 2024
 • CLEAR21°C
  Czwartek, 29. 02. 2024

Źródło: www.worldweatheronline.com

Prognoza tygodniowa

 • CLEAR15°C
  Niedziela, 25. 02. 2024
 • PARTLY_CLOUDY22°C
  Poniedziałek, 26. 02. 2024
 • CLEAR21°C
  Wtorek, 27. 02. 2024
 • CLEAR21°C
  Środa, 28. 02. 2024
 • CLEAR21°C
  Czwartek, 29. 02. 2024

Źródło: www.worldweatheronline.com