Agadir

Agadir - perła marokańskiego wybrzeża i najpopularniejszy kurort w Maroku, oczaruje nas przede wszystkim szeroką, długą plażą z drobnym, złotym piaskiem.Wszystko o Agadirze

Szanowni klienci,

Aktualnie nie mamy dostępnych żadnych wycieczek w tym regionie. Już niedługo zaoferujemy Państwu imprezy na kolejny sezon. Dziękujemy za zrozumienie i w razie pytań prosimy o kontakt.

Wakacje w Agadirze - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Każdy kto marzy o wypoczynku na fantastycznej plaży nad oceanem zakocha się w Agadirze od pierwszego wejrzenia. Dzień upłynie nam tu na słonecznych kąpielach, a wieczór zakończymy w jednej z klimatycznych knajpek w starej części miasta. Fale Atlantyku przyciągają entuzjastów sportów wodnych i zapalonych pływaków. Okolice Agadiru to także raj dla golfistów!

Agadir - perła marokańskiego wybrzeża i najpopularniejszy kurort w Maroku, oczaruje nas przede wszystkim szeroką, długą plażą z drobnym, złotym piaskiem. To miejsce doskonale kontrastuje z panoramicznym podnóżem Atlasu. Ten słynny kurort został założony w 1505 roku przez portugalskich żeglarzy w miejscu oryginalnej wioski rybackiej. Pod koniec XVI wieku został zdobyty przez marokańskiego władcę i stał się miastem warownym. Liczący ponad 600 tys. mieszkańców Agadir jest obecnie ważnym portem oraz kurortem turystycznym. Miasto szczyci się wysokiej jakości hotelami. W strefie turystycznej znajdziemy niezliczone ilości kawiarenek, barów, nocnych klubów, a także mnóstwo butików i straganów z pamiątkami. Na południu miejscowości znajduje się 27-dołkowe pole golfowe “Golf du Soleil”. Agadir to również doskonała baza wypadowa na wycieczki, idealne miejsce na uprawianie sportów wodnych oraz raj dla miłośników plażowania i długich spacerów brzegiem oceanu.

Kasbah

Położona na wzgórzu w północnej części miasta kazba góruje nad miastem. Twierdza została zbudowana w XVI wieku, aby można było z niej obserwować portugalskie pozycje wojskowe. Podczas trzęsienia ziemi w 1960 r. uległa zniszczeniu, ale ją odbudowano. Obecnie jest jedną z największych atrakcji turystycznych Agadiru, przede wszystkim ze względu na panoramiczny widok na Zatokę Agadirską i góry. Kasbah jest widoczna z daleka. Nasz wzrok przyciąga znajdujący się na zboczu wzgórza poniżej twierdzy i złożony z białych kamieni, ogromny, arabski napis „Allah - Naród - Król”. Szczególnie wrażenie robi wieczorem, kiedy pięknie świeci ponad falami ciemnego oceanu.

Musee du Patrimoine Amazighe

Wypoczywając w Agadirze warto odwiedzić muzeum zbudowane dla upamiętnienia trzęsienia ziemi, które miało tu miejsce w 1960 r. Tu także możemy obejrzeć wystawę etnograficzną dotycząca kultury Berberów.

Jardin de Olhao

Agadir to miasto parków. Jednym z najładniejszych jest Jardin de Olhao, w którym można odpocząć słuchając śpiewu ptaków. Na jego terenie mieści się Exposition Memoire d’Agadir – wystawa poświęcona trzęsieniu ziemi w 1960 r.

Wycieczki po okolicy

W niewielkiej odległości od Agadiru znajdziemy urokliwe wioski rybackie i malownicze zatoki z zacisznymi plażami. Jeśli wybierzemy się w głąb lądu, odkryjemy unikalny krajobraz Rajskiej Doliny - egzotycznego wąwozu porośniętego palmami, którego dzika przyroda przez cały rok przyciąga różne gatunki ptaków. Podczas podróży będą towarzyszyć nam kolorowe góry i drzewa arganowe, na których być może zobaczymy „słynne” kozy. Wypoczywając w Agadirze warto zobaczyć także rynek berberyjski w Imouzzer, rezerwat przyrody Massa i wybrać się do najbardziej malowniczego miasteczka nad Atlantykiem - Essaouira.

Prognoza tygodniowa

 • CLEAR15°C
  Niedziela, 25. 02. 2024
 • PARTLY_CLOUDY22°C
  Poniedziałek, 26. 02. 2024
 • CLEAR21°C
  Wtorek, 27. 02. 2024
 • CLEAR21°C
  Środa, 28. 02. 2024
 • CLEAR21°C
  Czwartek, 29. 02. 2024

Źródło: www.worldweatheronline.com

Prognoza tygodniowa

 • CLEAR15°C
  Niedziela, 25. 02. 2024
 • PARTLY_CLOUDY22°C
  Poniedziałek, 26. 02. 2024
 • CLEAR21°C
  Wtorek, 27. 02. 2024
 • CLEAR21°C
  Środa, 28. 02. 2024
 • CLEAR21°C
  Czwartek, 29. 02. 2024

Źródło: www.worldweatheronline.com