Bułgaria

Bułgaria to nie tylko plaże, to ponad trzy tysiące lat cywilizacji, bogata kultura, unikatowe zabytki, słynna kuchnia i znakomite wina.Wszystko o Bułgarii

8 dni już od 1 400 

Wypoczynek w Bułgarii - wszystko co musisz wiedzieć

Bułgaria to kilometry szerokich, piaszczystych plaż, słoneczna pogoda, wspaniałe krajobrazy, słodki zapach róż w osłoniętych górskimi masywami dolinach, smak nagrzanych słońcem winogron, tajemnicza atmosfera ukryta wśród gór starych monastyrów i krytych czerwoną dachówką bałkańskich domów w Wielkim Tyrnowie, Nessebarze czy Sozopolu.

Aktualna sytuacja
 1. Od 01.05.2021 r. dla Podróżnych z krajów Unii Europejskiej, wjazd do Bułgarii będzie możliwy po okazaniu:
  - negatywnego testu PCR wykonanego maksymalnie do 72h przed przylotem lub
  - negatywnego testu antygenowego, wykonanego maksymalnie do 48h przed przylotem (czas liczony jest od pobrania próbek do badania).
  Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim.
 2. Z obowiązku okazywania negatywnego wyniku testu zwonione są:
 • dzieci, do 12 roku życia
 • osoby, które przedstawią zaświadczenie o przebytym COVID-19 w języku angielskim (może być pozytywny wynik testu RT-PCR lub antygenowego) w przedziale czasowym nie później niż 15 dni i nie wcześniej niż 180 dni przed przylotem do Bułgarii, lub
 • osoby, które przedstawią certyfikat potwierdzający ukończony cykl szczepień przeciwko Covid-19, przy czym ostatnia dawka szczepionki powinna być przyjęta co najmniej 14 dni przed przyjazdem do Bułgarii.
  Wymagane jest potwierdzenie przedstawione w języku angielskim zawierające takie szczegóły jak: imię i nazwisko osoby zapisane literami łacińskimi, takie jak w dowodzie osobistym/paszporcie klienta; data urodzenia; data każdej dawki szczepienia, oficjalna nazwa i numer serii szczepionki, dane producenta/posiadacza pozwolenia/certyfikatu na jego stosowanie; kraj pochodzenia dokumentu i dane organu wydającego. Więcej: w komunikacie
  Lista akceptowanych szczepionek i testów - TUTAJ
 1. Przy wjeździe do Bułgarii należy wypełnić obowiązkową deklarację - prosimy zabrać ze sobą wypełniony dokument, skróci to znacznie czas i kolejki na lotnisku. POBIERZ DEKLARACJĘ.
 2. Zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe w zamkniętych przestrzeniach publicznych w tym w środkach transportu (wyjątek stanowią restauracje i lokale gastronomiczne).
Wytyczne sanitarne
 1. Transfer – Pojemność autobusów jest ograniczona ze względu na zwiększone środki ostrożności. Wszystkie pojazdy transportowe są dokładnie dezynfekowane.
 2. Recepcja i zameldowanie – Jej obszar został zorganizowany w celu utrzymania wystarczającego odstępu i regularnej dezynfekcji wszystkich powierzchni.
 3. Pokój hotelowy i sprzątanie – Wszystkie pomieszczenia są dokładnie dezynfekowane.
 4. Wyżywienie - All inclusive nie jest w formie samoobsługi/bufetu, ale jego zakres nie jest ograniczony. Formuła wyżywienia zależy bezpośrednio od hotelu (menu z karty, bufet wydawany przez personel hotelu za pomocą pleksiglasu itp.). Między stołami jest zachowana bezpieczna odległość.
 5. Basen i plaża – Odstępy między leżakami są obowiązkowe (dla zestawu 2 leżaków przestrzeń co najmniej 8 m2). Kryte baseny zostaną zamknięte.
 6. Wycieczki fakultatywne - Maksymalna ilość osób podczas transferu 30-35 dla autobusów posiadających 50-55 miejsc. Zachowanie dystansu między Klientami podczas zwiedzania zabytków i muzeów, jak również podczas postojów i przebywania w miejscach publicznych (m.in.: kafejki, restauracje, sklepy).
 7. Aktualne informacje o sytuacji epidemiologicznej w Bułgarii: TUTAJ
 8. Oficjalne komunikaty Republiki Bułgarii TUTAJ.
 9. Informacje video - środki bezpieczeństwa na lotniskach TUTAJ.

Bułgaria w liczbach

Powierzchnia kraju
1 109 942 km2
Liczba mieszkańców
ok. 7,3 mln
Stolica
Sofia
Język
bułgarski
 • +1h
 • 220 V

Bułgaria w liczbach

Powierzchnia kraju
1 109 942 km2
Liczba mieszkańców
ok. 7,3 mln
Stolica
Sofia
Język
bułgarski
 • +1h
 • 220 V

Ambasada RP w Republice Bułgarii

Bułgaria, Sofia,
Han Krum, 1000

Tel. dyżurny: (00 359) 884 688 510 - (po godzinach pracy)
Tel. dyżurny: (00 359) 2 981 85 45 - (w godzinach pracy)

(00 359) 2 987 26 10

Ambasada Republiki Bułgarii w Polsce

Siedziba: Al. Ujazdowskie 33/35,
00-540 Warszawa

(00 48 22) 629 40 71-75