Złote Piaski

Połączenie pięknych plaż, czystego morza, świeżego powietrza i źródeł mineralnych.Wszystko o Złotych Piaskach

8 dni już od 2 101 

Wakacje w Złotych Piaskach - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Złote Piaski to popularny kurort położony w północnej części Riwiery Morza Czarnego. Region ten oferuje rzadkie połączenie pięknych plaż, czystego morza, świeżego powietrza, źródeł mineralnych i bardzo dobrze rozwiniętej bazy hotelowej, gastronomicznej i rozrywkowej. Wzdłuż wybrzeża rozciąga się 4-kilometrowa plaża pokryta drobnym złocistym piaskiem.

 • Św. Konstantyn i Elena

  Najstarsze uzdrowisko na bułgarskim wybrzeżu położone zaledwie ok 10 km od Warny. Znane jest z licznych źródeł wody mineralnej, leczniczych basenów z gorącą mineralną wodą, a także kompleksów balneologicznych. Położenie na dużym, zielonym terenie, wśród pięknych, starych drzew i urokliwych zatoczek sprawia, że jest to wymarzone miejsce na długie wieczorne spacery. Ze względu na rozproszone wzdłuż wybrzeża skałki stanowi doskonałą propozycję dla miłośników nurkowania i wędkowania. Na terenie kurortu panuje idealny dla duszy i ciała klimat poprzez połączenie przyjemnej morskiej bryzy, świeżego powietrza, aromatu cyprysów i drzew figowych oraz uzdrawiającej siły źródeł mineralnych. W ostatnich latach powstały tu również nowe restauracje i bary.

 • Albena

  Niewielka miejscowość położona na północnym wybrzeżu Morza Czarnego znajduję się 35 km na północ od Warny, bezpośrednio przy rezerwacie przyrody Baltata. Kompleks Albena składa się z ponad 40 hoteli o różnych kategoriach. Większość hoteli położona jest na terenie parku tuż przy morzu. Wzdłuż brzegu rozciąga się plaża o długości 3,5 km i szerokości dochodzącej do 150m. Warto nadmienić, iż kurort został odznaczony Błękitną Flagą za ekologicznie czysty region. Morze jest tu czyste i płytkie, a dno piaszczyste bez jam i wirów wodnych. W odległości 200-300 m od brzegu głębokość morza wynosi 130-160 cm. Oprócz kąpieli słonecznych, turyści mogą skorzystać z bogatej oferty sportowej (m.in. siatkówka, koszykówka, piłka nożna, korty tenisowe, hokej). Ośrodek posiadam siedem boisk piłkarskich, 4 baseny wewnętrzne, kryte korty tenisowe oraz możliwość uprawiania różnorodnych sportów wodnych (narty wodne, windsurfing etc). Albena posiada bezpośrednie połączenia autobusowe m.in. ze Złotymi Piaskami i Warną.

 • Złote Piaski

  Popularny kurort położony ok. 17 km od Warny, w północnej części Riwiery Morza Czarnego. Należy do jednych z największych i najstarszych kompleksów uzdrowiskowo-wypoczynkowych czarnomorskiego wybrzeża Bułgarii. Budowę kurortu rozpoczęto w latach 1956-1957 według projektu zespołu wybitnych projektantów bułgarskich. Ośrodek powstał, jako naturalna kontynuacja parku przyrodniczego o tej samej nazwie. Złote Piaski to rzadkie połączenie pięknych plaż, czystego morza, świeżego powietrza, źródeł mineralnych i bardzo dobrze rozwiniętej bazy gastronomiczno-rozrywkowej. Wzdłuż wybrzeża rozciąga się 4-kilometrowa plaża pokryta drobnym, złocistym piaskiem. Legenda głosi, że to właśnie tutaj piraci zakopali ogromną ilość swych złotych skarbów. Natura jednak ukarała ich za złe czyny zmieniając ich bogactwa w cudowny złoty piasek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. W ciągu dnia skorzystać można z bogatej oferty sportowo-rekreacyjnej lub wybrać się na zakupy do pobliskich sklepów, gdzie sprzedawane są lokalne wyroby i pamiątki. Wieczorami natomiast kuszą nas tętniące życiem restauracje, bary, kasyna i kluby nocne. Jednym z najciekawszych zabytków wybrzeża Morza Czarnego jest skalny Klasztor Aładża” położony jest w odległości zaledwie 4 km od resortu. Klasztor jest cennym zabytkiem średniowiecznej kultury bułgarskiej.

Złote Piaski

 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Św. Konstantyn i Elena
20 km
Złote Piaski
30 km

Złote Piaski

 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Św. Konstantyn i Elena
20 km
Złote Piaski
30 km