Dubaj

Dubaj to fantastyczne, ciągnące się kilometrami plaże, krystaliczne morze, złote piaski pustyni i atmosfera jak z „Baśni z 1001 nocy”!Wszystko o

8 dni już od 3 870 

Wakacje - wszystko, co powinieneś wiedzieć

A do tego futurystyczne budowle, ogromne centra handlowe, setki wybornych restauracji i oczywiście ekskluzywne hotele. To idealne miejsce na komfortowe wakacje z nutką luksusu w centrum tętniącego życiem kurortu!

 • Dubaj

 • Abu Dhabi

  Stolica i jednocześnie największy i najbogatszy emirat. Abu Dhabi wygląda jak nowoczesna metropolia, która swoim wyglądem do złudzenia przypomina amerykańskie miasta. Spacerując szerokimi bulwarami, wśród zieleni parków i luksusowych drapaczy chmur, można poczuć się tu jak na Manhattanie. Na miłośników adrenaliny czeka słynny Ferrari World! Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bo Abu Dhabi to miejsce dla każdego.

  Abu Dhabi jest drugim pod względem zaludnienia emiratem ZEA. Tu mają swoje siedziby: rząd, międzynarodowe firmy, bank centralny a także flagowa linia lotnicza Etihad Airways, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie. Abu Zabi jest najbardziej dynamicznie rozwijającym emiratem, który wzbogacił się głównie dzięki złożom ropy naftowej. Przeszedł rewolucyjne zmiany, zyskując piękne otoczenie - ogrodów, parków, drapaczy chmur w stylu amerykańskim, luksusowych hoteli i licznych centrów handlowo-rozrywkowych. Abu Dhabi jest też popularnym ośrodkiem przemysłu filmowego w świecie arabskim. Administracyjnie emirat podzielony jest na trzy regiony: miasto Abu Zabi, Region Wschodni ze stolicą Al Ain oraz Region Zachodni, na który składa się kilka wiosek i centrum administracyjne Bida Zayed. Region wschodni, jest szczególnie interesujący ze względu na zabytki i piękny pustynny krajobraz, zdominowany przez czwarte co do wielkości miasto ZEA – Al Ain (160 km od Abu Zabi, ważne przejście graniczne do Omanu). Od 2011 r. tutejsze unikalne oazy, a także najstarsze obiekty są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Niewątpliwą atrakcją jest otoczenie najwyższej góry Jebel Hafeet 1249 m., u podnóża której znajduje się Green Mubazzarah - gorące źródła, jezioro lub baseny i wanny z hydromasażem. Góra jest także domem dla wielu gatunków zwierząt. To także miejsce dla miłośników sportów wodnych. W rejonie Wadi Adventure znajdziemy sztuczną falę o wysokości 3,3 m oraz najdłuższy sztuczny kanał wodny na świecie o długości 1,7 km. Zachodni region Abu Dhabi jest miejscem niesamowitego eksperymentu - zalesiania pustyni. Z sukcesem na 100 000 hektarach posadzono 20 milionów drzew.

 • Ras Al Khaimah

  Palmowe oazy pomiędzy pustynnymi wydmami z czerwonego piasku i bezkresne plaże na brzegach lazurowego morza to wizytówka Ras Al Khaimah, emiratu, który słusznie uważany jest za najbardziej różnorodny i piękny. Doskonale odnajdą się tu miłośnicy plażowania i relaksu, ale też gry w golfa na komfortowych polach. Możesz również cieszyć się niepowtarzalną atmosferą wyścigów wielbłądów. Emirat Ras Al Khaimah znajduje się w najbardziej wysuniętej na północ części ZEA. Na północy i wschodzie graniczy z Sułtanatem Omanu, pozostałe granice to emiraty Fujairah, Sharjah i Umm Al Quwain. Wielu turystów uważa Ras Al Khaimah za najpiękniejszy emirat, ze względu na jego naturalne piękno. Z północnego wybrzeża majestatycznie wznoszą się klify gór Al-Hadżar, które stopniowo schodzą w żyzną, zieloną równinę, która na południu zamienia się w wysokie wydmy. Emirat rozwija bardzo intensywnie turystykę. Nad brzegami turkusowego morza z białymi plażami oferuje luksusowe kompleksy hotelowe o najwyższym poziomie usług i bogatą ofertę sportów wodnych na plaży. Każdy, kto szuka spokoju i relaksu, spędzi tu niesamowite wakacje. Jako dogodna baza wypadowa do innych emiratów, spodoba się też miłośnikom zwiedzania i aktywnego wypoczynku. Na szukających wrażeń i adrenaliny czeka najdłuższa kolejka na świecie, która startuje w pobliżu szczytu góry Jebel Jais na wysokości 1680 m n.p.m. i na której trasie liczącej 2,8 km można osiągnąć prędkość do 150 km/h!

 • Fujairah

  Zalane słońcem niebo, długie plaże z czystym morzem, romantyczne klify i wysokie góry w tle – prawdziwa uczta dla oczu! Charakterystyczną cechą tego ciekawego emiratu jest zróżnicowane i bogate życie podwodne. Przy odrobinie szczęścia można popływać tu nawet z żółwiem morskim. Emirat jest oddzielony od pozostałych pasem gór Al-Hadżar, dlatego często nazywany jest „oblubienicą emiratów”. Fujairah znajduje się głównie w części znanej jako Wschodnie Wybrzeże (Batinah). Od południa i północy graniczy z Omanem. Zachodnie granice to emiraty Ras Al Khaimah i Sharjah. Okolica Fujairah znana jest przede wszystkim z naturalnej scenerii – pasm górskich, plaż z białym piaskiem, klifów wznoszących się ponad poziom morza i zielonych żyznych terenów, które w ZEA są równie rzadkie jak źródła i wodospady tryskające w wysokich górach. Fujairah stawia na turystykę, duży port, bezcłową strefę przemysłową i tradycyjne rybołówstwo. Ten najmłodszy emirat jest szczególnie dumny ze swoich naturalnych rezerwatów morskich chroniących zwierzęta morskie (Faqeet, Dhinada i Aqa). Jego wschodnie wybrzeże jest cenione przez nurków z całego świata, ponieważ podwodne życie jest tu o wiele bardziej zróżnicowane i interesujące niż w jakiejkolwiek innej części Zatoki Perskiej.

 • Ajman

  Kilkukilometrowa plaża z białym piaskiem, krystalicznie, czyste morze i nowoczesne kompleksy hotelowe – to bez wątpienia największe atrakcje Ajmanu. Tradycyjna atmosfera i targowisko pachnące orientalnymi przyprawami rozbudzą wszystkie zmysły! Warto zanurzyć się w tej atmosferze i cieszyć tradycyjnym charakterem emiratu. To idealne miejsce na relaksujące i egzotyczne wakacje połączone z wysoką jakością usług. Ajman leży na wybrzeżu Zatoki Perskiej i jest najmniejszym ze wszystkich emiratów. Jego terytorium otacza Emirat Szardży. Znaczenie emiratu wzrasta. Dzieje się tak głównie dlatego, że leży on zaledwie ok. 20 km na południe od Dubaju, a ceny nieruchomości i czynsze są tutaj znacznie niższe. Z tych powodów mieszka tu wiele osób, które dojeżdżają do pracy do Dubaju.

 • Sharjah

  Emirat Sharjah to miejsce dla wszystkich, którzy pragną przede wszystkim spokojnego wypoczynku. Dzięki bardzo tradycyjnemu charakterowi tego emiratu, orientalny klimat można poczuć na każdym kroku. Zakupoholicy poczują się tu jak w raju! W słynnym Blue Souk można kupić prawie wszystko - od ręcznie robionych przedmiotów, po dywany, elektronikę, ubrania, a nawet perfumy. Emirat rozciąga się na północ i wschód od Dubaju i jest często określany jako jego przedmieście. Oprócz renomy najbardziej kulturalnego ZEA, jest także znany jako najsurowszy emirat, którego symbolem jest otwarty Koran. Obowiązuje tu ścisłe przestrzeganie tradycji islamskich oraz bezwzględny zakaz sprzedaży i spożywania alkoholu (zwłaszcza w miejscach publicznych) oraz jego importu. Alkohol jest powszechnie dostępny w kompleksach hotelowych. Wzdłuż wybrzeża Sharjah znajduje się publiczna plaża o długości około 4 km. W całym emiracie znajdziemy wiele bardzo malowniczych plaż. Ponieważ Sharjah jest najsurowszym z emiratów, kobietom surowo zabrania się kąpieli w strojach kąpielowych na publicznych plażach, jest to możliwe tylko na plażach hotelowych.

 • Jumeirah

Dubaj w liczbach

 • 6h
  czas przybliżony
 • +2h
 • 220 V/50 Hz

Odległość od lotniska

Abu Dhabi
150 km
Ras Al Khaimah
101 km
Fujairah
116 km
Ajman
40 km
Sharjah
27 km

Prognoza tygodniowa

 • CLEAR29°C
  Wtorek, 07.02.2023
 • CLEAR26°C
  Środa, 08.02.2023
 • CLEAR24°C
  Czwartek, 09.02.2023
 • CLEAR23°C
  Piątek, 10.02.2023
 • CLEAR23°C
  Sobota, 11.02.2023

Źródło: www.worldweatheronline.com

Dubaj w liczbach

 • 6h
  czas przybliżony
 • +2h
 • 220 V/50 Hz

Odległość od lotniska

Abu Dhabi
150 km
Ras Al Khaimah
101 km
Fujairah
116 km
Ajman
40 km
Sharjah
27 km

Prognoza tygodniowa

 • CLEAR29°C
  Wtorek, 07.02.2023
 • CLEAR26°C
  Środa, 08.02.2023
 • CLEAR24°C
  Czwartek, 09.02.2023
 • CLEAR23°C
  Piątek, 10.02.2023
 • CLEAR23°C
  Sobota, 11.02.2023

Źródło: www.worldweatheronline.com