Sharm El Sheikh

Miasteczko położone na samym cyplu półwyspu Synaj. Piękne rafy koralowe a szczególnie te w parku Narodowym Ras Mohamed przyciągają tu miłośników nurkowania z całego świataWszystko o Sharm el Sheikh

Szanowni klienci,

Aktualnie nie mamy dostępnych żadnych wycieczek w tym regionie. Już niedługo zaoferujemy Państwu imprezy na kolejny sezon. Dziękujemy za zrozumienie i w razie pytań prosimy o kontakt.

Wakacje w Sharm el Sheikh - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Region zwany Perłą Egiptu, położony na samym cyplu półwyspu Synaj. Ze względu na wyjątkowo piękne rafy koralowe, wraz z Podwodnym Parkiem Narodowym oraz tętniącym życiem nocnym centrum rozrywki Naama Bay, jest coraz chętniej wybieranym miejscem całorocznego wypoczynku. Gwarantowana pogoda i szeroka oferta hotelowa sprzyjają błogiemu relaksowi w pięknym otoczeniu.

SHARM EL SHEIKH

Miasteczko i zarazem znany egipski kurort położony w południowej części półwyspu Synaj, około 80 km od Góry Synaj. Wspaniałe miejsce oferujące niepowtarzalną i urzekającą mieszankę pustyni, majestatycznych gór oraz lazurowego morza wraz z fascynującymi rafami koralowymi. To wszystko sprawiło, że z niewielkiej rybackiej wioski bardzo szybko powstał znany i bardzo popularny kurort.

Sharm el Sheikh jest miastem wielu nazw, podczas okupacji izraelskiej zwany był ‘”Zatoką Salomona”, teraz jej nazwę tłumaczy się dwojako, przeważnie jako „Zatokę Szejka” co dodaje jej oczywistego prestiżu, ale sporadycznie również „Zatokę Starca”. Przez wzgląd na swoje atrakcyjne położenie turyści nadali mu kolejne miano - „Perły Egiptu”.

Miejsce niezwykłe, otoczone przez rezerwaty przyrody i Park Narodowy Ras Mohamed. Ras Mohamed (lub Muhammad) powstał w 1983 roku jako pierwszy morski park narodowy w Egipcie. Ochroną zostały objęte również przyległe tereny, jak np. wyspa Tiran. W 1989 roku park morski przekształcono w Park Narodowy Ras Mohamed. Mimo iż tylko 12 % z powierzchni parku udostępniane jest zwiedzającym, niezliczone bogactwo fauny i flory obecnie przyciąga tu turystów z całego świata. Ten raj dla nurków obfituje w bogactwo raf koralowych, które będąc schronieniem i miejscem życia wielu gatunków roślin i zwierząt tworzy razem przeogromny żywy organizm, a ten wprawia w zachwyt nawet najbardziej doświadczonych nurków. Obok australijskich raf koralowych, te w okolicy Sharmu uważane są za jedne z piękniejszych na świecie.

Chlubą miasta jest nie tylko usytuowanie nad bogatym w faunę i florę wybrzeżem Morza Czerwonego, gdzie możemy zażyć kąpieli morskich i słonecznych, ale również bliskość państw sąsiednich – Izraela i Jordanii. Podstawą gospodarki Sharm El Sheikh jest turystyka. W okolicy możemy zobaczyć Klasztor Św. Katarzyny – nastarszy z dziś istniejących (znajduje się u stóp góry o tej samej nazwie), Górę Synaj czy też Kolorowy Kanion. Największą popularnością wśród wycieczek do państw przyległych cieszą się wycieczki do Ziemi Świętej, z pewnością ze względu na Jerozolimę – długowieczne miasto będące centrum dla trzech największych na świecie religii, ale też inne miejsca, które opisane były w Starym i Nowym Testamencie, a ponadto znane ze swych kosmetycznych i leczniczych właściwości Morze Martwe. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się zabytkowa Petra, czyli wykute w skalnej dolinie miasto Nabatejczyków, które za czasów antycznych było ważnym węzłem handlowym i komunikacyjnym. Z pewnością najbardziej kojarzone jest z filmem „Indiana Jones i ostatnia krucjata”.

Sharm El Sheikh pobřeží

W Sharm el Sheikh mamy do dyspozycji cały szereg wariantów spędzania wolnego czasu. Naturalnie najbardziej rozpowszechnionym jest uprawianie sportów wodnych – od nurkowania czy snorkelingu do innych, mniej oczywistych takich jak wind czy kite-surfing, przejażdżki skuterami wodnymi czy na bananie.

Dużą popularnością cieszą się jazda na wielbłądach lub dla wielbicieli koni mechanicznych - na quadach. Ponadto są tu nocne kluby, dyskoteki, puby, restauracje a także tradycyjne arabskie kafejki z fajką wodną, a w Soho Square nawet lodowisko. Dla bardziej wymagających przygotowane są także pola golfowe. To najbardziej ekskluzywny ze wszystkich egipskich kurortów. Atrakcyjność Sharmu z pewnością podnosi fakt, że sam były prezydent Egiptu Hosni Mubarak oraz inni bogaci przedstawiciele arabskiego świata posiadają tu swoje rezydencje. Wiemy też, że regularnie spędzał tu swoje wakacje brytyjski premier Tony Blair. Sharm El Sheikh jest znane jako miejsce spotkań światowych przywódców, szczególnie w sprawach pokojowych na terenach bliskiego wschodu, stąd kolejny przydomek – „Miasto Pokoju”.

Sharm El Sheikh w liczbach

 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Naama Bay
8 km
Sharks Bay
4 km
Nabq Bay
5 km
Old Market i Hadaba
10 km

Prognoza tygodniowa

 • CLEAR18°C
  Poniedziałek, 06.02.2023
 • CLEAR17°C
  Wtorek, 07.02.2023
 • CLEAR17°C
  Środa, 08.02.2023
 • CLEAR19°C
  Czwartek, 09.02.2023
 • CLEAR19°C
  Piątek, 10.02.2023

Źródło: www.worldweatheronline.com

Sharm El Sheikh w liczbach

 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Naama Bay
8 km
Sharks Bay
4 km
Nabq Bay
5 km
Old Market i Hadaba
10 km

Prognoza tygodniowa

 • CLEAR18°C
  Poniedziałek, 06.02.2023
 • CLEAR17°C
  Wtorek, 07.02.2023
 • CLEAR17°C
  Środa, 08.02.2023
 • CLEAR19°C
  Czwartek, 09.02.2023
 • CLEAR19°C
  Piątek, 10.02.2023

Źródło: www.worldweatheronline.com