Kos

Wyspa Kos, choć niewielka, kryje w sobie prawdziwe skarby. To ciągnące się w nieskończoność, przepiękne plaże, krystaliczne morze i typowo grecki klimat.Wszystko o Kos

8 dni już od 1 931 

8 dni już od2 331 
-32 %
Sb 25.09.2021

Kos

tripAdvisor

Apollon

All inclusive
8 dni już od2 601 
-32 %
Sb 25.09.2021

Kos

Natura Village Hotel & Spa

Half board
8 dni już od2 161 
-34 %
fm
Sb 25.09.2021

Kos

tripAdvisor

Aeolos Beach

Half board
8 dni już od1 981 
-32 %
Sb 11.09.2021

Kos

Sacallis Inn Beach

Bed only

Wakacje na Kos - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Przez starożytnych podróżników określana „pływającym ogrodem na Morzu Egejskim” zachwyca bujną zielenią. Unikalne walory sprawiają, że wakacje na wyspie Hipokratesa mają dobroczynny wpływ na zdrowie.

Podane ceny są orientacyjne. Dostępność wycieczek uzależniona jest od ich terminu i ilości uczestników, program wycieczek może ulec zmiane. Aktualna lista wycieczek dostępna u rezydenta.

NISSIROS

Rejs na Nissiros to spotkanie z osobliwym krajobrazem wulkanicznym i spokojnym życiem niewielkiej, bo liczącej zaledwie 40 km² wyspy. Miejsce to kryje w sobie największy na świecie aktywny krater hydrotermalny o nazwie Stefanos, który zobaczymy podczas wycieczki. W jego środku, mimo niewielkiej ilości opadów, rośnie bujna roślinność, przez którą wyspa nazywana jest "zielonym wulkanem". Stolica Nissiros – Mandraki, zachwyca urokliwymi uliczkami z charakterystycznymi, starymi domami z drewnianymi balkonami. Warto usiąść w lokalnej tawernie i spróbować pysznych owoców morza.

TRZY WYSPY - REJS STATKIEM

Wyjątkowy i odprężający rejs łodzią na trzy malownicze wyspy: Pserimos, Plati i Kalymnos. Wycieczka, której trasa biegnie pomiędzy małymi wyspami i zacisznymi zatokami będzie świetną okazją do plażowania i kąpieli w ciepłych, krystalicznie czystych wodach Morza Egejskiego. Statek wyrusza rano z Kos na idylliczną, znaną z połowu gąbek wysepkę Kalymnos. W miasteczku Pothia zjemy obiad w małej, przytulnej tawernie. Kolejny przystanek to niezamieszkana wyspa Plati, gdzie będzie możliwość kąpieli w pięknej zatoce bezpośrednio z łodzi. Na małej, rybackiej wyspie Pserimos z piaszczystą plażą przewidziany jest czas wolny.

DOOKOŁA WYSPY

Wycieczka po wyspie rozpoczynie się od zwiedzania miasta Kos, gdzie zobaczymy m.in. najważniejsze stanowiska archeologiczne i słynny platan Hipokratesa. Kolejnym przystankiem będzie symbol wyspy - Asklepion, obecnie stanowisko archeologiczne, gdzie można obejrzeć pozostałości kilku świątyń m.in.: Asklepiosa i Apolla oraz fragmenty pierwszego na świecie szpitala i domów dla chorych pochodzące z okresu od IV do II w p.n.e. Następnie udamy się do położonej malowniczo na wysokości 853 m n.p.m. na zboczu góry Dikeos, klimatycznej, górskiej wioski Zia, będącej również fenomenalnym punktem widokowym. Kolejnym celem wyprawy będzie wzgórze Kefalos z zatoce Kamari, gdzie przewidziane jest plażowanie i kąpiel. Ostatni punkt wycieczki to wioska Antimachia i zbudowana w XIV w. twierdza Joanitów, z której rozpościera się panorama na większą część wyspy Kos.

BODRUM - TURCJA

Podczas pobytu na wyspie warto odwiedzić odmienną kulturowo i krajobrazowo Turcję, którą dzieli od Kos niecała godzina rejsu. Leżące w południowej części morza Egejskiego Bodrum, wita malowniczo położonym portem z dziesiątkami żaglowców i ekskluzywnymi jachtami. Dzięki położeniu wśród skalistych zboczy i turkusowych lagun, okolica kurortu uznawana jest za jedną z najpiękniejszych zatok na świecie. Już z daleka widać górującą nad miastem średniowieczną twierdzę św. Piotra zbudowaną przez zakon rycerzy Joannitów, w którym mieści się obecnie Muzeum Archeologii Podwodnej. Zwane kiedyś Halikarnasem Bodrum słynęło z mauzoleum wybudowanego z IV w. przez wdowę po perskim władcy Mauzolusie. Grobowiec uznano za jeden z siedmiu cudów antycznego świata. W Bodrum każdy znajdzie coś dla siebie. Obok imponujących zabytków, będzie można obejrzeć tradycyjną fabrykę dywanów, centrum złota a także spróbować swoich sił w targowaniu na lokalnym bazarze.

Znakomita okazja, aby zapoznać się z Hurghadą. Wyjazd po obiedzie. Zwiedzanie Grand Akwarium - największego akwarium w Hurghadzie, gdzie będą mogli Państwo zobaczyć bardzo wiele rodzajów ryb Morza Czerwonego a także, rekiny, żółwie. Po wizycie w akwaium zabierzemy Państwa na przejażdżkę ulicami miasta. Podczas wycieczki zobaczą Państwo: Meczet, Kościół Koptyjski oraz odwiedzą sklep z pamiątkami, w tym Galerię Papirusów . Prosimy o zabranie paszportów i pieniędzy na drobne wydatki.

Kos w liczbach

 • 3h
 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Agios Fokas
32 km
Psalidi
28 km
Mastichari
7 km
Lambi
25 km
Kefalos
18 km

Prognoza tygodniowa

 • CLEAR10°C
  Środa, 24.02.2021
 • CLEAR14°C
  Czwartek, 25.02.2021
 • CLEAR16°C
  Piątek, 26.02.2021
 • PARTLY_CLOUDY9°C
  Sobota, 27.02.2021
 • PARTLY_CLOUDY5°C
  Niedziela, 28.02.2021

Źródło: www.worldweatheronline.com

Kos w liczbach

 • 3h
 • +1h
 • 220 V

Odległość od lotniska

Agios Fokas
32 km
Psalidi
28 km
Mastichari
7 km
Lambi
25 km
Kefalos
18 km

Prognoza tygodniowa

 • CLEAR10°C
  Środa, 24.02.2021
 • CLEAR14°C
  Czwartek, 25.02.2021
 • CLEAR16°C
  Piątek, 26.02.2021
 • PARTLY_CLOUDY9°C
  Sobota, 27.02.2021
 • PARTLY_CLOUDY5°C
  Niedziela, 28.02.2021

Źródło: www.worldweatheronline.com