Riwiera Turecka

Czyste morze, niekończące się plaże, imponujące góry Taurus, rozległe pola golfowe, doskonale…Wszystko o Riwierze Tureckiej

Riwiera Turecka

8 dni już od
1 655 PLN
Wyświetl 1 706 wycieczek

Wakacje na Riwierze Tureckiej - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Riwiera Turecka z takimi miejscowościami, jak Alanya, Side i Antalya jest najczęściej odwiedzaną przez Europejczyków częścią Turcji. Piaszczyste mniejsze i większe plaże przyciągają rodziny z dziećmi. Dopełnieniem urlopu w Turcji są dobrze zachowane zabytki, wielobarwna kultura Wschodu i atrakcje przyrodnicze. Ośrodek Belek oferuje wysokiej jakości pola golfowe.

CITY TOUR ANTALYA

AntalyaPółdniowa wycieczka do największego miasta Riwiery Tureckiej, metropolii Antalya, czasem nazywanej również Perłą Adriatyku, która łączy teraźniejszość z historią. Po południu wyjazd do Antalyi zwiedzanie zabytkowej części miasta, którą można oglądać nawet podczas rejsu wzdłuż wybrzeża. W centrum jest możliwość targowania się. W programie wizyta w akwarium, gdzie znajduje się podwodny tunel o długości 131 metrów i zwiedzanie miniaturowego miasta tureckich zabytków. Ta wycieczka organizowana jest z miejscowości Belek, Antalya, Kemer.

REJS STATKIEM – WYBRZEŻE KEMER

Nie przegap tego wyjątkowego rejsu wzdłuż turkusowych zatok południowego wybrzeża Kemer. Rejs rozpoczyna się na przystani w Kemer - Olympos. Rejs odbywa się wzdłuż wybrzeża po malowniczej okolicy, pośród wspaniałych lasów sosnowych. Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej urokliwych wycieczek na całej Riwierze Tureckiej. Podczas rejsu będą Państwo mieli okazję popływać w krystalicznie czystym morzu u podnóży gór Taurus. W malowniczej scenerii zobaczyć można mityczną górę Olympos, następnie zjeść lunch na pokładzie statku i kontynuować żeglugę pomiędzy trzema wyspami. Po kolejnym postoju na odświeżającą kąpiel, statek rozpocznie podróż powrotną do przystani w Kemer. Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić w czasie tej podróży jest pełen relaks i zgromadzenie pięknych wspomnień. Ta wycieczka organizowana jest tylko z rejonu Kemer.

Pamukkale

PamukkalePodczas tej wycieczki odwiedzicie unikalne atrakcje przyrodnicze, których zdjęcia zdobią wiele przewodników turystycznych. Ten "Bawełniany Zamek", jak trafnie nazywają go Turcy, składa się z trawertytowych kaskad wodospadów i jezior, po których płynie ciepła (35 ° C) woda nasycona wapniem. W pobliżu znajdują się ruiny nekropolii Necropolis i starożytnego miasta Hierapolis, które w starożytności było znane ze swoich źródeł termalnych. Podróż autokarem do Pamukkale prowadzi przez dziewicze krajobrazy gór Taurus, gdzie ludzie wciąż żyją w tradycyjny sposób. Po drodze jest przystanek na śniadanie, a po wizycie w Pamukkale - przerwa na lunch. Ceny zawierają śniadanie, jeden główny posiłek (napoje dodatkowo płatne) i wstęp do Necropolis i Hierapolis. Cena nie obejmuje wejścia do Antycznego basenu.

Tahtali

TahtaliGóra Tahtali znajduje się na południowym wybrzeżu tureckiej Riwierze w rejonie Kemer, a jej wysokość wynosi 2,365 m.n.p.m.. Nawet percepcja jest taka, że dosłownie obejmuje Kemer, która przylega również popularnym kurorcie Antalya. Turyści odwiedzający Tahtali mają wspaniały widok na malowniczą okolicę oraz niekończące się morze. Osoby spragnione wrażeń mogą wybrać nowy wyciąg krzesełkowy, którego hasło brzmi "Sea to Sky" i jest coraz bardziej popularny. Letnie wakacje można spędzić na morzu, ale można też połączyć je z wycieczką do góry. Ta wycieczka organizowana jest tylko z rejonu Kemer.

RIWIERA TURECKA DELFINARIUMDelfinarium

Odwiedź wyjątkowe delfinarium ze zróżnicowanym i zabawnym pokazem delfinów, który wprowadzi Cię do świata ćwiczeń z delfinami i ich trenerów. Będziesz miał okazję zbliżyć się do delfinów, pływać z nimi i zrobić zdjęcie (to dodatkowo płatne atrakcje). Cena obejmuje transport, bilety wstępu i przewodnika.

Na miejscu u naszych rezydentów dostępny jest szczegółowy program każdej wycieczki i ewentualnie rozszerzony zakres wycieczek. Programy wycieczek mogą być zmienione, aktualne programy dostępne są u rezydentów. Opłaty za wstępy nie wliczone w cenę są przybliżone i mogą się zmieniać w trakcie sezonu.