Riwiera Turecka

Czyste morze, niekończące się plaże, imponujące góry Taurus, rozległe pola golfowe, doskonale…Wszystko o Riwierze Tureckiej

Riwiera Turecka

8 dni już od
1 655 PLN
Wyświetl 1 706 wycieczek

Wakacje na Riwierze Tureckiej - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Riwiera Turecka z takimi miejscowościami, jak Alanya, Side i Antalya jest najczęściej odwiedzaną przez Europejczyków częścią Turcji. Piaszczyste mniejsze i większe plaże przyciągają rodziny z dziećmi. Dopełnieniem urlopu w Turcji są dobrze zachowane zabytki, wielobarwna kultura Wschodu i atrakcje przyrodnicze. Ośrodek Belek oferuje wysokiej jakości pola golfowe.

 • Alanya

  Atrakcyjna Alanya jest najbardziej wysuniętym na wschód kurortem Riwiery Tureckiej. Na skalistym cyplu góruje średniowieczna twierdza z dobrze zachowanymi murami. Poniżej rozciąga się malowniczy port zdominowany przez czerwoną wieżę i oryginalne centrum, gdzie skupia się życie nocne. Plaże są przeważnie piaszczyste, niektóre z gruboziarnistego piasku. We wschodniej części istnieją pewne odcinki kamiennych wejść do morza, ale w większości w tych miejscach usypuje się piaszczysto-żwirowe plaże. Najbardziej znana jest tzw. Plaża Kleopatry, gdzie rzekomo spędzili piękne chwile Kleopatra i Marek Antoniusz. Alanya oddalona jest od lotniska w Antalyi o 130 km, a transfer trwa ok. 2,5 godziny.

 • Belek

  Belek jest spokojnym i nowoczesnym ośrodkiem z luksusowymi hotelami położonymi przy około 12 kilometrowej, piaszczystej plaży. Jednocześnie jest to również chroniony, naturalny obszar z dużą ilością sosen i drzew eukaliptusowych i miejsce, gdzie żółwie składają jaja w piasku. Belek jest znany z wysokiej jakości pól golfowych. Życie nocne i rozrywki czekają na was w pobliskiej Antalyi.

 • Side

  Około 60 km na wschód od Antalyi, na niewielkim półwyspie leży malownicze miasteczko Side. Nazwa miasta pochodzi od owocu granatu. Oprócz niekończących się piaszczystych plaż, miejscowość oferuje również niezapomniane wrażenia podczas oglądania lokalnych zabytków. Można odczuć prawdziwą atmosferę starego miasta podczas spaceru po krętych uliczkach, ruinach kościołów bizantyjskich, rzymskich łaźniach i świątyni Apolla. Zapierający dech w piersiach widok na miasto zobaczymy z amfiteatru pochodzącego z II wieku, który w tym czasie mógł pomieścić do 20.000 widzów. Można również odwiedzić muzeum archeologiczne mieszczące się w budynku dawnej łaźni rzymskiej. Miasto przyciąga również wieloma sklepami z pamiątkami, złotem i dywanami, a także restauracjami, barami i dyskotekami.

 • Kemer

  Ośrodek położony na południe od miasta Antalya. Dzięki temu, że leży u podnóża gór Taurus, należy do najpiękniejszych miejsc Riwiery Tureckiej. Rejon ten jest idealny na romantyczne spacery, nie tylko po plażach, gdzie można cieszyć się letnim relaksem, ale również po zadbanych terenach zielonych. Pierwotnie wioska rybacka Kemer, otoczona przez góry naturalnego Parku Narodowego Olympos, została przekształcona w nowoczesne centrum kurortu. Znajdziecie tam wiele sklepów, restauracji i barów w malowniczych uliczkach. Jest też port dla statków wycieczkowych i jachtów z całego świata. W rejonie Kemer można zobaczyć największą liczbę delfinów w naturalnym środowisku, spośród wybrzeży Turcji. Można wybrać jeden z wielu hoteli w Goynuk, Beldibi, Camyuva, Kiris lub w centrum Kemer.