Turcja

Turcja jest krajem Orientu na pograniczu dwóch kontynentów, jest pomostem między chrześcijaństwem i islamem, historią i teraźniejszością.Wszystko o Turcji

Wakacje w Turcji - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Wakacje w Turcji to idealna możliwość poznawania innych kultur. Zadbaj o siebie podczas wakacji i jedź na wycieczki fakultatywne. Turcja oferuje słoneczne plaże, wiele zabytków, piękną przyrodę i egzotykę islamu, a mimo to jest tanim i bezpiecznym miejscem na wakacje. My także poznawcze, lub w połączeniu wycieczki do Turcji.

TURCJATURECKA KUCHNIA

Współczesna kuchnia jest wynikiem wymieszania tradycji kulinarnych tureckich plemion koczowniczych z tradycjami perskimi, kurdyjskimi i arabskimi, a także jest ściśle powiązana z kuchnią śródziemnomorską. Potrawy tureckie są bardzo zdrowe, aromatyczne i wyróżniane wśród najlepszych na świecie. Do zdecydowanej większości gotowanych, smażonych i duszonych potraw używana jest wysokiej jakości oliwa z oliwek. Sałatki są istotnym elementem wielu potraw. Potrawy narodowe obejmują kebaby i Köfte. Kebab to przyprawione plastry mięsa tkwiące na rożnie i kofte przygotowywane są na bazie mielonego, dobrze przyprawionego mięsa. Najbardziej popularnym napojem wśród Turków jest herbata serwowana w małych szklankach na talerzach, bardzo mocno parzona i obficie słodzona. Innym popularnym napojem jest Ayran, mieszanka jogurtu i wody. Wśród wiodących słodkości należy wymienić baklavę i chałwę.

PLAŻE, LEŻAKI I PARASOLE

Plaże są publiczne, można wypożyczać parasole i leżaki, o ile nie jest to już zawarte w oferowanych usługach hotelowych. Cena waha się zwykle ok. 6 euro dziennie za 1 komplet (2 leżaki i parasol). Oczywiście można zabrać ze sobą i swój własny parasol lub zakupić go nam miejscu. Na większości plaż można znaleźć szeroką gamę sportów wodnych, punkty gastronomiczne oraz prysznice. Większość 5* hoteli na Riwierze Tureckiej oferuje serwis plażowy bezpłatnie. Niektóre hotele oferują swoim Gościom bezpłatne leżaki i parasole, jednak dopiero po zakupieniu napoi na plaży.

TURCJAORIENTACYJNE CENY

Woda € 0,50
Pizza € 6,00
Podstawowe danie € 10.00
Kawa € 2,00
Cola € 1,00
Sałatka € 5,00
Kanapka € 2,50
Wino (w restauracji) 15.00 euro
Piwo 2,00 euro
Lody € 1,00