Tunezja

Setki kilometrów złocistych plaż, gaje oliwne, palmy daktylowe, cyprysy, eukaliptusy, jaśminy,…Wszystko o Tunezji

Tunezja

8 dni już od
1 475 PLN
Wyświetl 4 027 wycieczek

Wakacje w Tunezji - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Tunezja kontynentalna jest różnorodna i składa się z wielu ciekawych resortów. Tętniące życiem miasta Sousse, Monastir i Hammamet, typowe domy w stylu mauretańskim i kopuła meczetu w Mahdii lub mniejsze ośrodki z malowniczym Portem El Kantaoui na czele - wakacje w Tunezji emanują orientem każdym kroku.

SAHARA (2 dni)

Dorosły: 80€ / 90$

1 dzień: Wczesnym rankiem, po śniadaniu, wyjazd w kierunku miasta El Djem, gdzie znajduje się amfiteatr rzymski. Po zwiedzeniu go przemierzamy jeden z największych terenów gajów oliwnych na świecie, który sięga aż do Sfax - drugiego pod względem wielkości miasta w Tunezji. Dalsza trasa prowadzi w kierunku Matmaty, która słynie ze swych domów wykutych w skale. Obiad w berberyjskiej wiosce. Kolejnym punktem programu jest możliwość przejażdżki na wielbłądzie (dodatkowo płatna ok. 20 DT) po piaskach najsłynniejszej pustyni świata - Sahary. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

2 dzień: Rano podziwiać będziemy Chott El Jerid - największe słone jezioro w Tunezji oraz, przy dobrej pogodzie, wschód słońca. Następnie przesiądziemy się do samochodów terenowych, którymi udamy się do miasteczka z „Gwiezdnych Wojen”. Po drodze zobaczymy słynną skałę zwaną „szyją wielbłąda” oraz poczujemy adrenalinę jadąc po wydmach, trasą słynnego rajdu Paryż - Dakar. Kolejnym punktem programu jest wizyta w oazie górskiej. Chebika usadowiona jest u stóp wąwozu, z którego wypływa przepiękny strumień. Oazy leżące w pustynnych górach Atlasu Saharyjskiego swe istnienie zawdzięczają znajdującym się tam źródłom słodkiej wody. W drodze powrotnej zjedzą Państwo obiad, a następnie przejadą do Kairouan. Podczas krótkiego postoju będzie można zrobić zdjęcia przy Wielkim Meczecie, a następnie odwiedzić sklep z pamiątkami i dywanami, z których wyrobu słynie to miasto. Po całych dwóch dniach pełnych wrażeń powrót do hotelu.

TUNIS - KARTAGINA - SIDI BOU SAID (1 dzień)

Dorosły: 35€ / 40$

Podczas tej wycieczki zobaczymy stolicę Tunezji i jej najbliższe przedmieścia. W programie Muzeum Byrsa oraz Katedra Świętego Ludwika. Na Medinie Tunisu będzie czas na samodzielny spacer po uroczych zaułkach starego miasta i oczywiście na zakupy na największym souku (czyli bazarze) Tunezji. Podczas wizyty w Kartaginie zobaczymy ruiny Term Antoniusza Piusa z II wieku, które w swojej epoce były trzecimi pod względem wielkości termami w świecie rzymskim. Ostatnim punktem programu jest wizyta w malowniczym Sidi Bou Said - określanym mianem „perły tunezyjskiego wybrzeża”. Podczas spaceru po miasteczku oczom naszym ukażą się imponujące widoki na port i zatokę Tunisu oraz charakterystyczne białe domki z niebieskimi okiennicami i drzwiami. Powrót do hotelu późnym popołudniem.

POKAZ ŚWIATŁO I DŹWIĘK, WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY

Dorosły: 35€ / 40$

Przedstawienie historii Tunezji na przestrzeni 3000 lat w postaci widowiska światło i dźwięk oraz tradycyjna kolacja tunezyjska z napojami bez ograniczeń (woda, wino).

KAIROUAN – EL JEM – MONASTIR (1 dzień)

Dorosły: 35€ / 40$

Zwiedzanie Kairouanu – czwartego świętego miejsca islamu, zobaczymy wielki meczet oraz baseny aglabidów. Następnie zwiedzimy amfiteatr rzymski w El Jem. Wizyta w Monastirze – mauzoleum rodziny Bourgibów oraz czas wolny na zakupy w domu towarowym Yasmina Center.

FRIGUIA

Dorosły: 25€ / 30$

Zwiedzanie parku zoologicznego, gdzie można zobaczyć ok. 65 gatunków zwierząt.

REJS STATKIEM PIRACKIM

Dorosły: 20€ / 25$

Wyprawa morska statkiem z możliwością kąpieli na pełnym morzu. W programie poczęstunek, napoje na pokładzie, a także występ artystyczny.

KARAVANA

Dorosły: 20€ / 20$

Przejażdżka wielbłądami, na osiołkach, bryczkami wśród gajów oliwnych.