Tunezja

Setki kilometrów złocistych plaż, gaje oliwne, palmy daktylowe, cyprysy, eukaliptusy, jaśminy,…Wszystko o Tunezji

Tunezja

8 dni już od
1 475 PLN
Wyświetl 4 027 wycieczek

Wakacje w Tunezji - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Tunezja kontynentalna jest różnorodna i składa się z wielu ciekawych resortów. Tętniące życiem miasta Sousse, Monastir i Hammamet, typowe domy w stylu mauretańskim i kopuła meczetu w Mahdii lub mniejsze ośrodki z malowniczym Portem El Kantaoui na czele - wakacje w Tunezji emanują orientem każdym kroku.

 • Hammamet

  Miasto Hammamet znajduje się około 63 km na południowy wschód od stolicy Tunezji. Zostało założone w 13 wieku i jest najstarszym kurortem Tunezji. W 19 wieku, ze względu na swoją malowniczą scenerię i panujący tu spokój, miejsce to stało się centrum dla wielu artystów, takich jak Gustave Flaubert, Guy de Maupassant i Oscar Wilde. W ciągu ostatnich lat w znacznym stopniu rozwinęła się tu turystyka, w czym ogromną zasługę ma George Sébastien. Aktualnie w jego willi mieści się Międzynarodowe Centrum Kulturalne Tunezji. Hotele wkomponowane są w atrakcyjny krajobraz, bezpośrednio przy piaszczystych plażach, w otoczeniu dużych parków, gdzie rosną eukaliptusy, palmy i cyprysy. Na południe od Hammametu położona jest znana strefa turystyczna Hammamet-Yasmine, gdzie można urozmaicić sobie czas w parku rozrywki i parku wodnym Carthageland. Dostępne są również dwa pola golfowe.

 • Monastir

  Miasto Monastir znajduje się około 190 km na południowy wschód od stolicy, posiada piękną Medinę – starą część miasta oraz imponujący Ribat. Rodzinne miasto byłego prezydenta Tunezji, nieżyjącego już Habiba Bourguiby, z pięknym mauzoleum usytuowanym w centrum miasta. To właśnie od Sousse do Monastiru ciągną się najpiękniejsze plaże Tunezji. Piękno tego miasta przyciąga reżyserów. To tu nakręcono film „Poszukiwacze zagubionej Arki”. Dziś Monastir ma około 40.000 mieszkańców i jest czwartym najważniejszym ośrodkiem Tunezji.

 • Mahdia

  Mahdia jest miastem, gdzie znajdziemy typowe bielone kopuły w stylu mauretańskim i smukłe minarety meczetów. Stało się słynne po odkryciu zatopionego statku greckiego z ładunkiem wielu przedmiotów artystycznych, które są obecnie przechowywane w Muzeum Bardo w Tunisie. Dziś Mahdia ma około 30 tys. mieszkańców i jest najważniejszym portem rybackim. Ryby są przetwarzane w nowoczesnych zakładach. Mahdia oferuje jedne z najpiękniejszych, a jednocześnie niezatłoczonych piaszczystych plaż Tunezji.

 • Nabeul

  Miasto, pierwotnie nazwany Neapolis znajduje się około 15 km od Hammamet na żyznym półwyspie Cap Bon pokrytym gajami pomarańczowymi, oleandrami i dużymi winnicami. Z tego obszaru pochodzą najlepsze tunezyjskie wina. Miasto słynie z tradycyjnego rzemiosła i produkcji tunezyjskiej ceramiki. Jego tradycja sięga dominacji rzymskiej. W każdy piątek w Nabeul odbywa się tradycyjny bazar z ceramiką, a także innymi wyrobami, jak piękne koronki i perfumy. Z koszy straganiarzy roznosi się zapach jaśminu i kwiatu pomarańczy. Dzięki bujnej roślinności,  szerokim piaszczystym plażom, Nabeul zyskało przydomek Rajski Ogród.

 • Sousse

  Perła Tunezji. Piękna medina zaprasza na bazary pełne przypraw i pamiątek, a piaszczyste plaże i czyste morze dają możliwość aktywnego wypoczynku. To tętniące życiem miasto położone jest 140 km od Tunisu i jest najliczniej odwiedzane i lubiane przez turystów. Znajduje się tu wiele dyskotek, pubów, barów i restauracji. Warto wybrać się do Portu El Kantaoui. Niewielki port jachtowy otoczony niskimi, biało-niebieskimi domkami oraz licznymi restauracjami – to naprawdę urocze miejsce w północnej części Sousse. Znajdziecie tu także pola golfowe oraz park rozrywki, które z pewnością urozmaicą Państwa wypoczynek.