Tunezja

Wakacje w Tunezji oferują zarówno relaks na plaży, jak i jazdę jeepami po wydmach pustyni.Wszystko o Tunezji

Wakacje w Tunezji - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Wakacje w Tunezji oferują zarówno relaks na plaży, jak i przygodę w jeepach na wydmach pustyni, a także orientalną atmosferę targowisk i ciekawe zabytki. Niecałe trzy godziny samolotem i będziesz cieszyć się niezapomnianymi wakacjami. Tunezja historyczna i obecna. Wybierz jeden z wielu atrakcyjnych hoteli i resortów.

HISTORIA

Tunezja to kraj o długiej i bogatej historii. Jej miłośników można spotkać na każdym kroku. Dzięki strategicznie ważnej pozycji od samego początku jej historia zamieniała naród. Każda kultura niesie ze sobą inną religię, nowe elementy, wpływy i zwyczaje, które są wzajemnie ze sobą powiązane i stworzyły dzisiejsze oryginalne oblicze tunezyjskiej mentalności.

WALUTA

Walutą jest dinar tunezyjski (TND), który dzieli się na 100 milimów. 1 TND wynosi około 1,7 PLN. Tunezyjska waluta nie jest swobodnie wymienialna. Wymiana walut obcych jest możliwa w bankach, hotelach i kantorach w jednolitych stawkach, bez żadnych opłat. Najłatwiej jest wymienić euro, dolary i funty, z wymianą pozostałych walut może być problem. Zakazane jest wywożenie dinara tunezyjskiego poza granice kraju. Należy zachować paragon wymiany waluty na dinary, gdyż bez niego nie będzie można wymienić pieniędzy przed wyjazdem z Tunezji. Nie ma obowiązku deklarowania na granicy wwożonych środków płatniczych do równowartości 5000 TND. W przypadku przewożenia sumy powyżej tej wartości, konieczne jest poinformowanie służb celnych podczas odprawy. Każdy eksport nierejestrowanej kwoty w walucie obcej jest usankcjonowany przez grzywnę i wszczęcie innych oficjalnych procedur. Kontrola wywozu dinarów jest regularnie przeprowadzana przez służby celne po odprawie na lotnisku międzynarodowym.

TUNEZJAORIENTACYJNY PRZEDZIAŁ CENOWY

Woda 0,50 TND
Podstawowe menu 10.00 TND
Pizza 8,00 TND
Kawa 2,50 TND
Cola 1,50 TND
Sałatka 3.50 TND
Kanapka 3,00 TND
Wino 20.00 TND
Piwo 3,5TND
Lody 1.50 TND

PLAŻE, PARASOLE I LEŻAKI

W Tunezja są zarówno plaże hotelowe i publiczne. Można wynająć parasole i leżaki. Cena waha się od około 5 TND do 10 TND za leżak z parasolem na cały dzień. Publiczne i hotelowe plaże są dostępne nie tylko dla gości hotelowych.

RÓŻNICA CZASU

1 godziny w okresie letnim, 0 godzin w okresie zimowym