Djerba

Djerba

8 dni już od
1 700 PLN
Wyświetl 1 466 wycieczek

Wakacje %s - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Djerba to tunezyjska wyspa położona na Morzu Śródziemnym o wyjątkowym uroku. Znajdują się tam długie, szerokie plaże z delikatnym piaskiem, a także zapieracjące dech w piersiach morze, które zmienia kolor z turkusowego przez szmaragdowo-zielony aż do ciemnego niebieskiego. Djerba jest pełna aromatów, a w powietrzu unosi się przede wszystkim piękny zapach jaśminu, który stał się narodowym kwiatem Tunezji.

PODRÓŻUJ I ODKRYWAJ

 

Dookoła wyspy (pół dnia)

 

Podczas tej półdniowej wycieczki zobaczycie Państwo najciekawsze zakątki na Djerbie, w tym miejscowość Guellala, która słynie z przepięknych, tradycyjnych i ręcznie wytwarzanych wyrobów ceramicznych. Kolejnym etapem naszej wycieczki jest wizyta w synagodze Ghriba – jednej z najstarszych na świecie. Następnie przejazd do stolicy wyspy Houmt Souk i czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu. Cena osoby dorosłej ok. 20 Euro.

 

farma krokodyli

 

Przyjemna i ekscytująca wycieczka  do największej w basenie Morza Śródziemnego farmy krokodyli. Na powierzchni 20 000 m2 jest hodowanych około 400 krokodyli nilowych. Program zwiedzania składa się z 3 punktów: muzeum islamu, wioska berberyjska oraz baseny z krokodylami. Przy basenach znajduje się wylęgarnia krokodyli – Crocodile Babies. Cena osoby dorosłej ok. 20 Euro.

 

Rejs statkiem

 

Przejazd do portu w Houmt Souk, półtoragodzinny rejs na pokładzie statku pirackiego, podczas którego przewidziano liczne animacje.  Podczas rejsu przy odrobinie szczęścia będą mieć Państwo okazję ujrzeć delfiny pływające wokół statku. Dopłyniemy na wyspę różowych flamingów, gdzie z bliska możemy zobaczyć te piękne ptaki. Przewidziany jest czas na plażowanie i kąpiele morskie. W cenie zapewniony jest lunch (napoje dodatkowo płatne). Wycieczka pozostawi niezapomniane wrażenia zarówno u dzieci jak i dorosłych. Cena osoby dorosłej ok. 25 Euro.

 

Sahara (2 dni) 

 

1 dzień: Wczesnym rankiem wyjazd z hotelu i przepłynięcie promem na ląd. Przejazd do miasta Gabes, a następnie w kierunku miasta Nefta, gdzie zjemy obiad. Po obiedzie wyjazd jeepami do górskiej oazy Chebika położonej u stóp pięknego wąwozu. Zwiedzimy również Miasteczko Gwiezdnych Wojen. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu w Nefcie.


2 dzień: Po śniadaniu przejazd przez słone jezioro Chott El Jerid (postój na zdjęcia) w kierunku Kebili. Dalsza trasa prowadzi do miasta Douz, zwanego „wrotami pustyni”, gdzie będzie możliwość wybrania się na dodatkowo płatną przejażdżkę wielbłądami; czas wolny na zakupy. Po obiedzie przejazd do słynącej z unikalnej architektury Matmaty, gdzie zwiedzimy podziemne jaskinie troglodytów, zamieszkałe przez rdzennych mieszkańców Tunezji – Berberów. Po całych dwóch dniach pełnych wrażeń powrót do hotelu – przejazd El Kantara (groblą rzymską łączącą wyspę z lądem). Cena osoby dorosłej ok. 80 Euro.

TATOUINE + CHENINI

Tataouine-targ znany z przypraw, Chenin-miasto Berberow i ich domy wydrazone w skalach,Ksours-berberyjskie warowne wioski z obronnymi spichlarzami. Cena osoby dorosłej ok. 39 Euro.

 

 

Poniższe programy wycieczek mają charakter ramowy i mogą ulec zmianie. U rezydentów Sun & Fun dostępne są również inne propozycje wycieczek.