Tunezja

Wakacje w Tunezji oferują zarówno relaks na plaży, jak i jazdę jeepami po wydmach pustyni.Wszystko o Tunezji

Wakacje w Tunezji - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Wakacje w Tunezji oferują zarówno relaks na plaży, jak i przygodę w jeepach na wydmach pustyni, a także orientalną atmosferę targowisk i ciekawe zabytki. Niecałe trzy godziny samolotem i będziesz cieszyć się niezapomnianymi wakacjami. Tunezja historyczna i obecna. Wybierz jeden z wielu atrakcyjnych hoteli i resortów.

TUNEZJA mapaTUNEZJA

Złote plaże z drobnym piaskiem i zabytkowe miasteczka z ożywionym charakterem - to właśnie Tunezja. Dajcie się porwać tej niezwykłej atmosferze tworzonej przez energetycznych sprzedawców, spacery krętymi uliczkami pachnącymi jaśminem, herbatę miętową i lokalne specjały, a to wszystko przy dźwiękach muzyki orientalnej. Tunezja otworzy przed wami swoje serce natychmiast po przylocie, a wy poczujecie się jak w raju.

Tunezja jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc turystycznych, nie tylko ze względu na bardzo niskie ceny, ale także setki kilometrów pięknych, piaszczystych plaż na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Po około trzech godzinach lotu jesteś na innym kontynencie, w miejscu o innej tradycji, kulturze i religii. Klimat jest tu łagodny, a palmy wiecznie zielone. Tutejsze hotele mają bardzo przyjazną atmosferę i serwują aromatyczne dania kuchni lokalnej. Każdy turysta ma wiele możliwości spędzania urlopu – może relaksować się i opalać na słynnych tunezyjskich plażach lub zwiedzać oazy na pustyni. Miłośników przygód może zaspokoić przejażdżka jeepem po piaszczystych wydmach lub wyprawa na grzbiecie wielbłąda. Golfiści mają do dyspozycji kilka zielonych pól golfowych. Dla osób aktywnych na pewno nie zabraknie możliwości korzystania z aktywności na plaży - windsurfingu lub żeglarstwa. Tunezja to nie tylko kraj pustynny. Jest to region pełen słońca, relaksu, egzotycznej kuchni i kultury arabskiej mający bardzo bogatą historię. Miłośników tego kraju spotykamy na każdym kroku. Dzięki strategicznie ważnej pozycji od samego początku jej historia zamieniała naród. Każda kultura niesie ze sobą inną religię, nowe elementy, wpływy i zwyczaje, które są wzajemnie ze sobą powiązane i stworzyły dzisiejsze oryginalne oblicze tunezyjskiej mentalności.

TUNEZJAJĘZYK

Językami oficjalnymi są arabski i francuski. Językiem urzędowym jest język arabski. W regionach turystycznych można się również porozumieć w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim.

PRZEPISY WJAZDOWE

Jeśli obywatele polscy podróżują do Tunezji z biura podróży, mają zagwarantowane bilety i zakwaterowanie (voucher), nie potrzebują wizy. Ważność paszportu musi przekraczać co najmniej 3 miesiące od daty planowanego opuszczenia Tunezji. Przy wejściu do strefy celnej i paszportowej, musi być przedstawiona dodatkowo wypełniona karta rejestracyjna (otrzymuje się ją na pokładzie samolotu). Oficer paszportowy zwróci jej część, która musi być oddana w dniu wyjazdu. Od indywidualnych turystów, zwłaszcza z wykorzystaniem lotów czarterowych i nie dłużej niż 90 dni, wymagana jest wiza. Ze względu na możliwe zmiany w odniesieniu do wjazdu i pobytu w Tunezji sugerujemy sprawdzić wcześniej, czy warunki wjazdu i pobytu nie zmieniły się.

TUNEZJAPRZEPISY CELNE

Bezcłowo dozwolone jest wwożenie do Tunezji: 2 litry na osobę napoi alkoholowych do 25% zawartości alkoholu, 1 litr na osobę alkoholu powyżej 25%, 400 papierosów, 100 cygar lub 250 gramów tytoniu na osobę, perfumy 0,25 L i 1 l wody toaletowej na osobę. Ponadto można wwieźć 2 aparaty fotograficzne i 20 filmów na własny użytek, 1 kamerę i 20 kaset, sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne, jedną maszynę do pisania, 2 wózki, jeden rower, jeden osobisty komputer, odtwarzacz CD, etc. Przywiezione przedmioty muszą zostać ponownie wywiezione. Zabrania się wwozić broni wszelkiego rodzaju, materiałów wybuchowych, środków odurzających i substancji psychotropowych, a także pornografii, produktów i towarów, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, zdrowia, moralności i uczuć religijnych społeczeństwa. Nieodpowiednie przedmioty obejmują także teleskopy. Wywóz lokalnej fauny i flory możliwy jest wyłącznie za pozwoleniem od Ministerstwa Rolnictwa, a wywóz starożytnych przedmiotów jest możliwy tylko za zgodą Ministerstwa Kultury.

UWAGA: Wszystkie urządzenia wykorzystujące fale (np monitory dziecięce) można przewieźć jedynie za zgodą lokalnych władz usług telekomunikacyjnych Agence Nationale des Fréquences. W momencie druku katalogu nie obowiązują dodatkowe podatki wyjazdowe lub inne obciążenia podatkowe dla turystów.

Uprzejmie informujemy,  że na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w zakładce informacje konsularne, dostępne są aktualne informacje dotyczące podróży. Prosimy o zapoznanie się z ich treścią.

http://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/tunezja___aktualizacja_ostrzezenia_dla_podrozujacych_6

Dodatkowo chcielibyśmy zarekomendować, zgodnie ze wskazaniem  Ministerstwa Spraw Zagranicznych,  korzystanie z aplikacji iPolak oraz rejestrację osób podróżujących do Tunezji w serwisie Odyseusz: https://odyseusz.msz.gov.pl/

Pragniemy poinformować, że od Sezonu Lato 2019  obowiazuje w Tunezji obligatoryjny podatek, pobierany jednorazowo przy meldowaniu się w hotelu.

 - 1 TND / za noc za osobę powyżej 12 roku życia -w hotelu 2 gwiazdkowym

-  2 TND / za noc  za osobę powyżej 12 roku życia -w hotelu 3 gwiazdkowym

-  3 TND / za noc za osobę powyżej 12 roku życia –w hotelu 4 i 5 gwiazdkowym

 Przy pobytach dłuższych niż 7 dni podatek jest równowartością pobytu 7 dniowego.

ONTT - Tunezyjski Urząd d/s Turystyki

ul. Bagno 2 m. 53
00-112 Warszawa

Tel.: +48 22 500 17 00

E-mail: onttvar@zigzag.pl
www.tunezja.org.pl