Zakynthos

Przejrzyste, czyste i ciepłe morze, które mieni się wieloma odcieniami niebieskiego, nadaje…Wszystko o Zakynthos

Spędź wakacje w słońcu!

Szanowni Klienci,

dla tego kierunku nie ma aktualnie żadnych dostępnych wycieczek. Już wkrótce będziecie mogli cieszyć się ofertą na następny sezon. Dziękujemy za zrozumienie i w razie pytań prosimy o kontakt.

Wakacje na Zakynthos - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Zakynthos jest niezwykle zieloną grecką wyspą, która zyskała dużą popularność wśród turystów dzięki pięknym i piaszczystym plażom. Bogata oferta tawern i rozrywek zachwyci każdego lubiącego aktywnie spędzać czas turystę. Zakynthos oferuje także wiele zabytków i atrakcji przyrodniczych, które urozmaicą czas poświęcony na pływanie i opalanie.

ZAKYNTHOS

Zakynthos mapaPrzejrzyste, czyste i ciepłe morze, które mieni się wieloma odcieniami niebieskiego, nadaje tej wyspie magiczną atmosferę. Spacerując przez gaje oliwne i cytrusowe, odkryjecie wspaniałe krajobrazy i będziecie mogli rozkoszować się smakiem tego pięknego mitologicznego miejsca. Zakynthos, które Wenecjanie nazwali Kwiatem Wschodu, jest najbardziej wysuniętą na południe, a także trzecią, co do wielkości wyspą w archipelagu wysp Jońskich. Ze względu na całoroczne możliwe opady deszczu, Jest również jednym z najbardziej zielonych miejsc w Grecji. Leży zaledwie 16 km od Półwyspu Peloponez.

Dzięki swojemu klimatowi Zakynthos jest idealnym miejscem na wakacje z małymi dziećmi. Zmiany geologiczne wywołane przez trzęsienia ziemi w starożytności spowodowały, że wyspa jest w dużej mierze zalesiona i górzysta. Zachodnie wybrzeże jest złożone z wysokich klifów, malowniczych zatoczek i jaskiń. Najbardziej znane z nich to Błękitne Groty, których nazwa pochodzi od jasnej niebieskiej wody, fosforyzującej z głębi morza. Na krańcu południowo-wschodniej części wyspy jest najgłębszy punkt w całym basenie Morza Śródziemnego (4500 metrów). Na wschodnim wybrzeżu rozciągają się wspaniałe widoki na niekończące się gaje oliwne i cytrusowe, żyzne równiny, które biegną wzdłuż piaszczystych plaż. Piękne plaże zatoki Laganas przyciągają nie tylko turystów, ale również żółwie morskie Caretta -Caretta. Podczas wizyty na Zakynthos z pewnością warto wybrać się również na plażę Navagio. Ponad trzydzieści lat temu zatonął tu statek przewożący przemytników papierosów. Wrak został wyrzucony na brzeg pięknej plaży, gdzie można dotrzeć tylko łodzią. Wspaniałym miejscem na obejrzenie zachodu słońca jest latarnia morskia w Keri. Krótko mówiąc, wyspa Zakynthos oferuje wszystko, co można sobie wymarzyć.

zakynthosMIASTO ZAKYNTHOS – STOLICA WYSPY

Stolica wyspy, którą zamieszkuje około 12.000 mieszkańców, położona jest na zboczach poniżej pozostałości twierdzy weneckiej Kastro. Możecie tu podziwiać niesamowity widok panoramiczny na cały Zakynthos i otaczające wyspę morze. Kiedyś w mieście były dziesiątki kościołów i domów weneckich, ale z powodu trzęsienia ziemi, przetrwało tylko kilka z nich. Do najciekawszych należą kościoły Agios Nikolaos i Agios Dionisio. Budynki i domy mają tu charakterystyczny kolor ochry. Nie przegapcie spaceru klimatycznymi uliczkami i wizyty w porcie. Pamiętajcie również, aby odwiedzić muzeum ze zbiorami malarstwa bizantyjskiego. Najbardziej tętniącym życiem miejscem jest plac św. Marka. Dla szukających spokoju polecamy małe, cichsze uliczki, otoczone starymi domami z ogródkami pełnymi jaśminu.

CHRONIONE ŻÓŁWIE CARETTA CARETTA

Jedną z największych atrakcji wyspy są żółwie morskie Caretta-Caretta, które należą do zagrożonych gatunków. Dorosłe samce osiągają wielkość do 1 m i ważą do 150 kg. Żółwie docierają do plaż zatoki w okresie od maja do września, aby złożyć tu jaja. W sezonie, wzdłuż sześciu plaż w Zatoce Laganas występuje średnio około 1300 gniazd. Mniej więcej w połowie sierpnia na świat przychodzą maleńkie żółwie. Przy odrobinie szczęścia można obserwować z daleka ich pierwszą podróż życia - od gniazda do morza. Niektóre plaże zatoki Laganas należą do chronionego parku morskiego, więc istnieją pewne zakazy rządowe mające na celu ochronę żółwi, takie jak zakaz motorowych sportów wodnych, stawiania parasoli na piasku w wyznaczonych miejscach i sprzątania plaży pomiędzy zachodem a wschodem słońca. Ruch żółwi na plażach monitorowany jest przez ekologów. Nawet lotnisko jest zamknięte w nocy właśnie z tego powodu. Piaszczyste plaże w zatoce Laganas (zwłaszcza resort Kalamaki) są jednymi z najważniejszych miejsc lęgowych chronionych żółwi morskich Caretta-Caretta.