Sharm El Sheikh

Miasteczko i zarazem znany egipski kurort położony w południowej części półwyspu Synaj, około…Wszystko o Sharm el Sheikh

Sharm El Sheikh

8 dni już od
1 540 PLN
Wyświetl 3 506 wycieczek

Wakacje w Sharm el Sheikh - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Region zwany również Perłą Egiptu, położony na samym cyplu półwyspu Synaj. Ze względu na wyjątkowo piękne w tym rejonie rafy koralowe, wraz z Podwodnym Parkiem Narodowym oraz tętniące życiem nocnym centrum rozrywki Naama Bay, jest coraz chętniej wybieranym miejscem całorocznego wypoczynku. Gwarantowana pogoda i szeroka oferta hotelowa sprzyjają błogiemu relaksowi w pięknym otoczeniu.

KAIR

Autokarem: Dorosły 95$ / Dziecko 50$

Samolotem: Dorosły 290$ / Dziecko 280$ - wycieczka na zapytanie

Największe miasto Afryki, stolica Egiptu. Na wycieczkę wyruszamy nocą (po drodze jeden krótki przystanek). Śniadanie otrzymamy w formie prowiantu.  Na miejscu zwiedzimy jeden z siedmiu cudów świata –piramidy, zobaczymy także Sfinksa.  Będziemy mieli okazję zobaczyć wydobyte z grobowców skarby faraonów oraz inne egipskie bogactwa zgromadzone w Muzeum Kairskim. Dodatkową atrakcją jest przepłynięcie się łódką po świętej rzece Nilu i wizyta w wytwórni papirusów. Powrót do hotelu w godzinach nocnych. Prosimy zabrać paszport, pieniądze, napoje, wygodne buty, ciepłe odzienie i okulary przeciwsłoneczne. W tym przypadku wiza jest niezbędna.

Istnieje możliwość wykupienia tej wycieczki samolotem zamiast autobusem .

PETRA

Dorsoły 335$ / Dziecko 255$

PetraWycieczka rozpoczyna się nocą (śniadanie w formie prowiantu) – udajemy się do przystani w Tabie, skąd promem dostaniemy się do Akaby w Jordanii. Następnie jedziemy do Petry, gdzie czeka nas ok. 2km spacer przez 1200 metrowy i wysoki na 80 metrów kanion El-Sikh oraz Aleje Fasadową do unikatowego miasta, wykutego w skałach przez Nabatejczyków 2200 lat temu. Zobaczymy skarbiec, królewskie grobowce, teatr rzymski, pałac oraz inne wspaniałe budowle i zabytki. Po zwiedzaniu czeka nas obiad (napoje dodatkowo płatne), a potem czas wolny w Akabie, gdzie można dokonać zakupów. Powrót w godzinach nocnych. Prosimy zabrać paszporty (wiza Synai Only wystarczy), pieniądze, ciepłe ubrania i wygodne buty, a także napoje.

JEROZOLIMA i MORZE MARTWE

Dorosły 160$ / Dziecko 160$

JeruzalémZapraszamy Państwa do miasta 3 religii, o niepowtarzalnej atmosferze. Wspaniała  panorama Starego Miasta z Góry Oliwnej, przejście pod Ścianę Płaczu, spacer po dzielnicy arabskiej i Via Dolorosa, Bazylika Grobu Pańskiego z górą Golgota, a następnie kąpiel w Morzu Martwym i zakupy wyjątkowych kosmetyków wyrabianych z cennych zasobów Morza Martwego.

Prosimy zabrać ubrania zasłaniające ramiona i kolana (ścisła kontrola w miejscach kultu), a zimą także ciepłe odzienie – w Jerozolimie zdarzają się opady śniegu. Stroje kąpielowe i ręczniki, wygodne buty, pieniądze i paszporty. Turyści z pieczątkami z Syrii czy Libanu mogą zostać nie wpuszczeni na teren Izraela.

KLASZTOR ŚW. KATARZYNY

Dorosły 45$ / Dziecko 23$

Zwiedzanie najstarszego, nieprzerwanie działającego od 1600 lat klasztoru, w którym do obejrzenia są Bazylika Justyniana z VI w, studnia Mojżesza i Krzew Gorejący, bogaty zbiór ikon oraz słynna mozaika bizantyjska. Po południu odpoczynek w miejscowości Dahab (obiad w cenie, napoje dodatkowo płatne).

LUKSOR SAMOLOTEM

Dorosły 295$ / Dziecko 285$

Wizyta w starożytnych Tebach - najsłynniejszym miejscu w Egipcie. Na zachodnim brzegu zwiedzanie: Doliny Królów, Swiątyni królowej Hatszepsut, Kolosów Memnona, a na brzegu wschodnim zespołu świątyń w Karnaku. ( obiad w cenie, napoje dodatkowo płatne)

WYSPA TIRAN

Dorosły 42$ / Dziecko 21$

Całodzienna wycieczka statkiem na najpiękniejsze rafy koralowe w rejonach słynnej wyspy Tiran, podziwianie podwodnego świata z maską, rurką i płetwami. Odpoczynek i posiłek na łodzi. Obiad, napoje ciepłe i zimne w cenie, maska oraz płetwy – płatne ok 35 LE/każde.

PARK NARODOWY RAS MOHAMED

Dorosły 45$ / Dziecko 23$

Całodzienna wycieczka statkiem na najpiękniejsze rafy koralowe w podwodnym parku narodowym, podziwianie podwodnego świata z maską, rurką i płetwami, odpoczynek i posiłek na łodzi. Obiad, napoje ciepłe i zimne w cenie, maska oraz płetwy – płatne ok 35 LE/każde.

Mojžíšova hora

CITY TOUR

Dorosły 26$ / Dziecko 13$

Podczas popołudnia poznacie Państwo najważniejsze miejsca w Sharm el Sheikh: meczet, kościół Koptyjski. Pobyt i zakupy w najstarszej części miasta Old Market, a następnie relaks spacerując przez słynną, rozrywkową dzielnicę Naama Bay.

ŁÓDŹ ZE SZKLANYM DNEM

 

1,5 godzinny rejs statkiem ze szklanym dnem, który sięga 3,8 metra poniżej poziomu morza. Podczas rejsu będziecie Państwo podziwiać faunę i florę morza Czerwonego.

 

GÓRA MOJŻESZA

Dorosły 45$ / Dziecko 23$

Wejście nocne na drugą co do wielkości górę Synaju ( 2268 m n.p.m) z przewodnikiem beduińskim. Ze szczytu zobaczycie Państwo zapierający dech w piersiach, wschód słońca. Po zejściu z góry zwiedzanie Klasztoru św. Katarzyny.

 

QUAD SAFARI

SGL 27$ / DBL 40$ (dla osób powyżej 12 roku życia)

QuadOkoło 2,5 godzinna popołudniowa (lub poranna) przejażdżka quadami (motorami czterokołowymi) po pustyni z przerwą na herbatkę u Beduinów (napoje zimne i woda dodatkowo płatne). Wariant Prosimy zabrać okulary przeciwsłoneczne, chustę na twarz, wygodne obuwie.

ZŁOTA MORSKA PODRÓŻ

Rano wypływamy na wody Morza Czerwonego, gdzie czekają nas dwie pauzy na snurkowanie, następnie przerwa obiadowa w formie bufetu. Około godz. 13.00 kolejna wyjątkowa atrakcja – łódź podwodna, która zabierze nas z pokładu statku i zapewni 1,5 godziną frajdę. Powrót do portu około godz. 15.00

NAUTILIUS

Dorosły 90$ / Dziecko 47$

Rejs klimatyzowaną łodzią Nautilius rozpoczynamy o godzinie 13.00. Podczas rejsu snorkeling w wodach Parku Narodowego Ras Mohamed. Możliwość oglądania flory i fauny morskiej z dolnego pokładu w miejscu łodzi, gdzie znajdziemy wspaniałe okazy rafy koralowej i żyjących w niej barwnych rybek.  Następnie zapraszamy na smaczny posiłek. Podczas rejsu możemy skorzystać z jacuzzi lub obejrzeć telewizję. Obiad, napoje bezalkoholowe i sprzęt do snurkowania jest w cenie.

MEGA SAFARI

Rozpoczynamy naszą wycieczkę jazdą na quadach w głąb pustyni do wioski beduińskiej. Spróbujemy tam prawdziwej arabskiej herbaty oraz będzie można się przejechać na wielbłądzie. Następnie lunch pod beduińskim namiotem wraz z napojami i powrót. Kolejnym etapem jest czterogodzinne plażowanie i wodne atrakcje takie jak: jazda na bananie, katamaran, nauka windsurfingu czy rowery wodne.

SUN&FUN DAY

Singiel 66$ / Double 120$

Calodzienna, relaksująca wycieczka dla wszystkich. Przejażdżka quadami po pustyni, połączona z przerwą na herbatkę u Beduinów oraz przejażdżka na wielbłądach.Po obiedzie serwowanym na pustyni przejazd na plaże, skąd popłyniemy łodzią z szklanym dnem, postój na snurkowanie z maską z fajką, dalej popływać możemy na bananie czy rowerem wodnym. W cenie wycieczki są także paralotnie. Po prostu słoneczny, zabawny dzień dla każdego - prosze zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne, chusty do ochrony twarzy, wygodne obuwie, stroje kąpielowe i ręczniki plażowe! Sprzęt ABC dodatkowo płatny.

HIDDEN PARADISE - UKRYTY RAJ

Singiel 66$ / Double 120$

Wyjazd rano na pustynię, około 1,5 godzinna przejażdżka quadami po pustyni z przerwą na herbatkę u Beduinów (woda oraz zimne napoje są dodatkowo płatne)

PŁYWANIE Z DELFINAMI

210$ ( 2 osoby po 15 minut)

Niecodzienne i niesamowite przeżycie dla każdego. Zabawa oraz pływanie z delfinami pod okiem treserów. UWAGA: osoby biorące udział w wycieczce muszą umieć pływać!

POKAZ DELFINÓW

Dorosły 25$ / Dziecko 12$

Zapraszamy dorosłych i dzieci do zabawy! 45-cio minutowe show w wykonaniu delfinów. podczas pokazu zobaczycie Państwo jak delfiny skaczą, tańczą, śpiewają i malują obrazy.

NURKOWANIE  - INTRO

52$- 1 INTRO / 70$ - 2 INTRO

Nurkowanie z instruktorem dla początkujących. Podczas rejsu napoje i obiad są wliczone w cenę  wycieczki. Codzienne nurkowanie w rejonach wyspy Tiran, w sobotę w rejonach Ras Mohamed - tutaj jest dodatkowo płatny wstęp do Parku Narodowego 7$.

NURKOWANIE - DAILY DIVING

Dorosły 70$

Nurkowanie dla osób posiadających licencję na nurkowanie. Sprzęt dodatkowo płatny - 25 Euro. Pakiety nurkowe dodatkowo płatne: 3 dni -180$, 5 dni -280$

ALL IN ONE - ROYAL JACHT

Dorosły 93$ / Dziecko 52$

Ekskluzywna wycieczka! Wyjazd w godzinach porannych. Rejs łodzią z obniżonym kadłubem gdzie będą Państwo mogli podziwiać przepiękną rafę koralową, potem przejażdżka na bananie. Transfer busem do Portu Wataneya skąd popłyniemy w rejs luksusowym jachtem. Podczas pierwszego postoju będzie czas na snurkowanie (maska, rurka i płetwyw cenie), następny postój  - nurkowanie INTRO z instruktorem. Na jachcie są krzesła do masażu gdzie można się zrelaksowac. Soki owocowe, obiad z owocami morza  oraz BBQ i napoje są dla Państwa w cenie wycieczki.Według opinii naszych klientów jest to najlepszy rejs statkiem organizowany w Sharm El Sheikh! Serdecznie polecamy!

SEA SCOPE

Dorosły 50$ / Dziecko 25$

Rejs lodzią z obniżonym kadłubem. 45-cio minutowa wycieczka podczas której będą Państwo mogli podziwiac przepiękny podwodny świat Morza Czerwonego