Sharm El Sheikh

Miasteczko i zarazem znany egipski kurort położony w południowej części półwyspu Synaj, około…Wszystko o Sharm el Sheikh

Sharm El Sheikh

8 dni już od
1 540 PLN
Wyświetl 3 506 wycieczek

Wakacje w Sharm el Sheikh - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Region zwany również Perłą Egiptu, położony na samym cyplu półwyspu Synaj. Ze względu na wyjątkowo piękne w tym rejonie rafy koralowe, wraz z Podwodnym Parkiem Narodowym oraz tętniące życiem nocnym centrum rozrywki Naama Bay, jest coraz chętniej wybieranym miejscem całorocznego wypoczynku. Gwarantowana pogoda i szeroka oferta hotelowa sprzyjają błogiemu relaksowi w pięknym otoczeniu.

  • Naama Bay

    Zatoka Naama Bay najbardziej zadbana i ekskluzywna część Sharmu usytuowana wzdłuż nadmorskiej promenady. To chyba najpopularniejsze, najbardziej lubiane i najliczniej odwiedzane przez turystów miejsce na półwyspie Synaj. Centrum rozrywki – pełne pubów, barów, dyskotek, restauracji, kafejek i sklepów – przyciąga różnorodnością barw i zapachów. Pięknie oświetlony bulwar oraz liczne restauracje usytuowane na samej plaży to raj dla miłośników atrakcji nocnych atrakcji, gdyż dopiero po zachodzie słońca miejsce to odzyskuje pełnię życia. Każdy z turystów chociaż raz powinien zawitać do tego miejsca zwanego egipskim Las Vegas.

  • Sharks Bay

  • Nabq Bay

    Najdalej na południowy - wschód wysunięta dzielnica Sharm el Sheikh, gdzie znajdziemy większość luksusowych hoteli, a także pola golfowe. Ciekawostką są znajdujące się w okolicy lasy namorzynowe, które występują głównie na półkuli południowej. Najbardziej na północ wysunięty las namorzynowy znajdziemy właśnie tutaj.

  • Old Market i Hadaba

    W latach 90 XX wieku w dzielnicy Hadaba znajdował się garnizon wojskowy. Dziś jest to jedna z dzielnic hotelowych położona w południowo-wschodniej części miasta Sharm el Sheikh. Wznosi się na klifie, skąd rozciągają się piękne widoki. Z tego względu wiele sieci hotelowych właśnie tu postanowiło umiejscowić swoją nieruchomość. Old Market z kolei jest zdecydowanie najbardziej egipskim miejscem w całym Sharmie. Warto się tu wybrać po zakupy, gdyż na tym bazarze znajdziemy niemal wszystko. Są tu także restauracje, bary i kafejki z sziszą.