Egipt

Wakacje w Egipcie oznaczają nurkowanie w Morzu Czerwonym, starożytne zabytki oraz ciepłą zimę.Wszystko o Egipcie

Wakacje w Egipcie - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Wakacje w Egipcie zapraszają do nurkowania w Morzu Czerwonym, kuszą starożytnymi zabytkami i ciepłą pogodą również w zimie. Wycieczki do Egiptu oferują odpoczynek i rozrywkę dla wszystkich. W niektórych hotelach przy basenach znajdują się zjeżdżalnie i inne atrakcje znane z aquaparków - to są dopiero wakacje dla dzieci!

HISTORIA

EGIPT

Podziwiając tajemnicze świątynie i piramidy w starożytnym Egipcie, należy zdać sobie sprawę, że ci, którzy je zbudowano, nie mieli nic wspólnego ze współczesnymi Egipcjanami. Wzdłuż Nilu najpierw zaczęły osiedlać się różne plemiona, które później stworzyły swoistą cywilizację i powstały Królestwa Górnego i Dolnego Egiptu. Zjednoczenie obu państw zapoczątkowało historię Egiptu. W ciągu prawie trzech tysięcy lat panowało 31 dynastii faraonów. Nigdy nie udało się ustalić, ilu dokładnie było faraonów. Mimo, że potencjalni wrogowie Egiptu znajdowali się daleko za pustynią, to potężne imperium obok wielkiego rozkwitu przeszło również przez wiele upadków. Egipt poddany został Aleksandrowi Macedońskiemu, a później stał się rzymską prowincją, aby następnie zostać podbitym przez Arabów. Przywieźli oni islamską religię, która wraz z językiem i elementami kultury arabskiej szybko rozprzestrzeniła się na terytorium całego kraju. Egipt poddany był w późniejszym okresie dominacji m. in. Turków, Francuzów i Brytyjczyków. Prawdziwą niepodległość uzyskał dopiero w 1952 roku. Dzisiejszy Egipt oferuje wiele możliwości spędzenia ciekawych wakacji. Jego główne atrakcje to nurkowanie w Morzu Czerwonym, rejs po Nilu do starożytnych świątyń i grobowców, kąpiele w lazurowym morzu lub choćby przejażdżki na wielbłądach po pustyni. To wszystko czeka na Was w Egipcie!

EGIPSKA KUCHNIA

Kuchnia egipska zawiera dużą ilość dań do wyboru, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dla tych, którzy lubią mięso, w szczególności polecamy specjalnie przygotowaną baraninę (np. Kebab). Ze słodyczy możemy polecić znany przysmak Om Ali, czyli deser z orzechów, mleka, rodzynek i kokosa, a także baklavę. Prawdziwi muzułmanie nie mogą pić alkoholu. Bardzo popularne jest serwowanie herbaty z liściem mięty.

PLAŻE, LEŻAKI I PARASOLE

Plaże hotelowe są głównie prywatne z własnymi parasolami i leżakami, które są zazwyczaj dla Gości bezpłatne. Często na plażach dostępne są prysznice, bary, kluby nurkowe i sporty wodne. Należy pamiętać, że plaże hotelowe są dostępne tylko dla Gości hotelowych. Nie wszystkie plaże to tylko piasek, niektóre są mieszaniną piasku, drobnych kamieni, muszli i fragmentów koralowców. Plaże w Hurghadzie są zazwyczaj mniejsze i większość hoteli posiada własny pomost. W Marsa Alam wejście do wody od plaży jest często płytkie, pokryte rafą o podłożu skalnym. Dostęp do morza jest często możliwy tylko z pomostu. Ze względu na występujące jeżowce, na niektórych plażach zalecamy buty do wody. Rafy koralowe w Morzu Czerwonym są chronione, a zatem w wyznaczonych miejscach jest zakaz uprawiania motorowych sportów wodnych. Na części plaż dostęp do wody jest wyznaczony w konkretnym miejscu, czego należy przestrzegać. Wymienione w opisach odległości hoteli od plaży są podane w oparciu o aktualną sytuację i mogą ulec zmianie w trakcie sezonu. Natura jest nieustępliwa, więc na skutek przypływów i odpływów może się zdarzyć, że głębsza woda będzie dalej niż zwykle. Jednak fakt ten nie umniejsza jakości plaży i nie może być przedmiotem reklamacji.

ORIENTACYJNE CENY

Woda 44$
Pizza 3,50 $
Podstawowe menu 10,00 $
Kawa 88 $
Cola 0,40 $
Sałatka 2,50 $
Kanapka 3,00 $
Wino (w restauracji) 15,00 $
Piwo 1,50 $
Lody 2,00 $