Marsa Alam

Marsa Alam to kameralny ośrodek dla tych, którzy nie mają ochoty na przepełnione hotele, plaże…Wszystko o Marsa Alam

Marsa Alam

8 dni już od
1 915 PLN
Wyświetl 2 660 wycieczek

Wakacje w Marsa Alam - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Marsa Alam jest idealnym miejscem dla osób zainteresowanych Egiptem, ale raczej spokojniejszymi wakacjami. Region ten stanowi połączenie fauny i flory Morza Czerwonego z historią sięgającą starożytności. Można tu skorzystać z pustynnego safari, wycieczki do kopalni Emerald lub po prostu odpocząć i cieszyć się wspaniałymi obiektami hotelowymi. Wakacje w Marsa Alam oznaczają również wspaniałe warunki do nurkowania, które zadowolą zarówno amatorów, jak i profesjonalnych nurków.

LUKSOR 1 DZIEŃ

Dorosły 120$ / Dziecko 60$

Wyjazd w godzinach porannych, śniadanie w formie suchego prowiantu. W programie: Kolosy Memnona, Dolina Królów – miejsce odnalezienia skarbów Tutenchamona (wejście do 3 grobowców królewskich) . Zwiedzanie wspaniałej świątyni kobiety - faraona Hatshepsut. Zwieńczeniem zwiedzania jest największy zespół świątynny świata – Karnak z jego unikatową Salą Kolumnową, obeliskami oraz wspaniałymi hieroglifami. Wizyta w fabryce alabastru – poznamy sztukę wyrobu alabastrowych pamiątek. Istnieje możliwość wykupienia na miejscu rejsu po Nilu – ok. 30 minutowa przeprawa przez ,,święta rzekę'' (ok. 5 USD)- (wejście do grobowca Tutenchamona dodatkowo płatne 100 funtów). Obiad w cenie.

ASUAN

Dorosły 120$ / Dziecko 60$

Wycieczka rozpoczyna się około 4 rano. W programie zwiedzanie Świątyni Horusa, następnie obiad wliczony w cenę (napoje są dodatkowo płatne) . Po posiłku zwiedzanie Wielkiej Tamy Asuańskiej, świątynia bogini Izydy na wyspie File.

ASUAN-ABU SIMBEL

Dorosły 240$ / Dziecko 130$

Wycieczka dwudniowa. Pierwszego dnia zwiedzanie Wielkiej Tamy Asuańskiej, następnie zobaczymy świątynię Izydy na wyspie File. Potem zapraszamy na posiłek . Po obiedzie zwiedzimy jeszcze Obalony Obelisk, a na koniec udamy się na nocleg do hotelu. Drugiego dnia zwiedzanie najpiękniejszej świątyni w Egipcie - ABU SIMBEL. Po obiedzie powrót do hoteli.

QUADY PORANNE

Dorosły 42$ / Dziecko 55$

Poranna przejażdżka quadami po pustyni. Prosimy zabrać dodatkowe napoje, chusty, okulary przeciwsłoneczne i pieniądze.

SUPER SAFARI

Dorosły 65$ / Dziecko 33$

Po południu wyjeżdżamy z hotelu do wioski beduińskiej. Na miejscu przejażdżka quadami (około 20 minut), przejażdżka na wielbłądach. Następnie kolacja z egipskimi potrawami i bezalkoholowymi napojami. Zobaczymy niezapomniany zachód słońca nad majestatycznymi górami a następnie orientalne show (wirujący derwisz, folklor arabski, sztuczki fakira).

ALAA EL DIN SAFARI

Dorosły 50$ / Dziecko 25$

Wyjazd w godzinach porannych. Przejażdżka quadami (30 min.) przy plaży, potem jazda jeepami w głąb pustyni. Przerwa na robienie zdjęć i zwiedzanie jednej ze starych kopalni. Drugi postój jest również przeznaczony na robienie zdjęć z góry (panorama). Następnie zwiedzanie wioski beduińskiej, przejażdżka wielbłądami (około 20 minut), późne śniadanie na pustyni z egipskimi potrawami i powrót do hoteli.

MOTO MARINE

Dorosły 60$ / Dziecko 75$

Poranna przejażdżka quadami po pustyni między górami (około 45 minut), następnie przejazd na plażę, gdzie mamy czas na snorkeling i obiad (w cenie). Powrót quadami krótszą drogą trwającą około 30 minut. Powrót do hoteli w południe.

DOLPHIN HOUSE – SNURKOWANIE ZE STATKU

Dorosły 70$ / Dziecko 55$

Wyprawa statkiem na snorkeling. Podczas rejsu dwa postoje. Podczas pierwszego, trwającego około godzinę mamy możliwość zobaczyć delfiny w środowisku naturalnym. Drugi postój trwa około 45 minut. Obiad, napoje i sprzęt ABC w cenie.

PORT GHALIB – DOM ŻÓŁWIA

Dorosły 55$ / Dziecko 30$

Wyprawa statkiem z Portu Ghalib. W programie są 3 przerwy na snorkling w dwóch różnych miejscach na najpiękniejszej rafie koralowej. Istnieje możliwość spotkania delfinów, żółwi, diugoni - krów morskich. Obiad, napoje oraz sprzęt do snurkowanie są w cenie. Powrót popołudniu.

NEFERTARI

Dorosły 90 $/ Dziecko 50 $

Zapraszamy na romantyczną morską wyczieczkę na zachód słońca. Wyprawa odbywa się w godzinach popołudniowych, piękną łodzią w stylu faraońskim, z trzema pokładami i obniżonym kadłubem. Podczas rejsu planowany jest postój na podziwianie rafy i pięknego podwodnego świata. Na kolację przewidziane są wyborne owoce morza a następnie pokaz tzw. Galabiya Party. Na koniec wieczoru czas wolny na zakupy w Porcie. 

SATAYEH 

Dorosły 85$ / Dziecko 43$

Satayeh- Wycieczka statkiem na rafy- Wyjazd odbywa się w godzinach porannych do Portu Hamata, skąd popłyniemy statkiem do Parku Narodowego Satayh ok 2,5 godzinnym rejsem. Wycieczka obejmuje 2 postoje. Pierwszy godzinny postuj przeznaczony jest na szukanie delfinów na motorowych pontonach, przy odrobinie szczęścia będzie okazja popływania z delfinami. Następnie będzie miała miejsce przerwa na luch w formie szwedzkiego stołu. Drugi postuj to godzinna przerwa na snurkowanie. Powrót planowany jest na godzine 16:30. (obiad, napoje bezalkoholowe oraz maska i płetwy sa w cenie, dodatkowy koszt to opłata 2 euro za wstęp do Parku Narodowego) 

SHOAB ALAM - SNURKOWANIE ZE STATKU 

Dorosły 50 $ / Dziecko 25 &

Wyprawa statkiem na snorkeling. Podczas rejsu zaplanowane są dwa postoje. Podczas pierwszego, trwającego ok. godziy mamy możliwość obserwowania delfinów w ich w środowisku naturalnym. Drugi postój trwa ok. 45 minut. Obiad, napoje oraz sprzęt ABC jest w cenie wycieczki.

ABU DABAB - SNURKOWANIE Z BRZEGU

Dorosły 38$ / Dziecko 20$

SNURKOWANIE Z BRZEGUAbu Dabab to podwodny rezerwat przyrody, gdzie możemy podczas snorkelingu zobaczyć żółwie, delfiny i piękną rafę koralową. Wycieczka rozpoczyna się w godzinach porannych. Sprzęt ABC oraz jeden napój w cenie. Powrót około godz. 13:00.

AQUAPARK

Zapraszamy do największego parku wodnego w Marsa Alam (20 zjeżdżalni), wstęp od godz. 10:00 do 16:00 z przerwą na lunch. W cenie jest transfer z i do hotelu, obiad, napoje bezalkoholowe bez ograniczeń oraz prysznice. Dodatkowo płatne są szafki na ubranie.

SUBMARINE-ŁÓDZ PODWODNA

Dorosły 55$ / Dziecko 35$

1.5 godzinna wycieczka łodzią podwodną.  Idealnie dla rodzin z dziećmi.

HAMATA

Dorosły 75$ / Dziecko 38$

Najpiękniejsza rafa kolorowa w Egipcie! Macie Państwo możliwość trzykrotnego zejścia na rafy kolorowe i podziwiania podmorskiej flory. Cały dzień relaksu na statku, powrót około 18.

VIP SUN&FUN

Dorosły 80$ / Dziecko 80$

Wyprawa statkiem z Portu Ghalib. W programie jest dwukrotne snurkowanie oraz jedno intro na najpiękniejszej rafie koralowej. Istnieje szansa, że spotkamy delfiny, żółwie oraz diugonie - krowy morskie. Obiad, napoje oraz sprzęt do snurkowania i nurkowania są w cenie. Powrót popołudniu.

WYPRAWA PORT GHALIB

Dorosły 15$ / Dziecko 10$

Wyjazd około 18:30. Zwiedzenie Port Ghalib, czas wolny na bazarze -szansa na zakup pamiątek. Powrót około 22:30.

PORT GHALIB (PÓŁ DNIA) SNURKOWANIE

Wyjazd w godzinach porannych. Jazda do Portu Ghalib, rejs statkiem do Marsa Mubarak , jednego z najbardziej znanych miejsc na snurkowanie w Marsa Alam. Przerwa na snurkowanie przez 1,5 godziny. Potem powrót do Portu (ok. godz. 14 w hotelu).

PORT GHALIB (PÓŁ DNIA) 1 INTRO NURKOWANIE

Wyjazd w godzinach porannych. Jazda do Portu Ghalib, rejs statkiem do Marsa Mubarak, jednego z najbardziej znanych miejsc na snurkowanie i nurkowanie w Marsa Alam .Przerwa na nurkowanie intro, potem na snurkowanie (około godz.). Powrót do Portu (ok. godz. 14 w hotelu).

PORT GHALIB (PÓŁ DNIA) 1 NURKOWANIE

Wyjazd w godzinach porannych. Jazda do Portu Ghalib, rejs statkiem do Marsa Mubarak, jednego z najbardziej znanych miejsc na snurkowanie i nurkowanie w Marsa Alam. Przerwa na snurkowanie przez 1,5 godziny. Potem powrót do Portu (ok. godz. 14 w hotelu).