Marsa Alam

Marsa Alam to kameralny ośrodek dla tych, którzy nie mają ochoty na przepełnione hotele, plaże…Wszystko o Marsa Alam

Marsa Alam

8 dni już od
1 915 PLN
Wyświetl 2 660 wycieczek

Wakacje w Marsa Alam - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Marsa Alam jest idealnym miejscem dla osób zainteresowanych Egiptem, ale raczej spokojniejszymi wakacjami. Region ten stanowi połączenie fauny i flory Morza Czerwonego z historią sięgającą starożytności. Można tu skorzystać z pustynnego safari, wycieczki do kopalni Emerald lub po prostu odpocząć i cieszyć się wspaniałymi obiektami hotelowymi. Wakacje w Marsa Alam oznaczają również wspaniałe warunki do nurkowania, które zadowolą zarówno amatorów, jak i profesjonalnych nurków.

Marsa Alam nurkowanieDzięki dogodnej lokalizacji w pobliżu strefy równikowej, region ten zalicza się do miejsc, które są uwielbiane ze względu na tropikalny klimat i bogatą faunę i florę. Niezrównaną zaletą tego malowniczego miejsca są rafy koralowe, czyste morze i wraki, które można oglądać podczas podwodnych wypraw. Jest to wciąż ekscytujący, nowy obszar do nurkowania.

NAJBARDZIEJ MALOWNICZE MIEJSCA TO:

  • Elphinstone Reef - leży 12 km od Abu Dabbab. Średnia głębokość wynosi około 20 m, można tu dotrzeć łodzią. Możliwość snorkelingu. W najgłębszym miejscu, według miejscowej legendy, znajduje się sarkofag nieznanego faraona.
  • Brothers Island - jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania. Odpowiedni dla zaawansowanych i doświadczonych nurków, zwłaszcza w sezonie letnim jest tu duża ilość ryb i drapieżników.
  • Abu Dabbab - około 30 km na północ, na skraju obszaru hoteli Marsa Alam. Rafy koralowe mają tu charakterystyczny kształt podkowy i słyną z rzadkich dużych żółwi i diugoni.
  • Daedelus Reef - około 96 km od Marsa Alam. Średnia głębokość wynosi około 25 m i jest oznaczona przez latarnię morską dla statków. Miejsce to jest znane dzięki wielu rzadkim gatunkom ukwiałów.
  • Sataya - Dolphin Reef. - Średnia głębokość około 18 m, to miejsce jest popularne dzięki delfinom.
  • Abu Galawa – wraki statków stały się tu domem dla lokalnej fauny i flory.
  • Zabargad - wyspa otoczona przez koralowce i kilka wraków. Mówi się, że również używana przez starożytnych Egipcjan do przechowywania skarbów.
  • Shaab Samadai - laguny utworzone przez rafy koralowe. Jest to popularne miejsce, gdzie delfiny uczą swoje młode polować na ryby.
  • Shaab Sharm – tu można spotkać kilka gatunków rekinów.

Ponadto Rocky Island i Shaab Marsa Alam.

Marsa Alam nurkowanieLokalne centra nurkowe oferują możliwość otrzymania certyfikatów, w tym nurkowania rozpoznawcze i lekcje dla początkujących, a nawet lekcje dla zaawansowanych nurków. Kluby również wypożyczają sprzęt za opłatą. W Egipcie pozwala się na maksymalną możliwą głębokość nurkowania rekreacyjnego do 30 m. W celu zachowania bogactwa koralowców zabronione jest dotykanie skarbów podwodnego świata. Zabronione jest również zabieranie ze sobą noży wodnych i harpunów. Osoby, które nie przestrzegają zakazu, mogą spodziewać się dużych kar pieniężnych.