Marsa Alam

Marsa Alam to kameralny ośrodek dla tych, którzy nie mają ochoty na przepełnione hotele, plaże…Wszystko o Marsa Alam

Marsa Alam

8 dni już od
1 915 PLN
Wyświetl 2 660 wycieczek

Wakacje w Marsa Alam - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Marsa Alam jest idealnym miejscem dla osób zainteresowanych Egiptem, ale raczej spokojniejszymi wakacjami. Region ten stanowi połączenie fauny i flory Morza Czerwonego z historią sięgającą starożytności. Można tu skorzystać z pustynnego safari, wycieczki do kopalni Emerald lub po prostu odpocząć i cieszyć się wspaniałymi obiektami hotelowymi. Wakacje w Marsa Alam oznaczają również wspaniałe warunki do nurkowania, które zadowolą zarówno amatorów, jak i profesjonalnych nurków.

  • El Quseir

    Miasteczko o spokojnej atmosferze, pełne lokalnych kawiarni, które znajdują się bezpośrednio przy plaży, gdzie można obejrzeć zachód słońca czując zapach lokalnej kawy i herbaty miętowej. Wcześniej był to ważny port, z którego muzułmańskie pielgrzymki wypływały do świętej Mekki. Cały obszar charakteryzuje się podwodnymi ścianami skalnymi, oraz ciekawą fauną obfitującą w piękne i kolorowe koralowce. Do najbardziej znanych raf w tym miejscu należą Elphinstone, Abu Dabbab oraz Erg Monika.

  • Port Ghalib

    Sztucznie stworzone miasteczko z portem dla łodzi przewożących nurków i statków wycieczkowych. Lokalne centrum handlowe posiada kawiarnie i restauracje, w których często gośćmi są turyści z wielu pobliskich hoteli. Miasto stale się rozwija, aby zaspokoić potrzeby turystów, więc pojawiają się nowe centra handlowe, sportowe, kulturalne i pola golfowe. Miasto Port Ghalib jest idealnym miejscem dla tych, którzy już znają Egipt, ale chcą doświadczyć czegoś innego niż w ruchliwej Hurghadzie lub Sharm El Sheikh.