Marsa Alam

Marsa Alam to kameralny ośrodek dla tych, którzy nie mają ochoty na przepełnione hotele, plaże…Wszystko o Marsa Alam

Marsa Alam

8 dni już od
1 915 PLN
Wyświetl 2 660 wycieczek

Wakacje w Marsa Alam - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Marsa Alam jest idealnym miejscem dla osób zainteresowanych Egiptem, ale raczej spokojniejszymi wakacjami. Region ten stanowi połączenie fauny i flory Morza Czerwonego z historią sięgającą starożytności. Można tu skorzystać z pustynnego safari, wycieczki do kopalni Emerald lub po prostu odpocząć i cieszyć się wspaniałymi obiektami hotelowymi. Wakacje w Marsa Alam oznaczają również wspaniałe warunki do nurkowania, które zadowolą zarówno amatorów, jak i profesjonalnych nurków.

Marsa Alam mapaMarsa Alam

Marsa Alam to kameralny ośrodek dla tych, którzy nie mają ochoty na przepełnione hotele, plaże i zatłoczone miejsca. Marsa Alam to miejsce, które łączy dziką faunę i florę Morza Czerwonego z historią sięgającą głęboko w przeszłość. Zapraszamy do raju dla nurków i świata podwodnych przygód, a także na relaks na plaży pokrytej lśniącym piaskiem lub po prostu cieszenie się spokojną, słoneczną atmosferą. Występują tu piękne, naturalne krajobrazy, urokliwe brzegi zatok z lazurowym morzem i hotele niczym pałace z opowieści z tysiąca i jednej nocy.

Ze względu na swój niepowtarzalny urok i stabilną pogodę, Marsa Alam stanowi świetne miejsce na wypoczynek przez cały rok. Miejsce to oferuje nie tylko piękny podwodny świat, idealne warunki do nurkowania i inne sporty wodne (m. in. windsurfing, narty wodne, parasailing), ale także ciekawe wycieczki. Dlatego Marsa Alam stopniowo stawało się wielkim hitem, a teraz jest niemalże najbardziej popularnym kurortem w Egipcie. Znajduje się w południowo-wschodniej części kraju, około 210 kilometrów na południe od najważniejszego egipskiego kurortu - Hurghady. Do rozwoju turystyki przyczyniła się tu również budowa lokalnego lotniska międzynarodowego, które zostało otwarte w 2001 roku. W Marsa Alam mieszka obecnie kilka tysięcy mieszkańców, którzy utrzymują się właśnie z turystyki. Powstaje w tym regionie coraz więcej hoteli, które oferują coraz wyższy poziom luksusu.

Marsa AlamPLAŻE

W rejonie Marsa Alam plaże są piaszczyste lub piaszczysto-żwirowe. Wejście do morza najczęściej wychodzi bezpośrednio na rafy i kamieniste podłoże skalne, więc zalecamy specjalne buty do wody. Większość hoteli posiada pomosty, z których można wejść do wody po schodkach lub drabince. W tym rejonie dosyć częstym zjawiskiem są silne fale, spowodowane silnym wiatrem, więc większość hoteli jest wyposażona w falochrony.

Marsa Alam było niegdyś małą wioską rybacką, gdzie mieszkańcy hodowali kozy i owce, a także wydobywali złoto i kamienie szlachetne. Jego znaczenie wzrosło tuż po wybudowaniu międzynarodowego portu lotniczego. Wtedy zaczęto budować luksusowe kurorty, które stopniowo otworzyły bramy dla klientów poszukujących nieznanych dotąd terenów nad Morzem Czerwonym. Marsa Alam położone jest na skrzyżowaniu Morza Czerwonego i drogi, która prowadzi do wybrzeża Edfu. Ta droga była ważnym szlakiem handlowym między doliną Nilu i wybrzeżem Morza Czerwonego. Z drogą związanych jest kilka historycznych ciekawostek, starożytni Egipcjanie używali jej do dojazdu do miejsc wydobycia złota i szmaragdów (symbol siły i wieczności). Istnieją dwa główne miejsca związane z wydobyciem złota: Wadi Barmiya i Wadi Miya. W skałach znajdują się tam liczne starożytne malowidła, które przedstawiają np. sceny z polowań, bydło, żyrafy. Niestety droga jest obecnie zamknięta dla turystów.

Cały ten obszar jest jednak doskonałą bazą wypadową do odkrywania Górnego Egiptu - miejsca bogów, pięknych okolic w dorzeczu Nilu i niesamowitych zabytków, które stoją w pięknej scenerii Nilu. Dzięki wspaniałym zabytkom, takim jak świątynia Karnaku, Kolosy Memnona i Dolina Królów, Luksor jest uważany za największy skansen.