Hurghada

Turkusowe wody Morza Czerwonego wzdłuż ciągnących się kilometrami słonecznych plaż i…Wszystko o Hurghadzie

Hurghada

8 dni już od
1 865 PLN
Wyświetl 8 712 wycieczek

Wakacje w Hurghadzie - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Hurghada jest największym ośrodkiem turystycznym w Egipcie. Niegdyś wioska rybacka, dziś kurort oferujący długie, piaszczyste plaże, rafy koralowe (polecamy wycieczkę łodzią ze szklanym dnem dla osób nieumiejących pływać), skąd można udać się na wycieczkę do Luksoru czy Kairu. W Hurghadzie znajduje się typowy bazar i herbaciarnie, dzięki czemu turyści mają kontakt z lokalną kulturą.

KAIR 1 DZIEŃ

Dorosły: 90$ / Dziecko: 50$

Wyjazd w godzinach nocnych. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Do Kairu dojeżdżają Państwo w godzinach porannych. Zwiedzanie Muzeum Egipskiego, gdzie mogą Państwo m.in. podziwiać największe archeologiczne odkrycie naszych czasów – eksponaty z luksorskiego grobowca faraona Tutenchamona. Obiad w restauracji – w formie szwedzkiego stołu (napoje za opłatą). Giza – 3 Wielkie Piramidy faraonów: Cheopsa, Chefrena i Mykerynosa. Nieopodal największy posąg świata - Sfinks. Następnie chwila czasu w wytwórni esencji perfumeryjnych. Możliwość krótkiego relaksu na rejsie po Nilu (ok. 5$). Powrót ok. godziny 23:00. Prosimy zabrać wygodny strój, ciepłe okrycie do autokaru, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, dodatkowe napoje i pieniądze.

LUKSOR AUTOBUSEM

Dorosły: 90$ / Dziecko: 50$

Luxor 1 denWyjazd w godzinach porannych, śniadanie w formie suchego prowiantu. W programie: Kolosy Memnona, dwa posągi przypominające o świetności faraona Amehotepa III. Dolina Królów – miejsce odnalezienia skarbów Tutenchamona (wejście do 3 grobowców królewskich). Zwiedzanie wspaniałej świątyni kobiety - faraona Hatshepsut (ta wspaniała budowla rekonstruowana była m.in. przez polskich archeologów). Zwieńczeniem zwiedzania jest największy zespół świątynny świata – Karnak z jego unikatową Salą Kolumnową, obeliskami oraz wspaniałymi hieroglifami. Wizyta w fabryce alabastru, gdzie można przyjrzeć się metodzie tworzenia kamiennych pamiątek. Istnieje możliwość wykupienia na miejscu rejsu po Nilu – ok. 30 minutowa przeprawa przez ,,świętą rzekę'' (dodatkowo płatna) Prosimy zabrać wygodny strój, ciepłe okrycie do autokaru, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, dodatkowe napoje i pieniądze.

KAIR SAMOLOTEM

Informacja o cenie dostępna na miejscu u Rezydenta

Wyjazd w godzinach porannych na lotnisko w Hurghadzie (śniadanie w formie suchego prowiantu), jesteśmy w Kairze rano. Program jest taki sam jak podczas jednodniowej wycieczki do Kairu - autobusem. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

GRAND CITY TOUR

Dorosły: 25$ / Dziecko: 15$

Wyjazd po obiedzie. Zwiedzanie Grand Akwarium - największego akwarium w Hurghadzie, gdzie  będą mogli Państwo zobaczyć bardzo wiele rodzajów ryb Morza Czerwonego (a także, rekiny , żółwie i wiele innych interesujących atrakcji). Ale to jeszcze nie koniec przygotowanych dla Państwa atrakcji, ponieważ zabierzemy Was na przejażdżkę ulicami miasta. Podczas wycieczki zobaczą Państwo: Meczet, Kościół Koptyjski oraz odwiedzą sklep z pamiątkami, w tym Galerię Papirusów . Znakomita okazja, aby zapoznać się z Hurghadą. Prosimy o zabranie paszportów i  pieniędzy na jakieś drobne wydatki.

ROYAL JACHT

Dorosły: 82$ / Dziecko: 41$

"Ekskluzywna wycieczka - Rejs luksusowym jachtem.

Wyjazd w godzinach porannych. Na przywitanie na statku otrzymają Państwo soki ze świeżo wyciskanych owoców. Pierwszy postój to snurkowanie  (sprzęt w cenie). W takcie drugiego postoju czeka nas nurkowanie z instruktorem. Na trzecim postoju zupełnie niecodzienna trakcja, łowienie ryb metodą "drop line".

Kolejny etap wycieczki - wpłynięcie do  obszaru o nazwie Fanos gdzie istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo  zobaczenia delfinów. Finałem wycieczki będzie rejs łodzią z obniżonym kadłubem gdzie będziecie Państwo mogli podziwiać przepiękną rafę koralową Morza Czerwonego.

Na jachcie oferujemy Państwu:  10 minutowy masaż oraz obiad z owocami morza i napoje cały dzień w cenie .

Według opinii naszych  klientów  jest  to najlepszy  rejs statkiem organizowany w Hurghadzie. 

SAHARA PARK (JEEP)

Dorosły: 55$ / Dziecko: 28$

Sahara parkJeep 4x4 zawiezie Państwa do wioski beduińskiej, gdzie czeka wiele atrakcji: zwiedzanie całej wioski oraz TERRARIUM (węże, jaszczurki, kameleony, skorpiony), przejażdżka na wielbłądach,  jazda na quadach, spiderach oraz orientalna kolacja. Atrakcją będzie również wieczorne show, gdzie można podziwiać sztuczki fakira, taniec brzucha i taniec derwisza. Prosimy zabrać ciepłe okrycia, dodatkowo napoje, chusty, okulary przeciwsłoneczne i pieniądze.

OASIS (QUAD)

Dorosły: 47$ / Dziecko: 24$

Wyjazd do centrum quadów, gdzie czeka wiele atrakcji: zwiedzanie TERRARIUM (węże, jaszczurki, kameleony, skorpiony), przejażdżka na quadach oraz na wielbłądach,  jazda na  spiderach, a na koniec orientalna kolacja. Atrakcją będzie również wieczorne show, gdzie można podziwiać fakira, taniec brzucha, taniec derwisza. Prosimy zabrać ciepłe okrycia, dodatkowo napoje, chusty, okulary przeciwsłoneczne i pieniądze.

QUAD PORANNY

Dorosły: 40$ / Dziecko: 40$

Poranna przejażdżka quadami po pustyni. Prosimy  zabrać dodatkowe napoje, chusty, okulary przeciwsłoneczne (można wypożyczyć specjalne okulary na miejscu- koszt 5$) i pieniądze.

WYSPA GIFTUN  BLUE TRIP

Dorosły: 30$ / Dziecko: 17$

GiftunWyprawa na rafy koralowe z dodatkową możliwością wyjścia na wyspę Giftun. Wycieczka ma w programie dwa przystanki (każdy ok. godzinę) na snurkowanie przy rafach. Wyjście na wyspę. W cenie wycieczki obiad na łodzi oraz sprzęt ABC (płetwy, rurka, maska). Prosimy zabrać stroje kąpielowe, ręczniki, kremy z filtrami, dodatkowe napoje i pieniądze.

 

MAHMEYA PARK NARODOWY

Dorosły: 85$ / Dziecko: 45$

Wyprawa na rafy koralowe z dodatkową możliwością wyjścia na wyspę. Wycieczka ma w programie dwa przystanki przy rafach . Wyjście na ok. 2 godz. na wyspę. W cenie wycieczki obiad na wyspie oraz 2 napoje. sprzęt ABC (płetwy, rurka, maska) też oferujemy w cenie . Prosimy zabrać stroje kąpielowe, ręczniki, kremy z filtrami, dodatkowe napoje i pieniądze.

NURKOWANIE

Dorosły: 45$ / Dziecko: 45$

Niesamowite przeżycie odkrycia najpiękniejszych raf koralowych Morza Czerwonego ze sprzętem nurkowym pod opieką instruktorów. Oferujemy programy dla amatorów, jak i doświadczonych nurków. Istnieje możliwość zrobienia kursu nurkowego PADI Open Water Diving. Prosimy zabrać stroje kąpielowe, ręczniki, kremy z filtrami, dodatkowe napoje i pieniądze.

ŁODŹ PODWODNA

Dorosły: 41$ / Dziecko: 21$

Ok .3 godzinna wycieczka na rafy koralowe (pod wodą spędzimy około godziny). Mają Państwo szansę przeżyć niepowtarzalną przygodę na pokładzie prawdziwej łodzi podwodnej, która zanurza sie na głębokość 15m.

SINDBAD QUEST

Dorosły: 27$ / Dziecko: 14$

Rejs łodzią z obniżonym kadłubem. Siedząc w łodzi, będziecie mogli Państwo podziwiać przepiękny podwodny świat Morza Czerwonego. W przerwie będą mieli Państwo czas na snoorkling.

POKAZ DELFINÓW

Dorosły: 29$ / Dziecko: 15$

Delfini showWycieczka polecana głównie dla rodzin z dziećmi. Około 45 minutowy pokaz; delfinów, foki, lwa morskiego pozwoli Państwu spędzić relaksujące popołudnie we wspaniałej atmosferze.

PŁYWANIE Z DELFINAMI

10 minut: 74$ / 20 minut: 110$

Niecodzienne i niesamowite przeżycie dla każdego. Zabawa oraz pływanie z delfinami w basenie pod okiem treserów.

Uwaga: osoba biorąca udział w tej atrakcji musi umieć pływać!

WENECJA -  EL GOUNA

Dorosły: 70$ / Dziecko: 35$

Wycieczka statkiem na rafy. Pierwszy godzinny postój przeznaczony jest na snurkowanie  (sprzęt, czyli maska, rurka i płetwy zawarty jest w cenie wycieczki). Potem jest drugi, także godzinny postój na łowienie ryb metodą "drop line". Następnie przerwa na lunch w formie szwedzkiego stołu, a po obiedzie rejs motorówką po siedmiu lagunach w El Gounie. Dalej rejs łodzią ze szklanym dnem, a na koniec wycieczki jeszcze runda na bananie i sofie.

CASCADE ISLAND

Dorosły: 47$ / Dziecko: 24$

Wycieczka statkiem na rafy koralowe oraz pobyt na wyspie UTOPIA. Pierwszy godzinny postój przeznaczony jest na snurkowanie (sprzęt, czyli maska, rurka i płetwy zawarty w cenie wycieczki). Potem mamy drugi, także godzinny postój na łowienie ryb metodą "drop line" następnie obiad w formie szwedzkiego stołu. Po obiedzie wypoczynek na wyspie UTOPIA oraz rejs łodzią ze szklanym dnem i wtedy można obserwować podwodne bogactwo Morza Czerwonego. A na koniec jeszcze runda na bananie i sofie.

SUN&FUN DAY 

NOWOŚĆ!!! DWA ŻYWIOŁY - ZIEMIA I WODA

Dorosły: 79$ / Dziecko: 40$

Serdecznie zapraszamy na wyjazd, który łączy w sobie dwa żywioły: suchą, piaszczystą ziemię oraz wodę ze swoimi skarbami. Ten ciekawy dzień zaczniemy od wizyty w centrum motoryzacyjnym gdzie czeka na Państwa ok. 30 minutowa jazda na quadach oraz ok. 15 minutowy rjd na buggy. następnie zabierzemy Państwa jeepami do wioski, w której odwiedzicie beduińskie terrarium. Przejażdżka na wielbłądzie bądź koniu będzie kolejną atrakcją. Beduini znani ze swojej gościnności poczęstują Państwa słynną beduińską herbatą. Kolejnym punktem programu będzie przejazd busem do zatoki Sharm El Naqa, w której znajduje się jedna z najbardziej znanych plaż w Hurghadzie. Tam czeka na nas plażowanie oraz będzie możliwość zobaczenia ładnych raf koralowych wraz z ich mieszkańcami podczas kąpieli z użyciem masek z rurkami i płaetwami. Podczas pobytu na plaży serwowany bedzie obiad. Dajcie się Państwo porwać na przyjemną zabawę na sucjo i mokro. Orientacyjny czas trwania wycieczki: 07:30-17:00; w cenie wycieczki wliczone jest: beduińska herbata, obiad na plaży, sprzęt do snorklingu (maska, rurka i płetwy). Nurkowanie z instruktorem  - 12USD płatne u rezydenta, 20USD płatne na miejscu)

NAUTILUS

Dorosły: 70$ / Dziecko: za darmo

Rejs łodzią NAUTILIUS (znakomity luksusowy jacht). Podczas rejsu snorkeling w dwóch rożnych miejscach, możliwość oglądania flory i fauny morskiej z dolnego pokładu submarine lodzi, Pyszny obiad w cenie i napoje bez alkoholowej . Bardzo polecamy dla rodzin z dziecmi . (oferta lato 2018 - Dzieci do 12 lat życie całkiem za darmo).

SHARM EL NAQA

Dorosły: 53$ / Dziecko: 29$

Zapraszamy Państwa do wyjątkowego miejsca, w którym oddacie się przyjmności podziwiania pięknych raf koralowych. Sharm El Naqa (znajdujące się koło 50 km od Hurghady) to urokliwa plaża, na której zażyjecie nie tylko kąpieli słonecznych ale także morskich z użyciem maski, rurki oraz płetw.Ta całodniowa wyprawa będzie niewątpliwie miłą formą relaksu. W trakcie wycieczki obiad oraz sprzęt do snurkowania są w cenie natomiast napoje są dodatkowe płatne.

DOLFIN HOUSE

Dorosły: 41$ / Dziecko: 21$

Wycieczka statkiem na rafy koralowe oraz pływanie z delfinami w otwartym morzu ,Pierwszy postój przeznaczony jest na pływanie z delfinami w zatoce Dolfin House gdzie istenie możliwość na 80% zobaczenie delfinów, drugi postój jest na snurkowanie (Sprzęt, czyli maska, rurka i płetwy zawarty w cenie wycieczki). obiad w formie szwedzkiego stołu w cenie wycieczki oraz napoje bezalkoholowe.