Hurghada

Turkusowe wody Morza Czerwonego wzdłuż ciągnących się kilometrami słonecznych plaż i…Wszystko o Hurghadzie

Hurghada

8 dni już od
1 865 PLN
Wyświetl 8 712 wycieczek

Wakacje w Hurghadzie - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Hurghada jest największym ośrodkiem turystycznym w Egipcie. Niegdyś wioska rybacka, dziś kurort oferujący długie, piaszczyste plaże, rafy koralowe (polecamy wycieczkę łodzią ze szklanym dnem dla osób nieumiejących pływać), skąd można udać się na wycieczkę do Luksoru czy Kairu. W Hurghadzie znajduje się typowy bazar i herbaciarnie, dzięki czemu turyści mają kontakt z lokalną kulturą.

 • Makadi Bay

  Resort Makadi Bay położony jest około 35 km na południe od Hurghady, a znany jest głównie dzięki pięknej plaży i rafie. Jeśli jesteście miłośnikami podwodnego świata, nie będziecie rozczarowani. Nurkowie często odwiedzają zatokę Sharm El Arab, która uchodzi za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania. W Makadi Bay znajduje się większości ekskluzywnych ośrodków, z dużymi ogrodami i wysokiej jakości usługami. Jest tu również niewielkie centrum, gdzie można posiedzieć w kawiarni lub zakupić pamiątki.

 • El Gouna

  Około 30 km na północ od Hurghady znajduje się kurort El Gouna, który można nazwać miniaturowym miastem. Znajdują się tu hotele, szpital, szkoła, pola golfowe, restauracje, bary, małe muzeum, akwarium i inne atrakcje. Hotele zlokalizowane są wokół laguny. Pływać można jednak nie tylko tam, ale również na plaży, gdzie kursują łodzie hotelowe. Istnieją tu idealne warunki do surfowania. W konkretnych godzinach jest również możliwość dojechania do Hurghady. Tutejsze pola golfowe są odpowiednie zarówno dla bardziej zaawansowanych, jak i początkujących graczy.

 • Soma Bay

  Ten ekskluzywny ośrodek położony jest na półwyspie otoczonym wodami Morza Czerwonego. Miłośnicy nurkowania lub windsurfingu przyjeżdżają tu często na własną rękę. Na miejscowych plażach można znaleźć szeroką gamę sportów wodnych. W Soma Bay przy hotelu Sheraton znajduje się pole golfowe Cascades, które jest piątym najlepszym ośrodkiem golfowym w Afryce.

 • Safaga

  Safaga znajduje się na południowym wybrzeżu regionu Hurghada i jest popularna wśród miłośników nurkowania, snoorklowania i windsurfingu. Ze względu na jej spokojny charakter jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi, które mogą spędzać czas na jednej z lokalnych pięknych plaż. Na części obszaru znajduje się również małe centrum handlowe z kilkoma sklepami, restauracjami i kawiarniami.

 • Sahl Hasheesh

  Kurort Sahl Hasheesh znajduje się około 20 kilometrów na południe od Hurghady. Jest to stosunkowo młody obszar, który chce być największym i najbardziej luksusowym kurortem w Egipcie. Miejsce to jest bardzo spokojne i ciche, dlatego nadaje się dla osób poszukujących relaksu i prawdziwego wypoczynku.