Hurghada

Turkusowe wody Morza Czerwonego wzdłuż ciągnących się kilometrami słonecznych plaż i…Wszystko o Hurghadzie

Hurghada

8 dni już od
1 865 PLN
Wyświetl 8 712 wycieczek

Wakacje w Hurghadzie - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Hurghada jest największym ośrodkiem turystycznym w Egipcie. Niegdyś wioska rybacka, dziś kurort oferujący długie, piaszczyste plaże, rafy koralowe (polecamy wycieczkę łodzią ze szklanym dnem dla osób nieumiejących pływać), skąd można udać się na wycieczkę do Luksoru czy Kairu. W Hurghadzie znajduje się typowy bazar i herbaciarnie, dzięki czemu turyści mają kontakt z lokalną kulturą.

Hurghada mapaHurghada

Turkusowe wody Morza Czerwonego wzdłuż ciągnących się kilometrami słonecznych plaż i nowoczesne hotele z dużymi ogrodami wydają się kontrastować z typowym życiem miasta, pachnącym dymem z fajki wodnej i aromatem arabskiej kawy. Podczas zwiedzania słynnych egipskich zabytków, czas potrafi na chwilę się zatrzymać, aby każdy mógł zapamiętać te tajemnicze i magiczne chwile. Odkryjcie z nami kolorowy świat Hurghady, który jest rajem dla turystów z całego świata.

Hurghada, pierwotnie mała wioska rybacka, obecnie duży ośrodek turystyczny, rozciąga się ponad 15 kilometrów wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego. Dzięki całorocznej słonecznej pogodzie, przyciąga co roku tysiące turystów. Na miłośników relaksu czekają komfortowe hotele z dobrą jakością obsługi oraz wiele możliwości urozmaiconego wypoczynku. Dla osób aktywnych oferowane są różnorodne sporty wodne, w tym nurkowanie, windsurfing, a także przejażdżki po pustyni na wielbłądach i jeepami. Hurghada znajduje się w bardzo dogodnej odległości od najbardziej znanych zabytków egipskich, a więc jest to świetna baza dla wycieczek do Luksoru, Karnaku i Kairu. Największą atrakcją miejscowości jest czyste morze z całym bogactwem podwodnego świata. Zarówno profesjonalni nurkowie, jak i amatorzy nurkowania mają możliwość obserwacji podwodnych skarbów. Popularna jest również szeroka gama wycieczek łodzią. Do najbardziej popularnych należy rejs na wyspę Giftun i przyległe rafy koralowe. Obserwacja koralowców, kolorowych ryb i wielu innych zwierząt morskich to dla wielu niezapomniane przeżycie.

Obszar wybrzeża Hurghada obejmuje prawie 90 km linii brzegowej, gdzie poza samą Hurghadą znajdują się takie kurorty jak El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay, Safaga i Sahl Hasheesh. Jedną z największych atrakcji regionu są turkusowe wody Morza Czerwonego, które oferują możliwość obserwacji piękna podwodnego świata.