Egipt

Wakacje w Egipcie oznaczają nurkowanie w Morzu Czerwonym, starożytne zabytki oraz ciepłą zimę.Wszystko o Egipcie

Wakacje w Egipcie - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Wakacje w Egipcie zapraszają do nurkowania w Morzu Czerwonym, kuszą starożytnymi zabytkami i ciepłą pogodą również w zimie. Wycieczki do Egiptu oferują odpoczynek i rozrywkę dla wszystkich. W niektórych hotelach przy basenach znajdują się zjeżdżalnie i inne atrakcje znane z aquaparków - to są dopiero wakacje dla dzieci!
 • Hurghada

  Wyświetl 8 712 wycieczek

  Hurghada jest największym ośrodkiem turystycznym w Egipcie. Niegdyś wioska rybacka, dziś kurort oferujący długie, piaszczyste plaże, rafy koralowe (polecamy wycieczkę łodzią ze szklanym dnem dla osób nieumiejących pływać), skąd można udać się na wycieczkę do Luksoru czy Kairu. W Hurghadzie znajduje się typowy bazar i herbaciarnie, dzięki czemu turyści mają kontakt z lokalną kulturą.

 • Marsa Alam

  Wyświetl 2 660 wycieczek

  Marsa Alam jest idealnym miejscem dla osób zainteresowanych Egiptem, ale raczej spokojniejszymi wakacjami. Region ten stanowi połączenie fauny i flory Morza Czerwonego z historią sięgającą starożytności. Można tu skorzystać z pustynnego safari, wycieczki do kopalni Emerald lub po prostu odpocząć i cieszyć się wspaniałymi obiektami hotelowymi. Wakacje w Marsa Alam oznaczają również wspaniałe warunki do nurkowania, które zadowolą zarówno amatorów, jak i profesjonalnych nurków.

 • Sharm El Sheikh

  Wyświetl 3 096 wycieczek

  Region zwany również Perłą Egiptu, położony na samym cyplu półwyspu Synaj. Ze względu na wyjątkowo piękne w tym rejonie rafy koralowe, wraz z Podwodnym Parkiem Narodowym oraz tętniące życiem nocnym centrum rozrywki Naama Bay, jest coraz chętniej wybieranym miejscem całorocznego wypoczynku. Gwarantowana pogoda i szeroka oferta hotelowa sprzyjają błogiemu relaksowi w pięknym otoczeniu.