Egipt

Wakacje w Egipcie oznaczają nurkowanie w Morzu Czerwonym, starożytne zabytki oraz ciepłą zimę.Wszystko o Egipcie

Wakacje w Egipcie - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Wakacje w Egipcie zapraszają do nurkowania w Morzu Czerwonym, kuszą starożytnymi zabytkami i ciepłą pogodą również w zimie. Wycieczki do Egiptu oferują odpoczynek i rozrywkę dla wszystkich. W niektórych hotelach przy basenach znajdują się zjeżdżalnie i inne atrakcje znane z aquaparków - to są dopiero wakacje dla dzieci!

EGIPT mapaEGIPT

Egipt jest krajem, który łączy w sobie starożytną historię od czasów faraonów do nowoczesnej cywilizacji. Morze jest krystalicznie czyste, a czasem przybiera barwy ciemniejsze, niebiesko-zielone. Jego kolory ożywione są przez tysiące gatunków ryb, koralowców, podwodnych jaskiń i wraków. Egipt przepełniony jest podwodnym pięknem. Oczarowuje turystów nie tylko tajemnicą otaczającą piramidy, ale także bogatą historią. Ogromną zaletą tej destynacji jest całoroczny sezon. Egipt to raj dla każdego, kto chce cieszyć się urozmaiconymi wakacjami i mieć wiele możliwości spędzania wolnego czasu! Pływanie i nurkowanie w Morzu Czerwonym, rejsy po Nilu do starożytnych świątyń i grobowców, prawdziwe przygody na pustyni, przejażdżki na wielbłądach i quadach i wiele więcej czeka na Was w tym afro-azjatyckim kraju!

JĘZYK

Językiem urzędowym jest język arabski. W większości miejsc porozumiemy się również w języku angielskim, rosyjskim, a czasem francuskim i niemieckim.

WALUTA

Walutą w Egipcie jest funt egipski (LE), który dzieli się na 100 piastrów (PT). 1 EUR = ok 20,75 LE, 1 USD = około 17,75 LE, 1 LE = około 0,2 PLN. Zalecamy przywieźć wystarczająco dużo gotówki w EUR lub USD, ponieważ na targowiskach, w lokalnych sklepikach i statkach na Nilu możliwa jest płatność wyłącznie gotówką. Karty kredytowe są akceptowane przez większość hoteli i większych sklepów. Nie zalecamy wymiany gotówki na czarnym rynku ze względu na ewentualne sankcje ze strony władz lokalnych, a także ze względów bezpieczeństwa. Najlepiej wymienić walutę w bankach, kantorach i hotelach. Przekraczając granicę Unii trzeba zgłosić gotówkę przekraczająca sumę 10.000 EUR. Złoty polski nie jest walutą wymienialną w Egipcie.

RÓŻNICA CZASU

W okresie zimowym + 1 godzina. W okresie letnim obowiązuje ten sam czas, co w Polsce. Oficjalnym dniem wolnym w tygodniu jest piątek. Banki są zamknięte w piątki i soboty. Ministerstwa i instytucje rządowe są zamknięte w czwartek i piątek lub piątek i sobotę.

Sklepy otwarte są zazwyczaj od godziny 10.00 do 24.00, sklepy państwowe czasem zamykane są już ok 21, ale międzynarodowe supermarkety często otwarte są nawet całą dobę.ina.

EGIPTPASZPORTY, WIZY, SZCZEPIENIA

Obywatele Polscy muszą podróżować do Egiptu z paszportem ważnym co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Egiptu. Obywatele Polscy musza kupić wizę na lotnisku (cena 25 USD). Jest ona wklejana do paszportu, ważna dla jednego wjazdu i pobytu wynoszącego maksymalnie jeden miesiąc. Wizę można otrzymać również składając wniosek w Ambasadzie Egiptu w Warszawie. Jeśli lecą Państwo do Sharm el Sheikh i nie będą korzystać z dalszych wycieczek fakultatywnych, nie ma obowiązku wykupienia wizy. Wystarczy wtedy podbić pieczątkę w paszporcie, która uprawnia do 14-dniowego pobytu na półwyspie Synaj. Z powodu możliwych zmian dotyczących pobytu w Egipcie proponujemy sprawdzić wcześniej czy warunki wjazdu i pobytu nie uległy zmianie. Aktualne informacje na temat wizy można uzyskać w Ministerstwie Spraw Zagranicznych www.msz.gov.pl. Osoby nie będące obywatelami Polski, prosimy o sprawdzenie w ambasadzie egipskiej w Warszawie warunków wjazdu i pobytu. Międzynarodowy Certyfikat Szczepień nie jest wymagany. Jednak zaleca się, aby odwiedzający Egipt zaszczepili się przeciwko WZW typu A i B, a ponadto przeciwko durowi brzusznemu i zapaleniu opon mózgowych A, C.

Wiza egipska za pośrednictwem Blue Style Sp. z o.o.

Oferujemy Państwu możliwość nabycia wizy bez konieczności oczekiwania w długiej kolejce turystów. Nasz egipski partner będzie posiadać dla Państwa wizy w cenie 27 USD (czyli o 2 USD więcej niż standardowo). Ta dodatkowa usługa ma na celu oszczędzić Państwu długiego czasu oczekiwania na lotniskach w Egipcie w celu zakupu wizy. Niemniej jednak, w dalszym ciągu można również zakupić wizę w standardowej cenie 25 USD w miejscach do tego wyznaczonych wraz z pozostałymi turystami.

EGIPTPRZEPISY CELNE

Zabrania się wwożenia do Egiptu żywności, alkoholu, pornografii, broni i wszelkiego rodzaju narkotyków. Zabronione jest eksportowanie zabytków i złota w surowej postaci. Kary za sprzedaż i posiadanie narkotyków są surowe i obejmują nawet kilkadziesiąt lat pozbawienia wolności. Za nielegalne rozpowszechnianie narkotyków można być skazanym nawet na karę śmierci. Wiele leków podlega ścisłej kontroli, zwłaszcza w odniesieniu do ich wywozu z Egiptu. Do Egiptu wwieźć można 250 papierosów lub 250 g tytoniu, dozwolony jest również 1 litr alkoholu wysokoprocentowego (powyżej 22%) lub 2 litry wina lub 5 litrów piwa. Władze egipskie próbują chronić naturalne bogactwo Morza Czerwonego. Surowo zabronione jest wywożenie muszli, korali i innych elementów rafy koralowej pod karą nawet do kilkuset dolarów.