Wybierz województwo
dolnośląkie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie
Informujemy iż strona ta korzysta z plików cookies w celu świadczenia dla Państwa usług oraz w celach statystycznych. Dostęp do plików cookies wraz z możliwością ich zarządzania znajdziecie Państwo w ustawieniach swojej przeglądarki - szczegółowe informacje odnośnie polityki prywatnośći można przeczytać tutaj.
Brak wybranych ofert do druku. Aby dodać ofertę do druku wyszukaj oferty a następnie kliknij
Brak przeglądanych hoteli.
Twój schowek jest pusty! Aby uzupełnić zawartość schowka kliknij na ikonę w oknie "Hotele".
Brak wyszukiwań.
Trwa ładowanie....
Wycieczka DzieńHurghadaMakadi
CITY TOUR NIEDZIELA/WTOREK 10$/5$ dziecko 15$/10$ dziecko
KAIR – 1 DZIEŃ WTOREK/ŚRODA 85$/45$ dziecko 90$/50$ dziecko
KAIR – 2 DNI+ Rejs po Nilu ŚRODA(min 4 pokoje) 155$/80$ dziecko 160$/85$ dziecko
LUXOR PONIEDZIAŁEK/PIĄTEK/NIEDZIELA 85$/45$ dziecko 85$/45$ dziecko
JEEP SAFARI WTOREK/ CZWARTEK/NIEDZIELA 30$/15$ dziecko 35$/20$ dziecko
SAHARA PARK ŚRODA/CZWARTEK/NIEDZIELA 60$/30$ dziecko 60$/30$ dziecko
EXTREME BIG BAGGY CODZIENNIE (z wyjątkiem soboty) 60$ 65$
QUADY PORANNE (3H) WTOREK/CZWARTEK/NIEDZIELA 35$ 40$
NURKOWANIE CODZIENNIE 55$ 60$
WYSPA GIFTUN WTOREK/CZWARTEK/NIEDZIELA 35$/20$ dziecko 40$/25$ dziecko
RAFY KORALOWE WTOREKCZWARTEK/NIEDZIELA 25$/15$ dziecko 30$/20$ dziecko
RYBKI PRZEZ SZYBKI PONIEDZIAŁEK/WTOREK/ŚRODA/ CZWARTEK 40$/20$ dziecko 45$/25$ dziecko
DOLPHIN WORLD CODZIENNIE (oprócz soboty) 25$/15$ dziecko 25$/15$ dziecko
ORANGE BAY PONIEDZIAŁEK, CZWARTEK
45$/25$ dziecko 50$/30$ dziecko
SUBMARINE CODZIENNIE 55$/30$ dziecko 60$/35$ dziecko
SAND&SEA PONIEDZIAŁEK 60$/30$ dziecko 65$/35$ dziecko
JUNGLE AQUA PARK PONIEDZIAŁEK 40$/30$ dziecko 45$/35$ dziecko
SINDBAD AQUA PARK CODZIENNIE (z wyjątkiem soboty) 35$/20$ dziecko 40$/25$ dziecko


Zwiedzanie miasta Hurghada
Absolutna NOWOŚĆ Cena za osobę: 10 USD

Zbiórka przed hotelem. Przewodnik przekazuje turystom ogólne informacje dotyczące Egiptu oraz Hurghady. Turyści zwiedzają Meczet oraz Kościół Koptyjskim. Następnie jadą do orientalnej kawiarni na lunch. Powrót do hotelu.

City Tour – Wycieczka po Hurgadzie 

Cena za osobę: 10 USD

Przejazd ulicami miasta. Podczas wycieczki zobaczą Państwo: Meczet, Kościół Koptyjski oraz odwiedzą sklep z pamiątkami, Galerię Papirusów oraz sklep wolnocłowy. Znakomita okazja, aby zapoznać się z Hurghadą.

Prosimy zabrać paszporty i  pieniądze.


Kair (1 dzień)
Cena za osobę: 85 USD

Wyjazd w godzinach nocnych. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Do Kairu dojeżdżają Państwo około godz. 9:00. Zwiedzanie Muzeum Kairskiego – gdzie mogą Państwo m.in. podziwiać największe archeologiczne odkrycie naszych czasów – eksponaty z luksorskiego grobowca faraona Tutenchamona. Obiad w restauracji – w formie szwedzkiego stołu (napoje za opłatą). Giza – 3 Wielkie Piramidy faraonów: Cheopsa, Chefrena i Mykerynosa. Nieopodal największy posąg świata Sfinks. Następnie chwila czasu w wytwórni esencji perfumeryjnych oraz w galerii papirusów. Powrót ok. godziny 23:00. Prosimy zabrać wygodny strój, ciepłe okrycie do autokaru, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, dodatkowe napoje i pieniądze.


Kair + Rejs po Nilu (2 dni)
Cena: około 155 USD

Program pierwszego dnia przebiega jak w Kairze jednodniowym.

Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Dodatkową atrakcją jest kolacja w restauracji mieszczącej się na statku pływającym po Nilu. W czasie kolacji przewidziane jest orientalne show (derwisz). W ciągu drugiego dnia (wyjazd po śniadaniu z bagażami), zwiedzanie Kairu współczesnego – jego części muzułmańskiej – Meczet Alabastrowy oraz stara część koptyjska tzw. Stary Kair – gdzie znajduje się najstarszy kościół chrześcijański Egiptu oraz synagoga. Następnie udają się Państwo na obiad. Kolejnym punktem programu jest największy bazar w Kairze – Khan El Khalili. Powrót do Hurghady późnym wieczorem. Kolacja.

Prosimy zabrać paszporty oraz odpowiedni strój umożliwiający wejście do meczetu i kościoła, ciepłe okrycie do autokaru, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, dodatkowe napoje i pieniądze.


Luksor (1 dzień)

Cena za osobę: 85 USD

Wyjazd w godzinach porannych, śniadanie w formie suchego prowiantu. W programie: Kolosy Memnona, dwa posągi przypominające o świetności faraona Amehotepa III. Dolina Królów – miejsce odnalezienia skarbów Tutenchamona (wejście do 3 grobowców królewskich). Zwiedzanie wspaniałej świątyni Faraona kobiety Hatshepsut (ta wspaniała budowla rekonstruowana była m.in. przez polskich archeologów).

Zwieńczeniem zwiedzania jest największy zespół świątynny świata – Karnak z jego unikatową Salą Kolumnową, obeliskami oraz wspaniałymi hieroglifami. Wizyta w fabryce alabastru, gdzie można przyjrzeć się metodzie tworzenia kamiennych pamiątek. Istnieje możliwość wykupienia na miejscu rejsu po Nilu – ok. 30 minutowa przeprawa przez ,,święta rzekę'' (25 LE).

Prosimy zabrać wygodny strój, ciepłe okrycie do autokaru, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, dodatkowe napoje i pieniądze.


JEEP SAFARI

Cena za osobę: 30 USD

Atrakcyjna wycieczka jeepem w pobliskie góry, zamieszkane przez Beduinów. Rozpoczyna się w godzinach popołudniowych.  Jazda ok 40 km pustynną drogą do beduińskiej wioski. Na miejscu mają Państwo możliwość, aby zaobserwować życie Beduinów, poczuć atmosferę i poznać prostotę ich życia. Przewidziana jest również przejażdżka na wielbłądzie, a także lunch – barbecue w promieniach zachodzącego słońca.

Prosimy  zabrać ciepłe okrycia, dodatkowe napoje, chusty, okulary przeciwsloneczne i pieniądze.

 

SAHARA PARK 

Cena za osobę: 60 USD

Jeep 4x4 zawiezie Państwa do wioski beduińskiej, gdzie czeka wiele atrakcji: zwiedzanie całej wioski oraz TERRARIUM (węże, jaszczurki, kameleony, skorpiony) przejażdżka na wielbłądach,  jazda na quadach, spiderach. Zjedzą Państwo wspaniały orientalny obiad. Podziwiać będzie można zachód słońca na pustyni. Atrakcją będzie również wieczorne show gdzie można podziwiać fakira, tańce brzucha, derwish show.

Prosimy zabrać ciepłe okrycia, dodatkowe napoje, chusty, okulary przeciwsloneczne i pieniądze.


QUADY 3 GODZINNE

Cena za osobę: 30 USD

Poranna przejażdżka quadami po pustyni.

Prosimy  zabrać dodatkowe napoje, chusty, okulary przeciwsłoneczne i pieniądze.


NURKOWANIE GŁĘBINOWE Z AKWALUNGIEM   

Cena za osobę: 55 USD 

 Niesamowite przeżycie odkrycia najpiękniejszych raf koralowych Morza Czerwonego ze sprzętem nurkowym, pod opieką instruktorów. Oferujemy programy dla amatorów, jak i doświadczonych nurków. Istnieje możliwość zrobienia kursu nurkowego PADI Open Water.

Prosimy zabrać stroje kąpielowe, ręczniki, kremy z filtrami, dodatkowe napoje i pieniądze.


WYSPA GIFTUN  

Cena za osobę: 35 USD

Wyprawa na rafy koralowe tak jak w przypadku wycieczki Rafy Koralowe z dodatkową możliwością wyjścia na wyspę Giftun. Wycieczka ma w programie dwa przystanki przy rafach po ok. godz. Wyjście na ok.1,5 godz. na wyspę. W cenie wycieczki obiad na łodzi oraz sprzęt ABC (płetwy, rurka, maska).

Prosimy zabrać stroje kąpielowe, ręczniki, kremy z filtrami, dodatkowe napoje i pieniądze.


RAFY KORALOWE  

Cena za osobę: 25 USD

Wyprawa statkiem na rafy koralowe. Odkryją Państwo przepiękny podwodny świat tuż pod taflą wody. Trzy razy po ok. godzinie postój przy rafach – możliwość spróbowania swoich sił w snoorkeling’u i podziwiania wspaniałego pasa podwodnych raf koralowych. Obiad na łodzi. Sprzęt ABC w cenie (płetwy, rurka, maska).

Prosimy zabrać stroje kąpielowe, ręczniki, kremy z filtrami, dodatkowe napoje i pieniądze.


RYBKI PRZEZ SZYBKI  

Cena za osobę: 40 USD

Wyprawa łodzią na Morze Czerwone, gdzie przez panoramiczne burty - okna będą mogli Państwo podziwiać wspaniały, kolorowy świat ryb i koralowców. Niezapomniane widoki i fantastyczne wrażenia.

 

SINDBAD AQUA PARK

Cena za osobę: 35 USD

Wyjazd z hotelu po śniadaniu. Transfer do nowoczesnego parku wodnego, wyposażonego w atrakcyjne zjeżdżalnie i baseny. Fantastyczna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Opcja All Inclusive na terenie aquaparku (przekąski, posiłek, napoje) wliczona w cenę.

Prosimy zabrać stroje kąpielowe, ręczniki, kremy z filtrami, pieniądze.


SAND&SEA

Cena za osobę: 60 USD 

 Wyjazd w godz. południowych do wioski beduińskiej w pobliskie góry oddalone 25 km od miasta. Na miejscu wizyta w terrarium węży, zapoznanie się z życiem  Beduinów, Przejażdżka wielbłądami oraz kładami. Wizyta w wiosce zakończona będzie lunchem. Około godz. 15:30 wyjazd do portu i tam będzie czekać na uczestników wycieczki łódź. Na 4 godzinnej wyprawie na Morzu Czerwonym  przewidziane w programie jest: pływanie, obiad przy widoku zachodzącego słońca. Istnieje także szansa próby wędkowania. Powrót około 20:30 do hotelu.

Prosimy zabrać stroje ciepłe okrycia, kąpielowe, ręczniki, kremy z filtrami, dodatkowe napoje i pieniądze.


1) Dla chętnych w ofercie wycieczek fakultatywnych dostępny jest również PADI OPEN WATER – kurs Nurkowania – 4DNI
2) Dla dzieci do 2 roku życia – wszystkie wycieczki są bezpłatne. Dzieci do 12 roku życia –zniżka
3) Uczestników dwudniowej oraz lotniczej wycieczki do Kairu prosimy o zabranie ze sobą paszportów.
4) Prosimy nie niszczyć i nie zabierać ze sobą raf koralowych oraz muszli.
5) Osoby towarzyszące na łodzi nurkowej a nie nurkujące płacą : osoby dorosłe 30$/dzieci do 12 lat 15$
6) Dopłata do pokoju 1- osobowego podczas 2-dniowej wycieczki do Kairu wynosi 15$
7) Warunki rezygnacji z wycieczek: powyżej 24 godzin przed rozpoczęciem wycieczki zwrot 100% ceny.
8) Goście rezygnujący z wycieczki w dniu imprezy nie otrzymują zwrotu kosztów.

Powyższe programy wycieczek fakultatywnych mają charakter ramowy. Prosimy pamiętać, że w Egipcie prawo do fotografowania niektórych obiektów jest dodatkowo płatne lub zabronione. Nie we wszystkich hotelach wydawany jest suchy prowiant.

U rezydenta Sun & Fun dostępne są także inne wycieczki np. Mega Safari, rejs łodzią podwodna, Intro Diving, Przejażdżka na Quadach, Alf Laila Wa Laila - wieczór 1001 nocy.

 

Wycieczka Dzień Cena za osobę
Kair (1 dzień) Niedziela około 65 USD / dziecko 35 USD (autobusem) lub 250 USD (samolotem)
Klasztor św. Katarzyny i góra Mojżesza (1 dzień) Poniedziałek około 40 USD /dziecko 20 USD
Ras Mohamed AUTOBUSEM Poniedziałek oraz Sobota około 40 USD / dziecko 20 USD
Góra Mojżesza Niedziela wieczorem około 35 USD / dziecko 18 USD
Kolorowy Kanion Sobota około 50 USD / dziecko 25USD
Delfin Show Niedziela/td> około 26 USD / dziecko 13 USD
PŁYWANIE Z DELFINAMI codziennie (z wyłączeniem niedzieli, w miarę dostępności wolnych miejsc) 140 USD
Luxor (samolotem) Środa około 255 USD / dziecko 240 USD
Jerozolima i Betlejem Piątek około 120 USD / dziecko 115 USD
Petra - Jordania Piątek około 370 USD (samolotem) lub 250 USD (statkiem) dziecko 220 USD
Pokaz krokodyli Sobota około 35 USD / dziecko 18 USD
Dahab Adventure Safari Piątek / Niedziela około 45 USD (dziecko 23 USD)
Łódź ze szklanym dnem Sobota / Niedziela około 15 USD / dziecko 6 USD
Submarine codziennie około 50 USD (dziecko 25 USD)
Grota Solna codziennie 20 USD / dziecko 10 USD
City Tour Niedziela około 20 USD / 10 USD dziecko
Intro dive 1 zejscie codziennie około 55 USD
Intro dive 2 zejścia codziennie około 80 USD
Cleo Park codziennie około 40 USD
Sun Fun Day Piątek / Poniedziałek około 65 USD
Fun Day Sobota około 45 USD / dziecko 25 USD
Aqua Day Piątek około 80 USD / dziecko 40 USD

 

Kair (1 dzień)
Cena: około 65 USD (autobusem) lub 250 USD (samolotem)
Dzień wycieczki: Niedziela

Kair największa stolica krajów arabskich. Zobaczymy Narodowe Muzeum Kairskie z najwspanialszymi eksponatami pochodzącymi z grobowca Tutanchamona, z bezcennymi skarbami sztuki jubilerskiej i zdobniczej, posągi i eksponaty, które powstały za panowania faraonów. Podziwiać będziemy jeden z 7 cudów świata, słynne piramidy znajdujące się na wzgórzu Giza. Spróbujemy przybliżyć historię pomysłu, powstania i zastosowania piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerynosa.


Klasztor św. Katarzyny i góra Mojżesza (1 dzień)
Cena: około 40 USD
Dzień wycieczki: Poniedziałek

Zwiedzanie najsłynniejszego klasztoru na Synaju, który znajduje się na wysokości 1570 m. Zobaczymy słynna bazylikę Justyniana z VI wieku, Krzew Gorejący, studnię Mojżesza, bogaty zbiór ikon i słynną bizantyjską mozaikę. Za dodatkową opłatę można dodatkowo zwiedzić przyklasztorne muzeum w którym znajdują się bogate zbiory ksiąg i rękopisów, pochodzące z różnych okresów dziejowych Przejazd do Dahab, jednej z najbardziej urokliwych wiosek położonych na Synaju.


Ras Mohamed
Cena: około 40 USD
Dzień wycieczki: Dowolny

Zobacz wspaniałe rafy koralowe na całodziennej wycieczce statkiem. Pływać będziesz w trzech różnych miejscach z maską, fajką i płetwami w okolicach wyspy Tiran lub na terenach morskiego parku narodowego Ras Mohamed. Tu znajduje się około 150 rodzajów raf koralowych oraz setki bajecznie kolorowych ryb. Na łodzi zjesz lunch. !!! dodatkowa opłata w wysokości 5 USD wnoszona jest w przypadku rejsu do Ras Mohamed.


Ras Mohamed AUTOBUSEM
Cena: około 40 USD
Dzień wycieczki: Poniedziałek oraz Sobota

Zapraszamy Państwa do Parku Narodowego Ras Mohamed od strony lądu, który oddalony jest od Sharm El Sheikh ok 16 km. Po dotarciu na miejsce, podczas postoju na plaży umożliwimy Wam kąpiel w morzu przy rafach koralowych. Zobaczycie Państwo krzewy namorzynowe jako ciekawostkę przyrodniczą oraz pęknięcie w ziemi spowodowane ruchami tektonicznymi. Pokażemy Wam również Magiczne jezioro. Obiad serwowany będzie w namiocie beduińskim.


Góra Mojżesza
Cena: około 35 USD
Dzień wycieczki: Niedziela wieczorem

Odwiedź najbardziej magiczne miejsce na Synaju. Wejdź z przewodnikiem beduińskim na górę, gdzie Mojżesz otrzymał tablice z 10-cioma przykazaniami i gdzie zobaczysz zapierający dech w piersiach wschód słońca. Po zejściu z góry zwiedzisz przepiękny klasztor św. Katarzyny, studnię Mojżesza, krzew Gorejący i kościół Przemienienia Pańskiego z przepiękną kolekcją ikon.


Kolorowy Kanion
Cena: około 50 USD
Pojedź do jednego z najstarszych i najbardziej urokliwego miejsca na Synaju - kolorowego kanionu. Podziwiaj tam piękne, mieniące się mnóstwem kolorów i barw formy skalne, znajdziesz odciski sprzed milionów lat po ogromnych muszlach. Przejdziesz malowniczymi korytarzami, zeskoczysz pod wiszącym kamieniem. Później pojedziesz do Blue Hole, gdzie pływać będziesz z maską, fajką i płetwami oglądając przepiękne rafy koralowe. Na zakupy przejedziesz jeepami do Dahab.


Delfin Show
Cena: około 26 USD
Dzień wycieczki: Niedziela

Jeśli chcesz zobaczyć najsympatyczniejsze ssaki świata koniecznie zobacz 45 minutowe przedstawienie w delfinarium. Zobaczysz jak skaczą, tańczą, malują obrazy i śpiewają. Po zakończeniu przedstawienia istnieje możliwość odpłatnego zrobienia zdjęcia z delfinem (30 USD)


PŁYWANIE Z DELFINAMI
Cena: około 140 USD
Dzień wycieczki: codziennie (z wyłączeniem niedzieli, w miarę dostępności wolnych miejsc)


Luxor (samolotem)
Cena: około 225 USD
Dzień wycieczki: Środa

Wyjazd w godzinach porannych. Zobacz najsłynniejsze miejsce w Egipcie, znane jako starożytne Teby, gdzie podziwiać będziesz zabytki najstarszej kultury świata. Zwiedzisz zachodni brzeg, gdzie znajduje się Dolina Królów, świątynia królowej Hatszepsut, kolosy Memnona. Na wschodnim brzegu zwiedzisz zespół świątynny w Karnaku i Świątyni Luxorskiej. Powrót w godzinach wieczornych.


Jerozolima i Betlejem
Cena: około 120 USD
Dzień wycieczki: Piątek

Izrael uchodzi za najbardziej europejskie państwo na Bliskim Wschodzie. Podczas naszej wycieczki, poznacie Państwo miasto, które na długo zapadnie wam w pamięci, ze względu na niepowtarzalny nastrój tam panujący. JEROZOLIMA – miasto trzech najważniejszych religii: chrześcijaństwa, islamu oraz judaizmu. Podczas zwiedzania miasta, wjedziecie Państwo na Górę Oliwną, skąd roztacza się piękny widok na starą Jerozolimę, a w słońcu błyszczy kopuła meczetu Na Skale. W Jerozolimie przejdziemy Drogą Krzyżową, Via Dolorosa, zwiedzimy Bazylikę Grobu Pańskiego wraz z wejściem do Grobu (w zależności od ilości zwiedzających turystów) oraz włożymy kartkę z naszymi życzeniami w mury słynnej Ściany Płaczu, gdzie modlą się ortodoksyjni wyznawcy judaizmu. W Betlejem czeka na Państwa Bazylika Bożego Narodzenia. Dla odprężenia i zrelaksowania przewidziana jest kąpiel w wodach MORZA MARTWEGO. Wycieczka grzechu warta!!!


Petra - Jordania
Cena: około 370 USD (samolotem) lub 250 USD (statkiem)
Dzień wycieczki: Piątek

Poznaj miasto nabateńczyków, najbardziej utalentowanych ludzi, którzy ponad 2200 lat temu osadzili się na południu Jordanii. Petra jest unikatowym miastem, w którym każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Nie musisz być specjalistą, żeby docenić piękno tego miejsca i jak tylko dotrzesz do miasta, będziesz sobie zadawać pytania: kto, jak i dlaczego wybudował to unikatowe miejsce. Wejdź do tego starożytnego miasta przez 1200 metrowy i wysoki na 80 metrów kanion As-Siq. Podczas zwiedzania zapoznaj się z historią tego miejsca i Jordanii, zobacz obeliski, grobowce, skarbiec Al-Khazneh będący dumą Petry.


Pokaz krokodyli
Cena: około 35 USD
Dzień wycieczki: Sobota

Wieczorny 1.5 godzinny pokaz gadów. Na początku będziecie Państwo oglądać różne gatunki węży w terrarium a potem Kobra Show. Druga część wizyty to pokaz krokodyli.


Dahab Adventure Safari
Cena: około 45 USD (dziecko 23 USD)
Dzień wycieczki: Piątek / Niedziela


Submarine
Cena: około 50 USD (dziecko 25 USD)

Powyższe programy wycieczek fakultatywnych mają charakter ramowy. Prosimy pamiętać, że w Egipcie prawo do fotografowania niektórych obiektów jest dodatkowo płatne lub zabronione. Nie we wszystkich hotelach wydawany jest suchy prowiant.

 

Wycieczka Dzień Cena za osobę
Kair  PIATEK 80 $. LUNCH W CENIE. DRINKI PICIA DODATKOWE.
IZRAEL JEROZOLIMA+ BETLEJEM  ŚRODA, NIEDZIELA 115$. LUNCH 12$. OPŁATA ZA NAPOJE DODATKOWA.
JORDANIA (PETR) PIATEK 275$. LUNCH W CENIE DRINKI PICIA DODATKOWE.
DAHAB SAFARI SOBOTA 50$. LUNCH W CENIE i DRINKI PICIA (WODA+COLA)
STATEK ALL INC CODZIENNIE 50$
GÓRA MOJŻESZA PIATEK 40$
KLASZTOR ŚWIĘTEJ KATARZYNY SOBOTA 40$ lunch w cenie, napoje dodatkowo płatne
KOLOROWY KANION SOBOTA 40$ . lunch w cenie, napoje dodatkowo .płatne
Seascopea CODZIENNIE 50$
Jaskinia Solna CODZIENNIE 35$
pływanie+ Quady po pustyni
(55$)(single quad)
(65$) (double quad)

 

Kair
Cena: 80 USD
Dzień wycieczki: Piątek

Jeden dzień kair:
Zobaczymy ,kair najwięknisza stolica krajów arabskich MUSEUM KAIRSKIE z najwspanialszymi narodowymi i bezcennymi eksponatami z GROBOWCA TUTENCHAMONA,posagi i eksponaty,skarby sztuki jubilerskiej i zdobniczej które powstały za panowania faraonów,podziwiać będziemy słynne piramidy znajdujące się na jeden za cudów świata GIZA spróbujemy przybliżyć historię pomysłu wzgórzu SFINKSA,powstania i zastania i zastosowania piramidy CHEOPSA,CHFRENA,MYKERYNOSA


IZRAEL JEROZOLIMA+ BETLEJEM
Cena: 115 USD
Dzień wycieczki: ŚRODA, NIEDZIELA

Jeden dzień:
Wyjazd w godzinach nocnych. Izrael najbardziej europejskie państwo na bliskim wschodzie. Podczas naszej wycieczki poznacie państwo miasto, które na długo zapadnie wam w pamięci ze względu na niepowtarzalny nastrój tam panujący. Jerozolima, miasto trzech najważniejszych religii : islamu, chrześcijaństwa oraz judaizmu. Podczas zwiedzania zobaczycie państwo z góry oliwnej przepiękny widok na stare miasto, gdzie w słońcu błyszczy Kopuła na Skale. W starym mieście Jerozolimy przejdziemy drogę krzyżową Via Dolorosa, zwiedzimy Bazylikę Grobu Pańskiego oraz włożymy kartkę z naszymi życzeniami w mury słynnej Ściany płaczu, gdzie modlą sie ortodoksyjni wyznawcy judaizmu. W Betlejem zobaczymy miejsce, gdzie urodzić się miał Jezus Chrystus, Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Dla odprężenia i zrelaksowania kąpiel w wodach morza martwego.

 

JORDANIA (PETR)
Cena: 275 USD
Dzień wycieczki: PIĄTEK

Poznaj miasto Nabatejczyków, niezwykle tajemniczych ludzi, którzy ponad 2600 lat temu osiedlili sie na południu dzisiejszego Haszymidzkiego Królestwa Jordanii. Petra jest unikatowym miastem, w którym każdy znajduje coś interesującego dla siebie. Nie musisz być specjalistą, żeby docenić piękno tego miejsca .Jak tylko dotrzesz do miasta, będziesz sobie zadawać pytania kto, jak i dlaczego wybudował to unikatowe miejsce. Wejdź do tego starożytnego miasta przez 1200 metrowy i wysoki na 80 metrów wąwóz as- Siq .Zobaczysz bloki Djinnów, fasady grobowców i pałaców, w tym Chazne - Skarbiec Faraona, dumę Petry.

 

DAHAB SAFARI
Cena: 50 USD
Dzień wycieczki: SOBOTA

Wyjazd rozpoczynamy rano, trasa safari wiedze między górami zatoki Aqaby morza Czerwonego. Po zrobieniu zdjęć na punkcie widokowym pojedziemy dalej do miasta Dahab, gdzie jeepy zostaną na parkingu a do restauracji "BLUE HOLL"dojedziemy na wielbłądzich garbach podczas godzinnej przejażdżki dromaderami . W czasie wolnym, ok .godziny przeznaczonej na pływanie obejrzymy najpiękniejszą rafę koralową w morzu Czerwonym. Po południu udamy się na zakupy do Centrum Dahab. Wracamy do hotelu przy zachodzie słońca.

 

STATEK ALL INC
Cena: 50 USD
Dzień wycieczki: CODZIENNIE

Wyjazd rano statekiem, zwiedzamy zatokę Aqaba, na statku są wydawane posiłki, maska rurki i płetwy, toaleta i przebieralnie, leżaki. Wycieczka trwa od 09:00 do 17:00.

 

GÓRA MOJŻESZA
Cena: 40 USD
Dzień wycieczki: PIĄTEK

Odwiedż najbardziej magiczne miejsce na synaju 2285M,wejdż z przywodnikiem beduińskim na górę gdzie mojższ otrzymał tablice z cioma przykazaniami gdzie zobaczysz zapadający w pamieci WSCHÓD SŁONCA,Następnie zwiedzimy KLASZTOR ŚW KATARZYNY.

 

KLASZTOR ŚWIĘTEJ KATARZYNY
Cena: 40 USD
Dzień wycieczki: SOBOTA

Zwiedzanie najstarszego nieprzerwalnie czynnego klasztoru chrześcijańskiego, który znajduje sie na wysokości 1750m n.p.m . Zobaczymy Bazylikę Justyniana z VI wieku, krzew gorejący, studnię Mojżesza, bogaty zbiór ikon, słynną bizantyjską mozaikę ukazującą Przemienienie Pańskie na górze Tabor .Za dodatkowa opłatą )ok .15$( można zwiedzić galerię ikon, w której znajdują sie bogate zbiory ksiąg i rękopisów, które pochodzą z różnych okresów chrześcijaństwa .Przyjazd do nuwieba, jednej z najbardziej urokliwych miejscowości położonych na Synaju.

 

KOLOROWY KANION
Cena: 40 USD
Dzień wycieczki: SOBOTA

Pojedz do jednego z najstarszych i najbardziej urokliwych miejsc na Synaju, kolorowego kanionu. Podziwiaj tam piękne, mieniące sie mnóstwem kolorów I barw formy skalne, znajdź odciski sprzed milionów lat przechodząc malowniczymi korytarzami .Pojedź do Mazarika, gdzie pływać będziesz z maską, fajka i płetwami, oglądając przepiękne rafy koralowe .Na koniec zakupy po przejeździe do Nuweiby.

 

SEASCOPEA
Cena: 50 USD
Dzień wycieczki: CODZIENNIE

1.5 godzinny niezapomniany rejs łodzią podwodna, przez szklane dno której można obserwować florę i faunę zatoki Aqaby morza czerwonego.

 

JASKINIA SOLNA
Cena: 35 USD
Dzień wycieczki: CODZIENNIE

Witamy w pierwszej Jaskini Solnej w Egipcie. Jaskinia Solna to unikalna komnata, której podłoga, ściany i sufit zostały wykonane z soli z Morza Martwego. Sól z Morza Martwego wytwarza unikalny mikroklimat, który ma pozytywny wpływa na zdrowie i nastrój. Powietrze w jaskini zawiera jod, potas, wapń, magnez, żelazo, brom, selen i wiele innych mikroelementów. Sesja w Jaskini Solnej trwa 45 minut, dostarcza energii i przywraca siły, które są niezbędne do utrzymania dobrego zdrowia. Minerały z Morza Martwego mają niezwykle pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Jaskinia Solna to oryginalna metoda wykorzystania soli z Morza Martwego do ochrony zdrowia, profilaktyki i relaksu. Po zakończeniu seansu mają Państwo czas wolny na zakupy w miasteczku Taba Heights. Cena wycieczki zawiera: transport, sesję w Jaskini Solnej (45 minut), czas wolny w miasteczku Taba Heights (45 minut), napoje bezalkoholowe.

 

Wycieczka Dzień Cena za osobę/dziecko
Kair  ŚRODA 115$/60
Kair - 2 DNI
WTOREK 230$/110$
Kair samolotem ŚRODA 300$/290$
Luxor PONIEDZIAŁEK 115$/60$
Aswan ŚRODA/ CZWARTEK 115$/60$
Aswan / Abu Simbel
ŚRODA 230$/110$
Shalateen - 1dzień
CODZIENNIE (min.5pax) 85$/45$
Shalateen Marine
CODZIENNIE (min.5pax) 110$/65$
Wycieczki Safari
SUPER SAFARI ŚRODA 50$/40$
QUADY PORANNE (3H) CODZIENNIE 45$
WYCIECZKI MORKIE
SNOORKLING (MASKA, RURKA, PŁETWY)
MOTO MARINE WTOREK/CZWARTEK 70$
DOLPHIN HOUSE ŚRODA 75$/60$
ABO DABAB WTOREK/PIĄTEK 40$/20$
PORT GALIP CODZIENNIE 45$/25$
SUBMARINE CODZIENNIE 50$/25$
HAMATA CODZIENNIE 50$/ 25
AQUA PARK CODZIENNIE 65$/35$
NURKOWANIE Z BRZEGU
1 NURKOWANIE   45$
1 DZIEŃ NURKOWANIA 2 ZEJŚCIA POD WODĘ 85$
2 DNI NURKOWANIA 4 ZEJŚCIA POD WODĘ 160$
3 DNI NURKOWANIA 6 ZEJŚĆ POD WODĘ 230$
5 DNI NURKOWANIA 10 ZEJŚĆ POD WODĘ 330$
NURKOWANIE (DOLPHIN HOUSE TYLKO WE ŚRODĘ)
1 NURKOWANIE CODZIENNIE 75$+ cena za wycieczkę
2 NURKOWANIA CODZIENNIE 135$+ cena za wycieczkę
NOCNE NURKOWANIE CODZIENNIE 45$+ cena za wycieczkę
NURKOWANIE Z ŁÓDZI CODZIENNIE 75$
KURSY
PADI/ SDI OWD CODZIENNIE 520$
PADI/ SDI AOWD CODZIENNIE 445$
TDI NITROX CODZIENNIE 170$
PADI/ SDI RESCUE CODZIENNIE 520$

 

 

KAIR 1 DZIEŃ **** (środa) Wycieczka rozpoczyna się transferem do Kairu. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Zwiedzanie najstarszego meczetu Amr Ibn As oraz Muzeum Egipskiego (znajdują się tam m.in.skarby Tutenchamona). W programie rownież jeden z siedmiu cudów świata: Piramida Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz Sfinks. Po zwiedzaniu odwiedziny w perfumerii. W cenie również lunch. W hotelu jest zamówiona późna kolacja. Uwaga! Dla chetnych dodatkowo płatne są: sala mumii królewskich (100 LE), Piramida Chefrena (30 LE), napoje do lunchu. (Min. 3 osoby)
KAIR 2 DNI **** (wtorek) Pierwszy dzień jak wyżej. Zakwaterowanie w hotelu+kolacja (paszport). Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzanie religijnego centrum Kairu (zabytkowe świątynie chrześcijańskie, żydowskie i muzułmańskie). W programie również słynny Meczet Alabastrowy Mohameda Alego, panorama Miasta Umarłych oraz prawdziwy orientalny bazar Khan el Khalili. W cenie także przeprawa łodzią przez Nil oraz lunch. Powrót do Hurghady okolo 01:00, w hotelu jest zamówiona późna kolacja. Uwaga! Doplata do pokoju sgl. 15 $. Płatne dodatkowo także napoje do lunchu i kolacji na statku.(Min. 3 osoby).
KAIR SAMOLOTEM (środa) Program taki jak Kair jednodniowy + Meczet Alabastrowy. (Min. 3 osoby).
LUKSOR*****(poniedziałek) Wycieczka zaczyna się ok. 3 rano. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Przejazd przez pustynie, podziwianie pięknych widoków, następnie podroż wzdłuż Nilu gdzie można obserwować codzienne życie rolników egipskich. Program w Luksorze: świątynia w Karnaku (aleja sfinksów, sala hypostylowa), Dolina Królów (wejście do 3 grobowców), Swiątynia krolowej Hatszepsut, Kolosy Memnona, fabryka alabastru. W cenie takze lunch. Powrót do Marsa Alam około 23:00, w hotelu jest zamowiona pozna kolacja. Uwaga! Dla chetnych dodatkowo platne: przeprawa przez Nil (5$), wejscie do grobowca Tutenchamona (100 L.E.), oraz napoje do lunchu.
ASUAN*****(środa/czwartek) Wycieczka rozpoczyna się około 4 rano .W programie zwiedzanie Wysokiej Tamy Asuańskiej, przepiękna Świątynia bogini Izydy na wyspie File. Lunch wliczony w cenę (napoje dodatkowo płatne). Dla chętnych dodatkowo płatna przeprawa przez Nil (20$). Powrót do hotelu ok. 22:00.
ASUAN-ABU SIMBEL******** (środa) Wycieczka dwudniowa. Pierwszego dnia zwiedzanie największej tamy na Nilu w Egipcie. Następnie świątynia IZYDY na wyspie File, obiad, nocleg na statku na Nilu. Drugiego dnia zwiedzanie najpiękniejszej świątyni w Egipcie Abu Simbel. Obiad, powrót ok. 22:00.
SUPER SAFARI ****(środa) Wyjazd ok. 14:00. Zwiedzanie wioski beduińskiej,przejażdżka na wielbłądach, kładach (motorach czterokołowych). Kolacja z egipskimi potrawami, napoje bezalkoholowe, zachód słońca nad Górami Morza Czerwonego, orientalne show (wirujący derwisz, folklor arabski, fakir). Powrót ok. 21:30.
Klad SAFARI (CODZIENNIE ) Wycieczka zaczyna sie ok. 15:00. Przejazd do wioski beduinskiej motorami czterokołowymi. W programie: zwiedzanie wioski, zachód słońca. Należy zabrać ze sobą nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Powrót ok. 19:30.
MOTO MARINE (wtorek, czwartek) Wycieczka zaczyna sie ok. 15:00. Przejazd do wioski beduinskiej motorami czterokołowymi. W programie: zwiedzanie wioski, zachód słońca. Należy zabrać ze sobą nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Powrót ok. 19:30.
DOLPHIN HOUSE (środa) - nurkowanie ze statku Wycieczka rozpoczyna się około 8 rano. Snurkowanie powierzchniowe odbywa sie w 2 różnych miejscach, 1-sze trwa ok. 1 godz. w miejscu gdzie najczęściej pojawiają się delfiny. Pozostałe 2 nurkowania powierzchniowe trwają odpowiednio ok. 45 min i 30min . Lunch i napoje na statku wliczone w cenę. Powrót ok. 16.00
PORT GHALIB (codziennie) - nurkowanie ze statku Zbiorka o 8ej rano, wypływamy statkiem z Port Ghalib. W programie jest 3 razy snurkowanie w dwóch różnych miejscach na żółwie na najpiękniejszej rafie koralowej. Jest możliwe zobaczenie delfinów. Obiad i napoje oraz sprzęt do snurkowania są w cenie. Powrót ok. 16.00.
ABODABAB (wtorek, piatek)- nurkowanie z brzegu Wycieczka rozpoczyna sie okolo 9ej. Podwodny rezerwat przyrody ( podziwianie żółwi i krów morskich oraz pięknej rafy koralowej). Sprzęt do snurkowania powierzchniowego w cenie wycieczki oraz 1 napój. Powrót ok. 13:00.
AQUAPARK (CODZIENNIE) Zapraszamy do największego parku wodnego w Marsa Alam. Emocji i rozrywki dostarczy Państwu ponad 20 zjezdzalni, gdzie spędzając aktywnie czas będziecie mogli cieszyć się jednocześnie słońcem. Wstęp od godz. 10.00 do 16.00 z przerwą na lunch. W cenie wycieczki transport, lunch (13.00-14.00), napoje bezalkoholowe bez ograniczeń, prysznice. Dodatkowo płatne są szafki na ubrania (2€/os.).
SEA SCOPE (codziennie) 1,5 godzinna wycieczka po Morzu Czerwonym, specjalnie przystosowaną łodzią, podczas której można podziwiać przepiękną faunę i florę M. Czerwonego, bez bezpośredniego kontaktu z wodą. Idealna wyprawa dla rodzin z dziećmi i osób niepływających .
CITY TOUR Wycieczka rozpoczyna sie ok. 15-tej. Wycieczka po El Quseir oddalonego o 65km od Marsa Alam, zwiedzanie: panorama El Quseir, port ,meczet, kościół koptyjski. Czas na zrobienie zakupów, cytadela (dodatkowo płatna - 15L.E.). Powrót ok. 19:30.
NURKOWANIE GLEBINOWE (codziennie) Wycieczka zaczyna sie w godzinach rannych transferem zapewnionym przez organizatora. Polska kadra instruktorska, nurkowanie INTRO (jedno zejscie 30-minutowe) lub pakiety nurkowe (z brzegu lub z łodzi). Możliwość nurkowania powierzchniowego z maską, rurką i płetwami. Powrót ok 17. Cennik dostępny u rezydenta.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 • Udział w wycieczce możliwy jest tylko za okazaniem vouchera – biletu wypisanego przez rezydenta. Zgubienie vouchera skutkuje brakiem możliwości wyjazdu i brakiem zwrotu wpłaconych pieniędzy.
 • Zapisy na wycieczki tylko na spotkaniu informacyjnym i dyżurach.  W momencie wykupowania wycieczki u rezydenta otrzymujecie Państwo rachunek - bilet który upoważnia do udziału w imprezie.
 • Wycieczki z powyższej oferty prosimy rezerwować u rezydenta.
 • Za wycieczki organizowane przez inne agencje, biuro nie ponosi odpowiedzialności.
 • W przypadku rezygnacji z wycieczki powyżej 24 godz. od daty wycieczki - zwrot 100%.
 • W przypadku rezygnacji z wycieczki w czasie krótszym niż 24 godz. od daty wycieczki – goście nie otrzymują zwrotu poniesionych kosztów.
 • W przypadku nie pojawienia się na zbiórce lub odwołania wycieczki na zbiórce - brak zwrotu wpłaconej kwoty.
 • Na wszystkie wycieczki należy zabrać dowód wpłaty.
 • W razie rezygnacji z wycieczki wchodzącej w skład pakietu, zwrot zostanie pomniejszony o rabat przysługujący    pakietom (ceny indywidualne).
 • Dzieci do 2 lat gratis, do 12 lat - 50% zniżki na wszystkie wycieczki oprócz: Kair (2 dni), Quad Safari, Moto Marine,   Dolphin House, Nurkowanie Głębinowe.
 • Wszystkie wycieczki organizowane są przez biuro ABANOUB.
 • Rodzaj transportu do Luksoru lub do Kairu zależy od liczby gości i może to być autokar, coster, microbus.
 • W przypadku rezygnacji z wycieczki, która odbywa sie samolotem - brak zwrotu wpłaconej  kwoty
 • Późna kolacja w hotelach dostępna jest tylko do północy.

 

Powyższe programy wycieczek fakultatywnych mają charakter ramowy. Prosimy pamiętać, że w Egipcie prawo do fotografowania niektórych obiektów jest dodatkowo płatne lub zabronione. Nie we wszystkich hotelach wydawany jest suchy prowiant.

U rezydenta Sun & Fun dostępne są także inne wycieczki np. Mega Safari, Alf Laila Wa Laila - wieczór 1001 nocy.