Wybierz województwo
dolnośląkie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie
Informujemy iż strona ta korzysta z plików cookies w celu świadczenia dla Państwa usług oraz w celach statystycznych. Dostęp do plików cookies wraz z możliwością ich zarządzania znajdziecie Państwo w ustawieniach swojej przeglądarki - szczegółowe informacje odnośnie polityki prywatnośći można przeczytać tutaj.
Brak wybranych ofert do druku. Aby dodać ofertę do druku wyszukaj oferty a następnie kliknij
Brak przeglądanych hoteli.
Twój schowek jest pusty! Aby uzupełnić zawartość schowka kliknij na ikonę w oknie "Hotele".
Brak wyszukiwań.
Trwa ładowanie....
  • Infolinia: 801 080 039

    dla Agentów: (32) 205 43 90

Destynacje - Turcja

Turcja

(Republika Turcji)

Stolica: Ankara
Język urzędowy: turecki

Uwaga: 1.01.2005 r. przeprowadzono w Turcji denominację pieniądza polegającą na odrzuceniu sześciu zer. Stare pieniądze pozostawały w obiegu jedynie do końca 2005 r. Należy uważać przy wymianie pieniędzy, odbieraniu reszty itp., gdyż nowe banknoty mają taki sam kształt i wygląd (grafika, kolorystyka) jak stare, a różnią się jedynie nominałem.

 

Turcja

Pomiędzy Wschodem a Zachodem, na granicy Europy i Bliskiego Wschodu położony jest bardzo zróżnicowany kraj. Nazywa się Turcja. Jedynie trzy godziny lotu przeniosą nas do miejsca gdzie na każdym kroku zaskakują i fascynują krajobrazy, obyczaje, historia i niezwykli ludzie. Przyroda i krajobraz tego kraju są nierozerwalnie związane z jej historią i kulturą. Niektóre osady ludzkie powstały tutaj już 9000 lat temu, w regionie zwanym Anatolią. Pierwszą wielką cywilizację na tym terenie stworzyli Hetyci. Za rządów króla Hetytów, Lubarnasa, kraj doszedł do znaczącej potęgi, jednakże w wyniku wojny trojańskiej w II tysiącleciu p.n.e. imperium hetyckie uległo ostatecznemu rozpadowi na rzecz Greków. W całej swojej historii obszar turecki znajdował się również pod władzą Persów, Hellenów, Rzymian, Seldżuków oraz Ottomanów. Imperium Ottomańskie trwało setki lat a pod jego panowaniem rozkwitła sztuka, kultura i nauka. Po wielu podziałach z czasów I wojny światowej, finalnie w 1923 roku, Turcja uzyskała swoje obecne granice w wyniku traktatu z Lausanne i została ogłoszona republiką. Tak bogate i długie dzieje tego kraju, ścieranie się wpływów różnych kultur i religii pozostawiły po sobie bezcenne dziedzictwo architektoniczne, kulturowe i historyczne. Na przełomie wieków powstały znane pod względem historycznym miasta takie jak Troja, Pergamon, Efez, Didyma, Perge czy Aspendos, w których do tej pory zachowały się zabytkowe gmachy i pomniki.


Turcja to nie tylko raj dla miłośników historii. To również ośnieżone szczyty, bezkresne plaże, ukryte jaskinie, lasy piniowe i niesamowite wytwory skalne. To kraj którego linia brzegowa jest długości 8333 km i biegnie wzdłuż czterech mórz: Czarnego, Marmara, Egejskiego i Śródziemnego. To kraj posiadający szczyty górskie przekraczające wysokość 3000 m n.p.m. (najwyższy szczyt to Ararat, 5122 m n.p.m.). To kraj pięknych jezior, gdzie największe z nich - Van, jest wielkości 3713 km2. To kraj bogatej fauny i flory. Turcja ze swoją różnorodnością krajobrazową i historyczną, z doskonale rozwiniętą bazą hotelową i gastronomiczną, z gwarantowaną piękną pogodą, z bardzo życzliwymi i gościnnymi mieszkańcami oraz z konkurencyjnymi cenami jest doskonałą propozycją na spędzenie niezapomnianych wakacji.

Stolica: Ankara

Język: Językiem urzędowym jest język turecki. W dużych miejscowościach turystycznych można porozumiewać się w języku angielskim, niemieckim oraz rosyjskim.

Waluta: Jednostką monetarną w Turcji jest turecka lira (TRY). 1 Euro = 2,840 TRY (kurs NBP z marca 2015).  W dużych kurortach turystycznych akceptuje się także euro jako środek płatniczy, jednakże często wiąże się to z niewielką podwyżką ceny. Większość banków pracuje w godz. 09.00–12.00 oraz 13.00–17.00. W większości banków znajdują się bankomaty działające całą dobę. Wymiany walut można dokonać w biurze dewizowym, banku lub kantorze (prawie każdy hotel posiada kantor). Należy zachować wszelkie rachunki z kantorów aż do dnia wyjazdu.

Klimat: Turcja jest krajem zróżnicowanym pod względem klimatycznym. Na wyżynach występuje klimat podzwrotnikowy kontynentalny suchy, a na wybrzeżach śródziemnomorski charakteryzujący się gorącą porą letnią i łagodną zimą. Sezon na wybrzeżu trwa od maja do października, ale często można korzystać z kąpieli morskich w listopadzie, a nawet w grudniu. W lipcu i sierpniu jest bardzo gorąco i wilgotno, temperatury w ciągu dnia są powyżej 30°C. Zimą często na całym wybrzeżu zdarzają się ulewne deszcze.

Czas: Do czasu środkowoeuropejskiego należy dodać 1 godzinę. Czas letni obowiązuje od ostatniej niedzieli marca do ostatniej niedzieli września.

Wiza: Wjazd obywateli polskich do Turcji jest możliwy wyłącznie na podstawie ważnego paszportu oraz wizy. Wiza turystyczna upoważnia do pobytu na terenie Turcji przez 90 dni w okresie 180 dni jej ważności (licząc od pierwszego wjazdu) bez prawa wykonywania pracy.
Głównym sposobem nabycia wizy tureckiej jest system online e-visa (https://www.evisa.gov.tr, strona dostępna w polskiej wersji językowej). Po otwarciu strony należy zarejestrować się, wypełnić formularz i dokonać za pomocą karty kredytowej opłaty w wysokości 20 USD. Następnie na adres e-mail podany przez wnioskodawcę zostanie przesłane drogą elektroniczną potwierdzenie wydania wizy. Zaleca się wydrukowanie potwierdzenia i zabranie ze sobą w celu przedłożenia podczas kontroli granicznej. Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej.
Od 1 stycznia 2015 r. wymagana ważność paszportu przy wjeździe wynosi 60 dni od daty wygaśnięcia wizy. Dokument musi posiadać co najmniej jedną wolną stronę, w celu umieszczenia na niej wizy. Brak wolnej strony w paszporcie powoduje automatyczną odmowę wjazdu do Turcji. Nie ma możliwości wjazdu do Turcji za okazaniem dowodu osobistego.

Szczepienia: Żadne nie są wymagane.

Woda: Woda z kranu jest czysta, jednakże ze względu na inną florę bakteryjną nie wolno jej pić.

Fotografowanie: Zwyczaje, folklor oraz przyroda turecka to źródła niezliczonych inspiracji do fotografowania i filmowania. Pamiętać jednak należy, że fotografowanie obiektów wojskowych i ważnych strategicznie jest surowo wzbronione i grozi wysokimi karami pieniężnymi bądź pozbawienia wolności. Fotografując mieszkańców Anatolii należy pamiętać, że część z nich nadal dość nerwowo reaguje na kamery i aparaty fotograficzne, stąd przed rozpoczęciem zdjęć należy zapytać fotografowaną osobę o zgodę.

Ubiór: Turcja jest krajem muzułmańskim. Poza terenem hotelowym niewskazane jest noszenie wyzywających strojów. Prosimy pamiętać o ubraniu zakrywającym nogi i ramiona podczas wizyty w meczecie.

Zakupy: Jedną z większych przyjemności w czasie wakacji w Turcji jest włóczenie się po bazarach. Niektóre z nich zachowały swój orientalny czar. Jest to z pewnością dobre miejsce, jeśli szukamy dużego wyboru sprzedawanych produktów, a ceny na niektórych z nich osiągają bardzo przyzwoite wysokości. Tajemnicza kraina bazarów zawsze poruszała wyobraźnię człowieka Zachodu – zapuszczając się w ten nieznany ląd podróżnik ma prawo czuć się nieco zdezorientowany. Największe wrażenie wywierają uliczki jubilerów, sprzedawców dywanów, skór, a także pachnących przypraw.

Napiwki: Mimo, że nie są obowiązkowe, w Turcji każdy – pokojówka, bellboy, kierowca autokaru, pilot czy kelner będzie oczekiwał od Państwa napiwku – tzw. „Bakszyszu”. Średnia wysokość oczekiwanego napiwku wynosi ok. 10% wysokości rachunku, dotyczy to również hoteli działających w systemie All inclusive.

Adresy Ambasad:

Ambasada RP w Turcji:
Turcja, Ankara, Atatürk Bulvari 241, 06650 Kavaklidere,
Tel.: (00 90 312) 457 20 48/00
Tel. dyżurny: (00 90 312) 457 20 09
Faks: (00 90 312) 467 89 63

Ambasada Republiki Turcji w Polsce:
ul. Malczewskiego 32, 02-622 Warszawa
Tel: (00 48 22) 854 61 10/11
Faks: (00 48 22) 646 43 25

 

Konya i Kapadocja – 2 dni - Niezwykła podróż w głąb Anatolii, która wprowadzi uczestników w ciekawy klimat tradycyjnych anatolijskich miasteczek, umożliwiając poznanie kultury ich mieszkańców. Pierwszy dzień spędzimy w Konya, gdzie odwiedzimy muzeum Mevlany – tureckiego myśliciela, mistyka i założyciela Zakonu Tańczących Derwiszy. Następnie udamy się do Kapadocji – spędzimy tam drugi dzień wycieczki. Kapadocja to olśniewający obszar z zadziwiającymi formacjami skalnymi, podziemnymi miastami i kościołami wykutymi w skałach. Odwiedzimy podziemne miasto Kaymakli położone na siedmiu poziomach, a także Göreme - muzeum na otwartej przestrzeni, które stanowi dolina ok. 350 kościołów wykutych w skale. Park Narodowy Göreme  jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie obejrzymy miasto Avanos słynące z charakterystycznych, czerwonych wyrobów garncarskich oraz miejscowość Ürgüp, gdzie będziemy mogli podziwiać bajkowe skalne kominy. Trzeciego dnia, w drodze powrotnej, odwiedzimy historyczne Sultanhan Kervansaray i miasto Aksaray, a ostatni odcinek naszej podróży będzie prowadził przez góry Taurus. Uczestnicy wyprawy  będą mogli podziwiać malownicze górskie pejzaże i autentyczne anatolijskie wsie. Zakwaterowanie podczas wycieczki: 2 noclegi w Kapadocji z wyżywieniem HB.

Pamukkale i Hierapolis - Niezwykłe tarasy wapienne Pamukkale znajdują się 19 km na północ od Denizli i określane są mianem cudu natury. Pamukkale zostało uformowane przez ciepłe, bogate w wapń wody, które spływając kaskadami z urwisk, chłodziły się, tworząc skały osadowe. Na przestrzeni wieków na skałach powstały naturalne półki, płytkie baseny i stalaktyty, które stanowią dzisiaj wielką atrakcję przyrodniczą przyciągającą turystów z całego świata. W celu ochrony tego cudu natury utworzono tu pod patronatem UNESCO park narodowy, w którym wyznaczono spacerowy szlak turystyczny. Pamukkale już w starożytności cieszyło się sławą. Miejsce to miało szczególną wartość ze względu na lecznicze właściwości mułu pokrywającego dno naturalnych basenów, który dawał zbawienne efekty w walce z chorobami skórnymi, reumatyzmem i chorobami krążenia. Ponad tarasami Rzymianie wznieśli ogromne uzdrowisko – Hierapolis. Na terenach Hierapolis możemy dziś oglądać wspaniale zachowane ślady obecności dawnych mieszkańców m.in. teatr, agorę oraz nekropolis, gdzie znajduje się kilkaset grobowców i pojedynczych lub rodzinnych sarkofagów. Rafting Rafting, czyli spływ górską rzeką na pontonach lub kajakach odbywa się w kanionie Koprulu, dokąd dojeżdża się autokarem.

Rafting cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Udział w wyprawie przynosi uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń, daje poczucie nieskrępowanej wolności i niezwykłej przygody. Instruktorzy udzielają turystom wszelkich niezbędnych informacji i wskazówek i zaopatrują ich w sprzęt (kaski i kapoki). Mogą Państwo wybrać przejażdżkę dwuosobowym kajakiem lub dziesięcioosobową łodzią. Płynąc 14 -kilometrowym odcinkiem rwącej rzeki, zobaczą Państwo most rzymski nad kanionem. Wycieczka obejmuje również odpoczynek na brzegu rzeki, obiad oraz zwiedzanie okolicy i podziwianie wspaniałej tureckiej przyrody. Po wycieczce będzie można kupić zdjęcia i płyty DVD z filmem dokumentującym rafting, w którym brali Państwo udział.

Jeep Safari - Jeep safari jest pełną niespodzianek jazdą przez góry umożliwiającą poznanie Turcji z interesującej perspektywy. Podróżując drogami wiodącymi przez góry Taurus, przejeżdża się przez wiele typowych, tureckich wiosek. W programie wycieczki uwzględniono postój w jednej z nich, aby turyści mogli poznać codzienne życie i gościnność jej mieszkańców. Po długiej wyprawie górskimi drogami będą mogli Państwo zanurzyć się w chłodnej, czystej rzece. Dlatego proszę pamiętać, by zabrać strój kąpielowy. Jest to wycieczka dla osób lubiących nowe doświadczenia i zabawę z dala od miejskiego gwaru.

 

Powyższe programy wycieczek fakultatywnych mają charakter ramowy. Na miejscu u rezydentów dostępne są inne propozycje wycieczek, m.in. quad safari, łaźnia turecka, zielony kanion, rejs statkiem, wieczór turecki, Aquapark, nurkowanie i inne. Prosimy pamiętać, że w Turcji prawo do fotografowania niektórych obiektów jest dodatkowo płatne lub zabronione. Nie we wszystkich hotelach wydawany jest suchy prowiant.

Zapisy odbywają się wyłącznie u rezydenta Sun & Fun Holidays. Za wycieczki kupione u innego touroperatora Sun & Fun nie bierze odpowiedzialności.

 

 

Pamukale i Hierapolis
Niezwykłe tarasy wapienne Pamukkale znajdują się 19 km na północ od Denizli i określane są mianem cudu natury. Pamukkale zostało uformowane przez ciepłe, bogate w wapń wody, które spływając kaskadami z urwisk, chłodziły się, tworząc skały osadowe. Na przestrzeni wieków na skałach powstały naturalne półki, płytkie baseny i stalaktyty, które stanowią dzisiaj wielką atrakcję przyrodniczą przyciągającą turystów z całego świata. W celu ochrony tego cudu natury utworzono tu pod patronatem UNESCO park narodowy, w którym wyznaczono spacerowy szlak turystyczny. Pamukkale już w starożytności cieszyło się sławą. Miejsce to miało szczególną wartość ze względu na lecznicze właściwości mułu pokrywającego dno naturalnych basenów, który dawał zbawienne efekty w walce z chorobami skórnymi, reumatyzmem i chorobami krążenia. Ponad tarasami Rzymianie wznieśli ogromne uzdrowisko – Hierapolis. Na terenach Hierapolis możemy dziś oglądać wspaniale zachowane ślady obecności dawnych mieszkańców m.in. teatr, agorę oraz nekropolis, gdzie znajduje się kilkaset grobowców i pojedynczych lub rodzinnych sarkofagów.
Minimalna ilość uczestników: 10 osób
Cena za osobę dorosłą 58 euro, zniżka dla dzieci w wieku 7-12 lat: 50 %, dzieci w wieku do 6 lat: gratis.
Cena zawiera: transfer klimatyzowanym autobusem lub minibusem,  bilet wstępu do Hierapolis,  obiad.
Cena nie zawiera: napojów do posiłku.


Efez
Całodzienna wycieczka do jednego z najlepiej zachowanych miast starożytnych w rejonie Morza Śródziemnego. Zostało ono założone prawdopodobnie w IX w. p.n.e. Niektóre legendy podają, że to Amazonki były założycielkami miasta, a jego nazwę tłumaczy się jako „Miasto Królowej Matki”. Znajdowała się tu świątynia Artemidy – bogini łowów i opiekunki zwierząt. Miejsce to było również ośrodkiem kultu bogini płodności – Cybele, a także egipskiej bogini-matki Isis. Jednak jest to również ważny ośrodek dla chrześcijan, gdyż to tu powstała jedna z pierwszych wspólnot chrześcijańskich w Azji Mniejszej. Św. Jan Ewangelista przeżył tu ostatnie 3 lata życia i napisał swoją Ewangelię. Wiele wspaniałych zabytków, takich jak: ruiny świątyni Artemidy (jeden z siedmiu starożytnych cudów świata), biblioteka Celcusa, teatr antyczny, gimanazjon Vediusa, czy Kościół Marii Panny przyciągają turystów z całego świata. Nieustannie trwające wykopaliska archeologiczne dają nadzieję na dalsze odkrycia tajemnic tego starożytnego miasta. Klienci będący zakwaterowani w rejonie Bodrum mają możliwość wykupienia wycieczki dwudniowej łączącej zwiedzanie Efezu i Pamukkale.
Minimalna ilość uczestników:  10 osób
Cena za osobę dorosłą 59 euro, zniżka dla dzieci w wieku 7-12 lat: 50 %, dzieci w wieku do 6 lat: gratis.
Cena zawiera: transfer klimatyzowanym autobusem lub minibusem, bilety wstępu do Efezu & Domu Dziewicy Marii,  obiad.
Cena nie zawiera: napojów do posiłku.Dalyan
Rejs statkiem do słynnej plaży Iztuzu, otoczonej z jednej strony słonymi wodami Morza Egejskiego, a z drugiej słodkimi wodami rzeki Dalyan. Plaża ta jest miejscem składania jaj przez olbrzymie żółwie morskie Caretta Caretta, a cały obszar jest przyrodniczo chroniony (najbliższe hotele znajdują się w odległości ok. 10 km). Rejs kontynuowany jest przez malowniczą rzekę; po drodze podziwiać możemy wykute w skałach grobowce oraz niezwykłe pejzaże górskie, a ostatnim punktem programu jest lecznicza kąpiel błotna, która ma duże walory zdrowotne i pielęgnacyjne, a jednocześnie stanowi świetną zabawę!
Minimalna ilość uczestników: 10 osób
Cena za osobę dorosłą 49 euro, zniżka dla dzieci w wieku 7-12 lat: 50 %, dzieci w wieku do 6 lat: gratis.
Cena zawiera: transfer klimatyzowanym autobusem lub minibusem, rejs statkiem, obiad.
Cena nie zawiera: napojów do posiłku.


Nurkowanie
Wody Morza Egejskiego są idealnym miejscem do eksploracji podwodnego świata. Bogata podmorska fauna i flora z pewnością zadziwi każdą osobę, która zdecyduje się na tą niezwykłą przygodę. Na łodzi czekają na Państwa wykwalifikowani nurkowie oraz profesjonalny sprzęt. Podczas rejsu przewidziane są dwa zejścia pod wodę (osoby nurkujące po raz pierwszy mogą nurkować tylko raz).
Cena za osobę dorosłą 50 euro.
Cena zawiera: transfer klimatyzowanym autobusem lub minibusem, obiad, certyfikat.
Cena nie zawiera: napojów do posiłku.


Jeep Safari
Jeep safari jest pełną niespodzianek jazdą przez góry i doliny umożliwiającą poznanie Turcji z interesującej perspektywy. Podróżując bezdrożami przejeżdża się przez wiele typowych, tureckich wiosek. W programie wycieczki uwzględniono spacer wzdłuż malowniczej rzeki, krótkie zwiedzanie jaskini, przystanek przy jeziorze żółwi, a także lunch w tureckiej wiosce. Po długiej wyprawie przewidziany jest czas na kąpiel, dlatego proszę pamiętać, by zabrać strój kąpielowy. Jest to wycieczka dla osób lubiących nowe doświadczenia i zabawę z dala od miejskiego gwaru.
Cena za osobę dorosłą 50 euro, zniżka dla dzieci w wieku 7-12 lat: 50 %, dzieci w wieku do 6 lat: gratis.
Cena zawiera: podroż jeepami, obiad.
Cena nie zawiera: napojów do posiłku.


Powyższe programy wycieczek fakultatywnych mają charakter ramowy. Podane ceny mają charakter orientacyjny. Zależą od miejsca rozpoczęcia, liczby uczestników, kursu walut itd.Na miejscu u rezydentów dostępne są inne propozycje wycieczek, m.in. Catamaran disco, Rejs & Safari, zwiedzanie zamku w Bodrum, City Tour, Rejs statkiem, Łaźnia turecka, Aquapark, Delfinarium. Prosimy pamiętać, że w Turcji prawo do fotografowania niektórych obiektów jest dodatkowo płatne lub zabronione. Nie we wszystkich hotelach wydawany jest suchy prowiant.
Zapisy odbywają się wyłącznie u rezydenta Sun & Fun Holidays. Za wycieczki kupione u innego touroperatora Sun & Fun nie bierze odpowiedzialności.

 

Alanya – jest pięknym miastem, pełnym nowoczesnych hoteli i moteli, z licznymi restauracjami rybnymi, kawiarniami i barami, które zapraszają turystów z całego świata. O historii tego miasta opowiadają barwne legendy. W jednej z nich pojawia się wątek miłosny słynnych postaci starożytnego świata: królowej Egiptu Kleopatry i Marka Antoniusza, który podarował Alanyę swojej ukochanej. Legenda mówi, że to właśnie tutaj Kleopatra i Marek Antoniusz spędzili swój miesiąc miodowy. Dzisiejsza Alanya rozwija się w szybkim tempie i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Turcji. Warto tu przyjechać, żeby podziwiać m.in. niezwykłą panoramę twierdzy Kale czy grotę Damlatas; popływać statkiem, czy obejrzeć seldżuckie stocznie; albo przejść się ulicami miasta w poszukiwaniu śladów dawnych legend.

 

Side – nazwa tego miasta pochodzi od anatolijskiego słowa oznaczającego owoc granatu. To pełne uroku miejsce z kamienno-drewnianą zabudową, pełne sklepików, w których można kupić wyroby miejscowych rzemieślników. Zachwyca malowniczym wybrzeżem z licznymi barami, restauracjami i kawiarniami usytuowanymi nad brzegiem morza oraz nowoczesnymi hotelami. Widok ulicy kolumnowej, agory, łaźni rzymskich, amfiteatru czy świątyni Apolla dostarcza niezapomnianych wrażeń i pokazuje dawną atmosferę tego starożytnego, zamożnego miasta. Wieczorami szum morza przywołuje zamierzchłą przeszłość, rozbija się o kamienne antyczne posągi i milknie w wąskich uliczkach miasta. Region Side słynie z pięknych plaż. Panują tu dobre warunki do uprawiania sportów wodnych.

 

Antalya – to największe miasto Riwiery Tureckiej, które zachwyca malowniczym położeniem w przepięknej górskiej scenerii. Niedaleko znajduje się słynący ze złotego piasku okręg plaż Lara zaliczany do najpiękniejszych terenów w Turcji. Udając się w stronę gór, ujrzymy zupełnie inną stronę tureckiego krajobrazu. Znajdują się tam zachwycające swym urokiem wodospady Duden i Kursunlu. Antalya słynie także z wielu zabytków. Symbolem miasta jest minaret Yivli Minare. Najwięcej śladów dawnych cywilizacji znajdziemy w starej części miasta Kaleici. Mieszkańcy Antalyi starają się, aby rozwój miasta nie zniszczył śladów minionych dziejów. Dokonują wielu architektonicznych modyfikacji, łącząc w ten sposób historię z nowoczesnością. Stąd też w Antalyi ujrzymy wiele odrestaurowanych, drewnianych otomańskich rezydencji, które przekształcono w kameralne, luksusowe hotele.

 

Belek – region ten zachwyca pięknym krajobrazem turkusowego morza, złocistych plaż, zielonych lasów piniowych i pól golfowych. Znajduje się tu wiele nowoczesnych i luksusowych hoteli wkomponowanych w naturalny krajobraz lasów piniowych i usytuowanych nad piaszczystą, szeroką plażą. Belek jest niezwykle atrakcyjnym miejscem dla turystów szukających wypoczynku na zielonych polach golfowych, z których słynie ten region. Jest to również idealne miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi, a także amatorów uprawiania sportu i plażowania.

 

Kemer – to jeden z pierwszych kurortów Turcji. Jego budowę zaplanowano z niezwykłą pieczołowitością po to, by miasteczko stworzyło harmonijną całość z otaczającym krajobrazem górskim. W sercu miasta znajduje się piękny port, gdzie zatrzymują się powracające z rejsu statki. Dookoła przystani czynne są liczne bary, restauracje i sklepy. W Kemer znajduje się czysta, kamienista plaża. Większość kurortów tego rejonu leży jednak nieco poza granicami samego miasta, przy plażach w miejscowościach Kiziltepe, Goynuk, Beldibi, Camyuva i Tekirova.

 

Bodrum - ekskluzywny region zwany tureckim „Saint Tropez”, słynący z wielu przepięknych zatok i krystalicznie czystej wody w morzu. To właśnie tu decyduje się spędzić swoje wakacje wiele tureckich artystów i sław. Lotnisko znajduje się zaledwie 30 km od miasta, dzięki czemu turyści unikają długich transferów do hoteli. Głównymi atrakcjami miasta są: średniowieczny zamek, ruiny grobowca króla Mauzolosa (jeden z siedmiu antycznych cudów świata), a także piękna starówka. Z portu odpływają codziennie promy na grecką wyspę Kos, co stanowi dodatkową atrakcję turystyczną. Nowo powstające hotele wkomponowują się w charakterystyczną dla tego regionu, niską, białą zabudowę przypominającą greckie budowle. Okolice portu i starówki obfitują w restauracje, bary, sklepy, dyskoteki i nocne kluby. Miasto tętni życiem zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. W samym Bodrum raczej nie znajdziemy pięknych plaż (wiele hoteli posiada pomosty i platformy, które umożliwiają wejście do morza), jednak na półwyspie jest wiele regionów oferujących piaszczyste wybrzeże.

Turgutreis - niewielka, spokojna miejscowość turystyczna położona ok. 18 km od Bodrum. Niewątpliwą atrakcją dla przyjezdnych jest duży bazar znajdujący się w centralnej części miasteczka oraz malownicza nadmorska promenada, idealna na długie wieczorne spacery.

Yalikavak - niegdyś mała wioska rybacka, dziś rozwijająca się miejscowość turystyczna. Kameralny klimat i relaksacyjna atmosfera pozwalają w pełni wypocząć i odetchnąć od miejskiego zgiełku.  W każdy czwartek odbywa się tu bazar. Przy promenadzie znajdują się lokalne restauracje i sklepy.

Torba - bardzo spokojna i malownicza miejscowość znajdująca się zaledwie kilka kilometrów od miasta Bodrum. W okolicy znajduje się wiele hoteli, a zwłaszcza dużych 5* obiektów.  Liczne zatoczki z krystalicznie czystą woda przyciągają turystów z całego świata.

Bitez - miejscowość turystyczna znajdująca się zaledwie 6 km od centrum Bodrum. Rejon ten sprzyja uprawianiu sportów wodnych, a zwłaszcza surfingu. W okolicy znajduje się sporo sklepów i restauracji, a w sezonie często kursują dolmusze dowożące turystów do Bodrum za niewielką opłatą.

Gumbet - rozrywkowa miejscowość znajdująca się na przedmieściach miasta Bodrum. Plaże są w tym rejonie bardzo malownicze, a duża ilość barów, restauracji i dyskotek przyciąga zwłaszcza turystów nastawionych na zabawę do białego rana.

Marmaris - Położone nad Morzem Egejskim miasto i port Marmaris to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w Turcji, od lat ciesząca się rosnącym zainteresowaniem wśród turystów z całej Europy. Ten nowoczesny kurort, znany jest z pięknych widoków, dogodnego położenia oraz niezwykle bogatego życia nocnego. Miasto rozciąga się wzdłuż rozległej zatoki, nad którą wznosi się malownicze pasmo gór Taurus, a port jachtowy imponuje swoją wielkością. Idealne położenie blisko wielu turystycznych atrakcji sprzyja licznym wycieczkom fakultatywnym. Bardzo bliska odległość od wyspy Rodos i dogodne połączenia promem skłaniają wielu turystów do odwiedzenia tego greckiego lądu. Wzdłuż ciągnącej się kilometrami plaży biegnie nadmorska promenada (od portu w Marmaris, aż do sąsiedniej miejscowości Icmeler), która jest idealnym miejscem na długie, wieczorne spacery. Prawie wszystkie hotele położone w tym rejonie znajdują się w dogodnej lokalizacji, w pieszej odległości od sklepów i restauracji. Młodzi ludzie nastawieni na rozrywkę mają duży wybór dyskotek i pubów położonych w centrum kurortu, a także przy nadmorskiej promenadzie.

Icmeler - miejscowość oddalona o ok 7 km od Marmaris. W tym rejonie znajduje się szeroka piaszczysto-żwirowa plaża, a wspaniałe górskie otoczenie sprzyja relaksowi. Miasteczko idealnie nadaje się zwłaszcza na rodzinny wypoczynek, ale również dla osób młodych, a także seniorów nastawionych na spacery. Przy głównym placyku są restauracje, bary i dyskoteki. Bardzo łatwo dostać się stąd komunikacją publiczną do Marmaris (w szczycie sezonu dolmusze kursują co kilkanaście minut).

QUATTRO BEACH KATEGORIA TURECKA : ***** KATEGORIA SUN & FUN HOLIDAYS: SF5 Położenie: •    Otwarty w kwietniu 2014 roku obiekt położony w miejscowości Konakli w odległości 12 km od Alanyi, 110 km od lotniska w Antalyi. Plaża: •    Piaszczysto – żwirowa o długości 150 m, bezpośrednio przy hotelu z dostępem do molo; wejście do wody po twardej nawierzchni; dostęp do leżaków i parasoli bezpłatny; plaża odznaczona certyfikatem „Błękitna Flaga” świadczącym o czystości wody. Zakwaterowanie: •    438 pokoi; •    Typy pokoi: 355 pokoi standardowych z częściowym widokiem na morze (29 m2), pokoje ekonomiczne (bez widoku na morze), 65 pokoi rodzinnych (2 pokoje nie oddzielone drzwiami lub oddzielone drzwiami przesuwnymi, 37 – 52 m2), 3 pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych (32 m2); •    Wyposażenie: klimatyzacja sterowana indywidualnie, telewizja satelitarna, suszarka do włosów, mini bar (uzupełniany codziennie w wodę i sok), telefon, czajnik, sejf, balkon, bezpłatny dostęp do łącza internetowego Wi-Fi. Restauracje i bary: •    Restauracja główna, trzy restauracje a’la carte: meksykańska, włoska oraz serwująca owoce morza (Goście mogą bezpłatnie zjeść kolację w wybranej restauracji a'la carte raz w ciągu pobytu, wymagana wcześniejsza rezerwacja); •    4 bary: bar w lobby, bar przy plaży, bar przy basenie, bar w dyskotece (dodatkowo płatny), cukiernia. Wyżywienie: •    ...(więcej)

AMELIA BEACH KATEGORIA TURECKA: ***** KATEGORIA SUN&FUN HOLIDAYS: SF5 Położenie: •    15 km od miejscowości Manavgat, 4 km od Okurcalar, ok. 80 km od lotniska w Antalyi. Plaża: •    Żwirowo-piaszczysta, dosyć szeroka, odznaczona międzynarodowym certyfikatem „Błękitna Flaga” (spełnia najwyższe standardy czystości wody i bezpieczeństwa);  zlokalizowana po drugiej stronie ulicy; przejście tunelem bezpośrednio z terenu hotelu; leżaki, parasole, materace są bezpłatne. Zakwaterowanie: •    Łącznie 479 pokoi •    Typy pokoi: 300 pokoi standardowych (36 m2), 122 rodzinne z łóżkiem piętrowym (jeden większy pokój o pow. 39 m2), 24 rodzinne „FB” (2 pokoje oddzielone drzwiami, 43 m2), 33 rodzinne „FC” (2 pokoje oddzielone drzwiami, 2 łazienki, 72 m2), 30 pokoi ekonomicznych (mniejsze od pokoi standardowych, znajdują się w oddzielnym skrzydle pod amfiteatrem); •    Wyposażenie: centralna klimatyzacja, telewizor, telefon, mini bar (uzupełniany codziennie w wodę i napoje bezalkoholowe), łazienka z WC, dostęp do Internetu (płatny), suszarka do włosów, sejf (płatny - 1,5 euro/dzień) oraz balkon. Restauracje i bary: •    Restauracja główna, 4 restauracje a’la carte (turecka, włoska, chińska i rybna); raz na tydzień można skorzystać z 1 wybranej restauracji a’la carte (wymagana jest wcześniejsza rezerwacja; •    Lobby bar, snack bar, cukiernia, bar przy basenie, b ...(więcej)

[mapa]