Złote Piaski

Połączenie pięknych plaż, czystego morza, świeżego powietrza i źródeł mineralnych.Wszystko o Złotych Piaskach

Złote Piaski

8 dni już od
1 285 PLN
Wyświetl 636 wycieczek

Wakacje w Złotych Piaskach - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Złote Piaski to popularny kurort położony w północnej części Riwiery Morza Czarnego. Region ten oferuje rzadkie połączenie pięknych plaż, czystego morza, świeżego powietrza, źródeł mineralnych i bardzo dobrze rozwiniętej bazy hotelowej, gastronomicznej i rozrywkowej. Wzdłuż wybrzeża rozciąga się 4-kilometrowa plaża pokryta drobnym złocistym piaskiem.

BUŁGARIA – Złote piaski

Popularny kurort położony ok. 17 km od Warny, w północnej części Riwiery Morza Czarnego. Należy do jednych z największych i najstarszych kompleksów uzdrowiskowo-wypoczynkowych czarnomorskiego wybrzeża Bułgarii. Budowę kurortu rozpoczęto w latach 1956-1957 według projektu zespołu wybitnych projektantów bułgarskich. Ośrodek powstał, jako naturalna kontynuacja parku przyrodniczego o tej samej nazwie.

Złote Piaski to rzadkie połączenie pięknych plaż, czystego morza, świeżego powietrza, źródeł mineralnych i bardzo dobrze rozwiniętej bazy gastronomiczno-rozrywkowej. Wzdłuż wybrzeża rozciąga się 4-kilometrowa plaża pokryta drobnym, złocistym piaskiem. Legenda głosi, że to właśnie tutaj piraci zakopali ogromną ilość swych złotych skarbów. Natura jednak ukarała ich za złe czyny zmieniając ich bogactwa w cudowny złoty piasek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. W ciągu dnia skorzystać można z bogatej oferty sportowo-rekreacyjnej lub wybrać się na zakupy do pobliskich sklepów, gdzie sprzedawane są lokalne wyroby i pamiątki. Wieczorami natomiast kuszą nas tętniące życiem restauracje, bary, kasyna i kluby nocne. Jednym z najciekawszych zabytków wybrzeża Morza Czarnego jest skalny Klasztor Aładża położony w odległości zaledwie 4 km od resortu. Klasztor jest cennym zabytkiem średniowiecznej kultury bułgarskiej.