Słoneczny Brzeg

Ponad 8 km złocistych plaż i znakomita kuchnia - to właśnie Słoneczny Brzeg.Wszystko o Słonecznym Brzegu

Słoneczny Brzeg

8 dni już od
1 425 PLN
Wyświetl 1 545 wycieczek

Wakacje w Słonecznym Brzegu - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Czy pragniecie zaznać aktywnego i słonecznego wypoczynku, podziwiać spektakularne widoki i cieszyć się pięknymi historycznymi miejscami? Jeśli tak, Bułgarii jest oczywistym wyborem! Kraj ten ma wspaniałą linię brzegową z pięknymi piaszczystymi plażami, wiele parków narodowych i miejsc o dużej wartości historycznej. Na uwagę zasługują również wyśmienite dania kuchni bułgarskiej i niezwykła gościnność mieszkańców. Bułgaria jest miejscem, gdzie można spędzić wakacje na wiele sposobów.

 • Słoneczny brzeg

  Słoneczny Brzeg rozciąga się około 40 km na północ od Burgas i 5 km od Nessebaru. Główną atrakcją tego popularnego regionu wakacyjnego jest szeroka i ponad 8 kilometrowa plaża ze złotym piaskiem i łagodnym wejściem do morza. Dzięki sprzyjającemu klimatowi, Słoneczny Brzeg jest jednym z najpopularniejszych kurortów czarnomorskich i posiada certyfikat „niebieska flaga”, prestiżową nagrodę dla obszarów o najwyższej czystości plaży i morza. Ta atrakcyjna miejscowość posiada również piękną nadmorską promenadą z licznymi restauracjami, kawiarniami i barami, co przyciąga tu miłośników rozrywki i zakupów. Znajdziemy tu również znany park wodny, boisko sportowe, halę muzyczną, liczne sklepy i kasyna. Do zwiedzania okolicznych miejsc, polecamy łatwo dostępny lokalny autobus.

 • Ravda

  Rawda to mały, przyjemny ośrodek w pobliżu Nessebaru, który wciąż się rozrasta. Chociaż znacznie odbiega od wielkości Burgas, znajdziemy tu wiele sklepów i miejsc, gdzie można skosztować lokalnych specjałów i doświadczyć kultury bułgarskiej. W pobliżu mieści się popularny park wodny, który docenią zwłaszcza ludzie młodzi i rodziny z dziećmi. Oprócz relaksu na pięknej, piaszczystej plaży Rawda oferuje różnorodne zajęcia sportowe, w szczególności sporty wodne, takie jak nurkowanie, kitesurfing, windsurfing, narty wodne lub skuter.

 • Nessebar

  Nessebar wymieniany jest wśród najczęściej odwiedzanych bułgarskich kurortów na wybrzeżu Morza Czarnego. Stary Nessebar jest jednym z najstarszych miast w Europie wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Nessebaru sięga V w.p.n.e., kiedy to znany był jako Messembria. Z tego też okresu pochodzą ruiny murów obronnych, baszt i arkad, które kiedyś czyniły ten półwysep niedostępnym. Nowa część Nessebaru to nowoczesne miasto znajdujące się około 500 m od starego miasta. Teraz ta część stale się poszerza o nowe hoteli, sklepy i restauracje.

 • św. Włas

  Sveti Vlas jest szybko rozwijającym się nadmorskim kurortem położonym u podnóża południowego zbocza Stara Planina. Ośrodek jest spokojniejszą alternatywą dla Słonecznego Brzegu, gdzie można - tak, jak i do miasta Nessebar - z łatwością dojechać autobusem lub statkiem. Lokalną atrakcją jest piękny port stanowiący raj dla miłośników żeglarstwa.

 • Primorsko

  Primorsko jest popularnym kurortem znajdującym się na południe względem Słonecznego Brzegu. Znajduje się w zatoce, która chroni plażowiczów przed wiatrem i niekorzystnymi warunkami morskimi. Plaża jest tu szeroka, piaszczysta, z łagodnym wejściem do morza. W pobliżu dostępna jest również plaża dla nudystów. Około 5 km na północ od ujścia rzeki Ropotamo rozciąga się rezerwat przyrody, gdzie gniazda zakłada wiele gatunków ptaków, m.in. kormorany. Część rzeki jest dostępna dla statków i odbywają się tu wycieczki z przewodnikiem.

 • Sozopol

  Leży na niewielkim półwyspie na Morzu Czarnym. Sozopol znajduje się około 35 km na południowy wschód od miasta Burgas. Baza turystyczna jest tu bardzo dobrze wyposażona, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że czegoś zabraknie. Historyczne centrum miasta chronione jest przez UNESCO. Naprawdę warto przejść przez wąskie i kręte uliczki, które tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Ulice otoczone są oryginalnymi budynkami z 18 wieku. Resort posiada dwie piękne, piaszczyste plaże, które nie są ze sobą połączone.

 • Elenite

  Stosunkowo nowy kompleks rozciągający się około 10 kilometrów na północ od Słonecznego Brzegu. Piękne, długie, piaszczyste plaże rozciągają się wzdłuż malowniczej zatoki. Jest stąd bardzo dobre połączenie autobusowe do Nessebaru i Słonecznego Brzegu. Miasteczko położone jest w pięknej i spokojnej scenerii, przez co stanowi idealne miejsce na relaksujący wypoczynek.

 • Obzor

  Miasteczko położone przy malowniczej drodze, łączącej północne i południowe wybrzeże, 65 km na południe od Warny i 74 kilometry od Burgas. Populacja miasta wynosi około 2000 osób. Plaża ma około 10 km długości i od 20 do 60 m szerokości. Szczególnie ładne i uważane za najpiękniejsze w całej Bułgarii są plaże położone na południu miejscowości oraz plaża „Irakli”, obydwie zapewniają drobny piasek w złotym kolorze. Kurort oferuje różne opcje rozrywki - dyskoteki, bary, restauracje, puby, małe rodzinne restauracje, a dla dzieci zjeżdżalnie oraz baseny w hotelowych kompleksach.

 • Słoneczny Brzeg

 • Pomorie