Albania

Albanię charakteryzują ciągnące się kilometrami plaże i majestatyczne górskie szczytyWszystko o Albanii

Albania - dwa morza, jeden kraj...

Sprawdź więcej ofert !

Szanowni Klienci,

dla tego kierunku nie ma aktualnie żadnych dostępnych wycieczek. Już wkrótce będziecie mogli cieszyć się ofertą na następny sezon. Dziękujemy za zrozumienie i w razie pytań prosimy o kontakt.

Wakacje w Albanii - wszystko, co powinieneś wiedzieć

Wybrzeże Adriatyku obejmuje północną Albanię od miejscowości Vlora, aż do granicy z Czarnogórą. Regiony Durres i Shengjin charakteryzują się pięknymi, piaszczystymi, szerokimi plażami, wręcz idealnymi na słoneczne kąpiele i długie wieczorne spacery. Rejon Vlory to w większości niewielkie zatoczki z krystalicznie czystą wodą. Wybierzcie to, co lubicie najbardziej!

KUCHNIA

Kuchnia Albanii bardzo przypomina kuchnie z innych krajów bałkańskich, wzbogacone przez wpływy tureckie i śródziemnomorskie. Podstawą kuchni jest mięso, świeże owoce morza i warzywa, które nigdzie indziej tak wspaniale nie smakują. Jedną z najpopularniejszych potraw jest qofte, przyrządzane z mięsa siekanego lub mielonego, przypominające ćevapčići, ale także grillowane mięsa (najczęściej baranina, jagnięcina, również koźlina). Innymi potrawami chętnie jadanymi przez Albańczyków są bardzo smaczne sery, pitne jogurty oraz słynny byrek. Byrek najczęściej jadany na śniadania lub kolacje to ciasto francuskie zapiekane z różnym farszem: mięsem mielonym, białym słonym serem lub szpinakiem Narodowym albańskim trunkiem jest rakija, która najczęściej powstaje z winogron lub innych owoców. Popularne w Albanii jest także picie młodego wina.

PLAŻE, LEŻAKI I PARASOLE

Wybrzeże Albanii zajmują zróżnicowane plaże piaszczyste, kamieniste lub żwirowe. Przy hotelowej plaży najczęściej serwis plażowy zapewniony jest przez hotel i bezpłatny dla jego gości (o ile w ofercie nie zaznaczono inaczej). Wstęp na plaże publiczne jest bezpłatny, natomiast wypożyczenie leżaków oraz parasoli jest dodatkowo płatne u lokalnych przedsiębiorców. Koszt wynajmu 2 leżaków i parasola to około 5 euro.     

ORIENTACYJNE CENY

Woda (1,5 l) 100 Lek
Chleb ok. 60 Lek
Zestaw śniadaniowy 250 Lek
Kalmary 500-600 Lek
Kebab ok 300 Lek
Kawa 120 Lek
Cola 160 Lek
Pizza/Pasta ok. 400 Lek
Piwo 150 Lek
Wino ok. 600 Lek
Owoce 50-150 Lek